Najdi forum

Pozdravljeni,

pred približno 4 meseci mi je pri odbojki soigralec padel na nogo na predelu levega kolena. Čutiti je bilo izpah kolena navznoter, takoj se je pojavila močna bolečina, vendar brez takojšnje otekline. Igre nisem mogel nadaljevati, gibljivost je postala omejena, vendar je bolečina počasi pojenjala, zato sem predvideval, da ne gre za kaj hujšega. Ponoči mi je v spancu koleno zateklo (predvsem nad pogačico) in razbolelo, zato sem obiskal zdravnika. Opravili so mi punkcijo (50ml okrvavljene tekočine), rentgen, ki ni pokazal nič hujšega, ter povili nogo. Po enem mesecu, sem snel povoje, koleno je sicer bilo še delno otečeno, bolečine ni bilo, razen pri pokrčenju sklepa, kar je verjetno čisto normalno, z vajami sem koleno lahko zmeraj bolje pokrčil. Klub temu so me naročili na magnetno resonanco.
Problem se je pojavil kasneje:
Na dopustu sem skočil s pomola na čoln in pristal postani z levo nogo naprej, pri čemer mi je v koleno preskočilo. Ponovno se je pojavila močna bolečina in koleno je hitro zateklo. Dopust sem preživel šepajoč in z zatečenim kolenom. Po približno 7-10 dneh, oteklina pojame, prav tako bolečina, krčenje je ponovno omejeno, a ga z vajami izboljšujem.
Najbolj pa me skrbi to, da se mi je čez približno 4 tedne zgodba ponovila, ko sem se ustavljal po hribu navzol in čez cca 4 tedne ponovno pri samem plesu, ob podobnem gibu (ko se ustavim postani z levim kolenom naprej). Zmeraj je občutek, kot da stegnjenica preskoči iz sklepa navzven, se takoj povrne v normalno pozicijo….10 dni bolečina, oteklina, šepanje.
Pred nekaj dnevi sem opravil magnetno resonanco, ki pa ni pokazala “zanesljivih patoloških sprememb”. Pred to poškodbo s koleni nisem imel nobenih težav. Rekreativno se s športi veliko ukvarjam, vendar se sedaj ne upam več lotiti nobenega. Izjema je kolesarjenje, pri katerem imam občutek, da mi pozitivno vpliva na koleno, teči pa ne morem, ker je občutek, kakor da koleno trdneje udarja in pojavlja se bolečina na spodnjem delu pogačice. Z malo bolečine koleno lahko cca 95% pokrčim, izgled kolena pa še vedno ni čisto identičen desnemu.

Mučno mi je dejstvo, da se ne morem več športno udejstvovat, saj lahko realno pričakujem in se bojim, da se izpah ponovi. Resnično si želim koleno čim bolje rehabilitirati, zato bom zelo vesel vašega mnenja in nasveta.

Hvala v naprej,

Borut

¸lep pozdrav imam natrgano zunanjo vez in mišico pre tremi mesci sem se poškodoval zanima me kk dolgo še bo treba rehabilitacija oz vaje ker noga je trdna razen po hribo,stopnicah če še hitro zaustavil naredi koda bi mi otelo nogo ven vreči

Za Boruta:
V samem sklepu očitno ni večjih sprememb, počila je žilica, ki je povzročila krvavitev znotraj sklepa. Gre za gemartrozo, zaradi izliva krvi je lahko posledično nastalo kakšno vnetje – bursitis v vrečici pod pogačico, kjer je sklepna tekočina.
Mogoče je tudi raztegnjena kakšna vez okoli kolenskega sklepa, patoloških sprememb sklepa pa očitno ni.
Svetoval bi pregled krvi, da bi ugotovili hitrost strjevanja (trombociti).
Naša terapija v vašem primeru ni učinkovita, svetujem fizioterapijo za izboljšanje prekrvavitve, postopno telovadbo in vaje za krepitev kolenskih mišic.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Za nekgo:
Na vaša vprašanja lahko odgovori le lečeči zdravnik, saj je vse odvisno od vaše starosti, vrste in kompliciranosti poškodbe, vrste zdravljenja in rehabilitacije itd.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Po enournem stoječem položaju me je ob počepu zbodlo v sklepu pod kolenom levo v desni nogi.
Bolečina je prisotna le ob iztegnjeni nogi, drugače pa ne, koleno ni oteklo, vendar je pri hoji to zelo boleče, vsakokrat ko se noga iztegne. Kaj bi bil lahko vzrok temu in kaj naj naredim? Vsakič, ko poskušam nogo pripraviti na iztegnjen položaj pa zelo zbode, ali lahko s tem iztegovanjem naredim kakšno škodo?
Hvala.

