Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija koliko bom zrasel

koliko bom zrasel

Pozdravljeni !

Tudi mene zanima kako visok bom. Imam 14 let in sem visok 160cm.
Moj Oče je visok 190 mami pa 168 , sestra ki je stara 16 je visoka 173.
Zanima me samo kdaj bom najbolj zrastel in kako visok bom ko bom odrasel.

lp Jan

Iz telesne višine matere in očeta je skleapti na končno višino 185 cm. Trenutno je tvoja višina pod povprečjem. Za natančnejšo razlago bi potrebovalameritve višine v prejšnjih letih ter vzorec rasti tvojega očeta (kdaj je najbolj zrasel, kdaj se je začel briti). Načeloma velja, da boš najbolj zrasel ravno od 14 – 16 leta starosti, je pa to tudi odvisno od vzroca rasti staršev.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Jaz sem visok 160cm,ter sem star 14 let. Moj oče je visok 190 cm mami pa 168cm.
Sestra je visoka 173cm in je stara 16 let. Za sebe mislim da še nisem v puberteti saj ne mutiram in nimam se dlak pod pazduho…
Osebno me zelo zanima saj me v šoli zaradi tega zafrkavajo

lp

moj ati je zrastel najbolj v 16 in 17 letu v enem letu za 15 cm.
Mene pa v šoli zafrkavajo zaradi moje višine.

Na vprašanje sem ti že odgovorila.
Glede na vzorec rasti očeta lahko tudi ti pričakuješ, da boš najbolj zrasel v 1. in 2. letniku srednje šole.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.
Star sem 15 let, visok nekje 180 cm in nogo imam veliko 47…Mutiral še sploh nisem in tudi drugje sem kosmat čisto malo ravno toliko, da imam nekaj. Mama je velika 170cm, oče pa 190cm… Zelo me zanima koliko bom velik ko bom odrastel ker igram košarko in potrebujem višino. Na zadnjem pregledu lani sem bil velik 173cm. Zadnja leta sem vedno nekje zrastel 4-6cm, nikoli več tako da mislim ,da še nisem prav v puberteti…
Hvala že v naprej

Po tabelah rasti in podatku, da puberteta še ni pokazala vseh svojih znakov, bo verjetno končna telesna višina okoli 190 cm, lahko kakšen cm več.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala vam lepa… sedaj imam 182cm. Ali mislite da lahko dosežem velikost 195cm. Npr. Moja sestra je visoka 180cm. Starša pa tako kot sem rekel nekje 190cm oče in 170cm mati.
Hvala vam za vaše odgovore.

Ne vem. Napovedovanje bi bilo bolj podobno prerokovanju iz kristalne krogle:=) Jaz lahko le pogledam rastne krivulje in vidim, kako jim slediš ter s tem določim pričakovano višino oz. izračunam pričakovano višino po TV matere in očeta. Seveda boš lahko zrasel tudi več kot 195 cm, ampak to je pač čisto ugibanje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala vam za vse!

živjo, zanima me kolko bo zrasel. Lani sem biu visok 165cm in zdj sem 170cm. Star sem 14 in pol. oce je visok 178 in mama pa165.

Pričakovana končna višina je glede na trenutno rast med 178 in 180 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

hvala vam za vse
lp

star sem 14,5 let visok 173 cm in imam 63 kg. zanima me koliko bom še zrasel. telesna višina mame 153 očeta 181.

Lp

Okoli 186 cm

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zdravo,star sem bil ravno 12let in sem visok 171cm,tehtam pa 50kg. Moja mama je visoka 175cm in oče 180cm, sem že malo poraščen in sem v zadnje pol leta zrasel več kot 10cm. Zanima me koliko bom še zrasel in do katerega leta bom še intenzivno rastel. Hvala vam, Lan.

Glede na podatke boš najverjetneje intenzivno rasel še kakšno leto alidve, pričakovana končna višina je verjetno koli 190 cm. Vendar so to le predvidevanja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zdravo! Star sem 15let 171cm. Mama 157cm, Oče 177cm. Koliko bom zrastel?

Pozdravljeni,

sin je star 13 let.

Višina zadnjih let: 10 let – 138 cm, 11 let- 144 cm, 12 let – 152 cm, 13 let – 161 cm.

V zadnje pol leta so se mu pojavili sekundarni spolni znaki..močna poraščenost, povečanje mod, sprememba glasu..

Je še upanje, da bo še kaj zrasel? Jaz sem visoka 158 cm (po moji strani vsi nižje rasti, pod 170 cm), mož je visok 180 cm (po njegovi strani vsi višje rasti).

Hčera, 9 let (119 cm, 21 kg), se zdravi z rastnim hormonom.

Hvala in lep pozdrav

Samo iz podatka višihne 171 cm pri 15 letih lahko pričakuješ končno višino okoli 177 cm. Po višini staršev je izračunana vredbnost 173 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close