Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Koliko let kasneje še lahko greš v tožbo?

Koliko let kasneje še lahko greš v tožbo?

Spoštovani.

Ne bi rada šla v podrobnosti svojega zdravstvenega stanja, vendar sem leta 2014 jemala močno zdravilo, in čeprav sem bila seznanjena o stranskih učinkih zdravila, ni bilo nikjer govora o trajni izgubi česarkoli, kar se je pojavilo pri meni in me poleg stigmatizacije tudi stalo nekaj lepega denarja, da lahko sedaj relativno normalno funkcioniram. Nad mojim primerom so takrat bili začudeni tudi zdravniki specialisti, saj dednega ni ničesar. Šele dosti pozneje, to je pred nekaj meseci letos, sem na spletu v tujem članku zasledila neposredno povezavo med tem zloglasnim zdravilom in tem, kar sem utrpela sama! V navodilih zdravila to ni bilo omenjeno, vsaj ne o trajni izgubi česarkoli! Problem pri meni ni nujno oz. samo zdravilo samo po sebi, pač pa več kot 1x višja doza, kot bi mi jo zdravnik smel predpisati pri takratni starosti, spolu in malo kg, ki sem jih imela! Ko sem kasneje govorila z drugimi pacienti, so moški z denimo 80kg imeli nižjo dozo od mene pri 52kg.
Hranila sem vse papirje o takratnih izvidih oz. doziranju, ki jih je napisal zdravnik, ter mojemu zdajšnjemu zdravstvenemu stanju, zaradi katerega sem ne samo postala stigmatizirana pri manj kot 30 letih, tudi predstavljati si ne morem, da bi še vedno lahko bila zdrava, če ne bi jemala tistega zdravila za akne, oz. če mi zdravnik ne bi predpisal tako visoke doze! Zaradi takratnih zelo močnih stranskih učinkih na koži sem zdravljenje prekinila po nekaj mesecih, čeprav je trdil, da bi jih morala jemati celih 12 mesecev!

Za razliko od nekaterih, ki iščejo s tožbami vir zaslužka za malenkosti, sama vidim svojo hibo kot nekaj, kar me je zaznamovalo dosti prehitro (pri manj kot 27), in s to oviro ter stigmatizacijo ter s stroški moram živeti nadaljnjih ne vem koliko let.

Imam kakšne realne možnosti v primeru vložitve tožbe? Apeliram tako na časovni odmik od samega zdravljenja, ki je potekalo do jeseni leta 2014, kot same narave tožbe? Brala sem, da je 3-5 let obdobje, v roku katerega se lahko obravnava tožba, sicer ni moč česarkoli uveljavljati ali dokazovati.
Je to res?

Za odgovor se Vam že vnaprej lepo zahvaljujem in Vam želim lepe praznike.

Pozdravljeni,

Pri odškodninski odgovornosti zaradi kršitve pogodbene obveznosti je pomembno še, da oškodovanec izve za škodo. Za obravnavani primer to pomeni, da je (tudi) za pričetek petletnega teka zastaralnega roka zaradi kršitve poslovne obveznosti zaradi zatrjevane medicinske napake in kršitve pojasnilne dolžnosti treba ugotoviti, kdaj je tožnik izvedel, da je zdravnik kršil pogodbo (storil medicinsko napako oziroma ni opravil potrebne pojasnilne dolžnosti). Sodna praksa veže začetek zastaranja na trenutek, ko je škoda določljiva in ko je oškodovanec izvedel za vse okoliščine, na podlagi katerih je mogel ugotoviti obseg in višino škode ter je imel vse realne možnosti za uveljavitev odškodninskega zahtevka. Pomembno je védenje oškodovanca oziroma vsaj možnost njegove seznanitve z obsegom škode in s povzročiteljem.

Lepo pozdravljeni

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close