Gre za prizadetost vezi pod kolenom, kar lahko rešimo z manualno terapijo s postopno raztegnitvijo in sprosttvijo vezi, mišic in tetiv, zato bi bilo dobro, če bi se oglasili na pregledu v naši ordinaciji.[/url]
Po terapiji bo obvezno še nekaj časa izvajati predvsem vaje za razgibavanje in krepitev mišic, ki vam jih bomo dali.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Lep pozrav!
Pri nogometni tekmi sem naredil rotacijski gib, spremembo smeri in mi je koleno, naredilo kot da bi si ga izpahnil, skočil mi je vn na notranjo stran in malo vn na zunanjo malo je škrtnilo, sedaj pa me boli notranji del kolena, malo je zaoteklo, če nogo čisto stegnem čutim pritisk pri hoju se pojavljajo bolečine… ali mogoče veste kaj je narobe, pravijo da sem si nategnil notranje stranske vezi….

za odgovor se vam v naprej zahvaljujem…
LP

Star sem 52 let. Lansko zimo sem na smučanju nerodno padel, tako da sem začutil ostro bolečino v kolenu. Z bolečinami v kolenu sem še odsmučal v dolino, k zdravniku pa nisem šel. Koleno mi ni popolnoma nič oteklo, bolečina pa je bila toliko močna, da sem kakšna dva tedna hodil z berglo, se je pa počasi manjšala in po kakem mesecu izginila.
Od takrat nimam nobenih bolečin, bil sem na Triglavu in tedensko hodim na Pohorje, vendar pa mi ob situacijah, ko obremenim koleno nekako navzven, koleno za trenutek izskoči in se takoj vrne, brez bolečine in brez kakšnega zatekanja. Torej je nekako nestabilno.
Ali lahko to tako pustim ali se lahko stenje z leti kaj poslabša?

Določena vez ob kolenu se je verjetno poškodovala, zato je koleno postalo nestabilno.
Ni nujno, da bi se stanje poslabšalo, paziti je treba na preobremenitve, ob obremenitve priporočam nošenje povoja. Stanje se lahko poslabša ne glede na obremenitve, saj se obraba hrustanca nadaljuje ne glede na to, zato bodite previdni.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani!

Stara sem 19 let in včeraj na smučanju sem neumno padla in začutila bolečino v kolenu. Nato sem smučala še 2 uri brez večjih problemov vendar z majhnim občutkom bolečine v spodnjem notranjem delu levega kolena. Bolečina je bila v malenkosti še prisotna do večera. Ponoči sem se zbujala zaradi hujših bolečin v kolenu saj noge nisem mogla skrčiti. Zjutraj sem imela hude probleme pri vstajanju in hoji po stopnicah. Koleno sem si mazala z različnimi kremami za sklepe in mišice vendar brez učinka. Čez dan sem veliko gibala in opravljala hišna opravila in ni bilo hujših bolečin saj je bilo koleno ogreto, sedaj ko sedim pa zopet čutim večje bolečine pri iztegu in skrčitvi noge.
Verjetno gre za nateg kolenske vezi? zanima me ali je nujen obisk zdravnika ali lahko sama kako poskrbim za okrevanje? Koliko časa lahko pričakujem bolečine?

Prosim za čimprejšnji odgovor in hvala že vnaprej. Lp

Verjetno gre res za rahlo poškodbo notranjih kolenskih vezi, lahko pa gre tudi za rahlo okvaro meniskusa, kar pa je težko določiti brez kliničnega pregleda.
Glede na vašo starost, da kasneje ne bi imel problemov, svetujem obisk pri ortopedu, ki naj natančno ugotovi vrsto poškodbe in ustrezno ukrepa.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,
pred mesecem dni sem si na smučanju poškodovala koleno, koleno mi je obrnilo. Na urgenci so mi opravili RTG kolena in ugotovili, da ne kaže znakov sveže poškodbe skeleta. Zaradi močne otekline kolena klinično skeleta in ligamentarnega aparata zaradi bolečin niso mogli testirati. Opravili so tudi punkcijo kolena (20 ml krvi, brez maščobnih kapljic). Dobila sem longeto katero so mi po 7 dnevih odstranili in ugotovili, da so vezi čvrste ter da izliva v koleni ni. Ni pa mogel testirati gibljivosti in testov meniskov zaradi bolečin. Osebna zdravnica me je napotila na UZ kolena kjer so ugotovili sledeče:da izliva skoraj več ni, da so tetiva kvadricepsa, lig. patele, medialni patelarni retinakul in kolateralna ligamenta so UZ normalni. Meniskusa sta v vidnem delu primerna, v podkolenski kotanji ni patoloških formacij ali kolekcij.
Sedaj grem po 1 mesecu odsotnosti ponovno v službo, osebna zdravnica pa me je napotila še na pregled k ortopedu ker mi koleno ob rotacijskih gibih škrta in čutin neko neprijetno premikanje. ni mi pa dala nobenih napotkov za naprej, verjetno čaka mnenje ortopeda. Glede na dolge čakalne vrste me zanima kakšna vrsta razgibavanje je medtem primerna? Ali je sumiti na kakšno poškodbo ali je to samo proces zdravljenja, ki traja?
hvala za odgovor.

