Najdi forum

Koliko bo moja pokojnina

s 60/30 ne moreš v pentzijo, bo treba še malo počakati.

Res.Pri 65.tih boš šla v penzijo.
Zakaj pa boš imela samo 30 let? Fajn si ga pobiksala!

Res.Pri 65.tih boš šla v penzijo.
Zakaj pa boš imela samo 30 let? Fajn si ga pobiksala!
[/quote]

Študij, kar dolg VIII, in dva otroka naenkrat, zato sem ostala doma do njune takratne male šole.

Če si vsa leta na transferjih tudi pokojnine ne bo,mar ne?
[/quote]

Tako je ne bo je ker rabiš najmanj 15 let delovne dobe za pokojnino….ampak ostanejo transferji….stric z 11 leti delovne dobe dobi več mesečno kot moj stari, ki je delal 40 neprekinjeno.

Študij, kar dolg VIII, in dva otroka naenkrat, zato sem ostala doma do njune takratne male šole.
[/quote]

Razumem.Je pa kar škoda, ker boš imela tudi pri 65-tih manj delovnih let in posledično nižjo pokojnino.Jaz sem šla v službo takoj po končani srednji šoli in sem kasneje študirala ob delu.Nimam še 60 let, imam pa že 40 let delovne dobe, ker sem sem bila stara 18 in pol, ko sem šla v službo…

Tako je ne bo je ker rabiš najmanj 15 let delovne dobe za pokojnino….ampak ostanejo transferji….stric z 11 leti delovne dobe dobi več mesečno kot moj stari, ki je delal 40 neprekinjeno.
[/quote]

In kako bodo dediči tega strica vračali socialne transferje?

Hvala lepa za tako lenobo.Se ga ne dotaknem z enim prstom.

In kako bodo dediči tega strica vračali socialne transferje?

Hvala lepa za tako lenobo.Se ga ne dotaknem z enim prstom.
[/quote]

bogi otroci, ki jim je smisel življenja dediščina

Iskreno povedan. Dol mi visi za tvojo pokojnino. Premakni svojo rit na ZPIZ in se tam pozanimaj koliko boš lahko zapravljala na stara leta. Strokovne svetovalke ti bodo napravile izračun. Če si že tako nestrpna.

New Report

Close