Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč koliko NA DAN spije vaš mož- alkohol?

koliko NA DAN spije vaš mož- alkohol?

he he, lahko povem samo približno povprečje za celo leto – kakšnih 8 piv, dva litra vina in pol litra kakšnih borovničk ali kaj podobnega sladkega z alkoholom…. 🙂

zame pa velja polovico naštetega za celo leto…

Pazi, pivo “dela” holesterol! Moj je imel povečanega (holesterol) in bi se moral odpovedati pivu ….. (seveda se mu ni, na kontrolo pa tudi ni šel)

Seveda pijem. Halooo? Pa iz katerga filma ste se uzeli? Poznam 100000000000000 ljudi, pa praktično nobenega tako čistunskega kot ste ve.

Drugače pa pijem ko mi paše. V družbi vedno, ponavadi vino, včasih šampanjec. Poleti več, tudi pivo. Večkrat si zvečer, ko otroc zaspijo, midva pa se butneva na kavč, nareževa malo parmezana in spijeva vino. Še lepše je to poleti na terasi. Komi čakam:)))

Da bi pa štela kok spije mož, mi pa na kraj pameti ne pade. Imamo ogromno vinsko klet, obožujeva vino in šampanjce, zato tudi rada hodiva v Toskano, na Gardo, v Provanso, Šampanjo itd itd….

In ne boste verjele, smo krasna familija, z urejenim lajfom, predvsem pa me veseli, da moji otroci ne bodo kupovali litrc Starčka ali kakšnega podobnega cenenega vina (kot bodo to počeli vaši za kakšnim voglom na cesti), ampak bodo zrasli v mladostnike, ki znajo k določeni hrani naročiti pravo vino, vedeli bodo kaj je kultura pitja.

Najbolj smešne in patetične ste mi orto abstinentke, ki se ga nabutirajo 1 x na leto. Takrat pa udri po blagu, obnašanje v podnu, cel svet je vaš a ne? Oja, tud take cvetke poznam:)))

Mož je spil vsak dan….preveč. Zato je zdaj bivši mož. :)) Zdajšnji partner pa spije toliko na leto kot je mož v enem dnevu. :))

Jaz na dan… ne bi mogel reči.

Na teden pa ene 3 – 4 pire ali radlerje, sem ter tja – kadar imam ustrezno družbo ali pa tako hrano – par kozarcev vina.

Elitni alkoholizem je čisto nekaj drugega kot tisti običajni, s cenenimi vini in pivom … In pa res super, da bodo vaši otroci se znali elitno napiti. Če se napiješ z dragim vinom zgledaš čisto drugače, kot če te vrže en navaden Starček!

Elitni alkoholizem je čisto nekaj drugega kot tisti običajni, s cenenimi vini in pivom … In pa res super, da bodo vaši otroci se znali elitno napiti. Če se napiješ z dragim vinom zgledaš čisto drugače, kot če te vrže en navaden Starček![/quote]

Za kulturo pitja vina, pa ti kmetica verjetno še nisi slišala, nede?

Ali ti pri vseh stvareh tako vzvišeno, snobovsko, prepotentno?

Moj ne pije nič.

Še dobro,da nisi vprašala koliko spijemo ženske 🙂

Kol nakladate babe. A veste kolk litrov alkohola pride na enega prebivalca SLO na leto? In ne mi rečt, da vse to (tudi od vas in vaših moških) popijem jaz.

Če bi teb blo normalno, da piješ, se ne bi tako obnašala. Samo zagovarjat se hočeš. Kao, tvoji otroc ne bodo itd. itd. lohka se ti sam smejem.

Pa vse sotale, k se greste kao, da tistih, k nč ne pijemo ni! Kr mislite si! Če bi vam blo normalno, da pijete, se neb tko branil.

Moj spije samo prečiščenega – najprej ga ruknem jaz ene pol litra, pol pa starega podojim. Tako ziher ne bo pijan. Jaz pa tak rabim, da pol lahko sexam…

Moj spije kako pivo, če pride kolega na obisk ali gre on k njemu. Tja do tri, štiri na večer mu znese, več ne. Ampak ni to dan na dan, včasih dva dni zapored, pol pa teden dva nič. Poleti pa mal več. Sama ne pijem alkohola. Edino važno mi je, da ne pije naskrivaj in da ne vozi, ko pije.

Pri nas doma je isto kot z Rok – 1, torej 3 do 4 piva in nekaj kozarcev vina na teden.
Pozimi se temu pridružijo tu in tam borovničke ali jegerček. Kadar gremo z avtom, se vnaprej dogovovorimo kdo pije in kdo vozi in problemov ni.

Nič. Pa jaz tudi nič. Ampak to je tko težko verjet, kajne?

NA DAN nič.
Spije na TEDEN pivo ali dve…
In priložnostno kaj več (na kakšni žurki, enkrat na 3 mesece).

Se strinjam s teboj in mi je prav ogabno to napijanje, stalna alkoholiziranost… Zakaj to rabijo????

Lp,
Sonja

nič

Moj spije na dan 1 flašo vina.. Ali okrog 6 pirov. Ali pa pol steklenice česa žganega. Vsak dan. Recimo da ima 2 dni na teden ko ne pije.
Pred časom je izgubl sluzbo in je ful depresiven.
Ne vem kaj naj.

Elitni alkoholizem je čisto nekaj drugega kot tisti običajni, s cenenimi vini in pivom … In pa res super, da bodo vaši otroci se znali elitno napiti. Če se napiješ z dragim vinom zgledaš čisto drugače, kot če te vrže en navaden Starček![/quote]

super odgovor, sem se prav nasmejala :)) sama sicer ne spadam med patetične orto abstinentke, ker se ga ne nabutam niti enkrat na leto, prav tako ne moj partner..in neskončno sem vesela, da ne spadam med t.i. slovenceljne, ki se skrivajo za “kulturo pitja”, pa za “2 dcl za zdravje” in ostalimi neumnostmi..

nikoli nimam potrebe po kakšni koli alkoholni pijači, vedno in vedno v družbi ali pa sama voda je na prvem mestu!!!!!A, zato moj ljubi mož, to nadoknadi za oba,,,po domače bi rekla,ne pridem na vrsto, ha ha ha

New Report

Close