Opravljene so bile vse potrebne preiskave in sklepam, da gre le za potek zdravljenja, ki seveda zahteva čas.
Koleno je zaradi zdravljenja nekaj časa mirovalo, ni funkcioniralo in ga je potrebno počasi ponovno spraviti v pogon.
V poštev pridejo rahle razgibovalne vaje, morda tudi občasna rahla masaža in upam, da bo s časom vse v redu.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

Bila bi vesela, če mi lahko podate mnenje glede bolečin v kolenih.
Moja hči je stara 17 let. Rekreativno se ukvarja s tekom. Teče 2-3 krat na teden po 6 km. Zadnje čase toži o bolečinah v kolenih, obeh. Ni imela nobenih poškodb. Najprej smo mislili, da so mogoče krivi tekaški čevlji, smo jih zamenjali, pa ni nič bolje. Bolečina v kolenih se pojavi NE med tekom ampak naslednji dan in lahko tudi nekaj dni po njem.
Kaj nam svetujete?

Zahvaljujem se za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Dinur

Mogoče je problem posledica faze rasti, ko razvoj mišic ne sledi razvoju skeleta in sklepov.
Predlagam, da hči vsaj za nekaj časa zmanjša intenziteto aktivnosti in bolečine bi se morale zmanjšati. Pomaga lahko tudi kakšna masaža, sicer pa mislim, da panika ni potrebna.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Živjo
Pred 1 tednom sem si na tekmi poškodoval koleno, po slikanju na rentgenu je bilo vse v redu in ni bilo nobenih zlomov, okreval naj bi v 10 dneh, sedaj me pa skrbi ker pri levi nogi pri pokrčevanju nastajajo bolečine, boli me predvsem desni del dol po kolenu na levi nogi. Čudno se mi tudi zdi da porabim veliko več moči za pokrčitev leve noge kot pa desne noge. Zanima me če je lahko tukaj mogoče natrganost vezi in nadaljni nasveti oziroma napotki.
Hvala za odgovor!
Gregor

Svetoval bi obisk pri ortopedu, da ugotovi, ali gre za kakšne spremembe znotraj kolena, npr. natrganost notranjih križnih vezi.
Če bi to izločili in gre le za zategnjenost zunanjih vezi ali mišic, vam z manualno terapoijo lahko pomagamo.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani,
pred desetimi dnevi sem bila operirana na desnem kolenu. Še vedno imam šive, a sem že dva dni v domači oskrbi. Noga je zelo zatečena, gležnja se sploh ne vidi. Po nogi imam nekakšne odprte rane (izgleda kot opeklina, ko poči in se odlušči mehur). Ko sem vprašala kirurga kaj je to, je rekel da od obliža(?). Ampak obližev nimam. Imam gazo s katero je prekrit rez (cca 20 cm) in vse to so mi povili še z navadnim povojem. Dobila sem Orfem za bolečine
Kako naj se znebim otekline? Noga je otečena in ledeno mrzla, predvsem prsti so ledeni.
Hvala za odgovor.

To sicer ni področje manualne terapije, zato vam svetujem čimprejšen obisk pri zdravniku. Če je noga namreč res ves čas mrzla, je lahko prišlo do komplikacij, ki omejujejo prekrvavitev, kar je lahko resna posledica.
Svetujem oregled pri zdravniku, da preveri (morda UZ) stanje ožilja in prekrvavitve v nogi.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,
po enotedenski polurni hitri hoji mi je ob počepu “spodmaknilo” desno nogo – ni me več zdržala. Boleti me je začelo desno koleno. Naslednji dan pa še levo. Otekline ni bilo. K zdravniku še nisem šla. Noge poskušam čim manj obremenjevati, več počivam, bolečina je po enem tednu še prisotna. Na oba kolena sem dajala hladne obkladke, mazala sem z naklofenom.
Zgoraj berem, da so boljša mazila na osnovi divjega kostanja?
Sploh lahko pričakujem izboljšanje (samo z manjšim obremenjevanjem noge) brez obiska zdravnika in s tem predpisane terapije?
Hvala za odg.,
lp

New Report

Close