Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Koleno: pridružena težava že znani

Koleno: pridružena težava že znani

Pozdravljeni

Na vas se obračam s težavo, ki se mi je začela pojavljati pred tremi dnevi.

Najprej pa pojasnilo: že pred novim letom sem bil na pregledu pri ortopedu zaradi zatrdline (velikost večje slive) v zgornjem desnem delu desnega kolena. Tu se je ob intenzivnejši aktivnosti pojavljala oteklina in bolečina.Po pregledu in RTG je bila postavljena diagnoza “Extsosis femoris dist. dex. susp.” in je bila indicirana operativna odstranitev (kar še čakam).

Pred tremi dnevi ob igranju tenis pa se mi je v istem kolenu zgodilo, da sem na notranji strani kolena začutil nek pok in od in koleno me je začelo rahlo boleti. Po končanem tenisu je bilo koleno močno oteklo in slabše gibljivo. Doma sem si dajal ledene obklade in boleče mesto sem mazal z naklofen gelom.

Oteklina je sedaj uplahnila mi pa v kolenu konstantno poka (na notranjem delu), še posebej ob lateralnih gibih sklepa, hkrati pa iz počepa ne morem obrememniti kolena, ker je bolečin prevelika.

Razmišljam, da bi šel na urgenco, vendar pa ne vem ali ima omenjena težava povezavo s prvotno omenjeno poškodbo.

hvala in lep pozdrav

Mislim, da težavi nista povezani. Zadnja težava zelo verjetno povezana s poškodbo notranjega meniskusa. Priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Dodatni pregled in MR sta pokazala, da imam desnem kolenu “Extsosis femoris dist. dex. susp.” ter rupturo medialnega meniskusa.

Operativni poseg imam že določen za oboje, vendar me zanima kakšen je predviden rok rehabilitacije za omenjeni poškodbi (obe bosta operirani v eni seji). in ali odstranitev ekostoze samo po sebi zahteva rehabilitacijo?

Hvala

Obe operaciji zahtevata rehabilitacijo. Po odstranitvi eksostoze je predvidena rehabilitacija 3 do 6 tednov od operacije, po operaciji meniskusa pa 3 do 6 tednov, če gre za delno odstranitev in 3 do 6 mesecev, če gre za popravilo (šivanje) meniskusa.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni

Operacije je že opravljena in danes je mineva točno en teden od operacije.

Imam naslednjo skrb zaradi katere ne vem kako naj naprej.

Po operaciji je bila moja noga mnogo slabše gilbljiva kot so bila pričakovanja. Dejstvo je, da je bila eksostoza baje intraartikularno, zaradi česar je tudi moje koleno bolj otekalo in se je nabiralo več krvi.

Do odpusta, v petek sem bil punktiran trikrat (60,30,50) včeraj pa sem zaradi velikega pritska v sklepu šel nazaj kjer so mi punktirali nadaljnjih 80ml. Danes je koleno spet nekoliko bolj otečeno. Dva dni sem tudi jemal cyclokapron. Zanima me ali je tolikšno nabiranje normalno?

že v bolnici in doma sem delal vaje skladno navodilom (kintetek do bolečnie, ker mi v področju eksostoze “zategne” in začne “trgati”) in hladil z ledom.

Od včeraj ne izvajam več vaj zaradi strahu, da vaje povzročajo nadaljnje nabiranje krvi.

Prosim za mnenje.

Nabiranje krvi v kolenu je po operativnih posegih običajno, še predvsem pri tistih, ki segajo v samo kost. Punkcijo kolena običajno opravimo, če je količina krvi takšna, da povzroča napetost v kolenu.

Priporočam redne kontrole pri operaterju, v primeru večje otekline, večanja bolečin ali povišane telesne temperature pa nujen pregled v ustanovi, kjer ste bili operirani.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close