Najdi forum

koleno-glukozamin/hialuronska kislina

Pozdravljeni.

Imam zelo bolečo ramo,kljub jemanju zdravil (Doreta in Analgin dvakrat dnevno) bolečina ne popusti že en mesec.

Prilagam izvid MR desne rame:V SA-SD burzi in GH sklepu ni izliva. Akromion tip 2. Izrazita artroza akromioklavikularnega sklepa, edem in ciste sklepnih površin, majhni osteofit akromiona inferiorno minimalno vtiska v mišico supraspinatus. Sklepne površine glenohumeralni sklepa so ohranjene. Labrum je orientacijsko primeren. Tendinoza supraspinatusa z majhnimi punktiformnimi hipointenzivnimi spremembami v tetivi (naštejem 4) velikosti do 2 mm – kalcinirajoča tendinoza. Edem kostnine v predelu narastišča tetive supraspinatus – entezopatija. Ostale tetive rotatorne manšete so primerne debeline in signala, brez patoloških sprememb. Trofika mišic rotatorne manšete je primerna. Tetiva dolge glave bicepsa poteka normalno v rotatornem intervalu in v bicipitalnem sulkusu, je primerne debeline in signala. Ciste v kostnini na “bare area” pod tetivo infraspinatusa, velikosti do 7 mm.

Ali bi pri meni prišla v poštev injekcija hialuronske kisline.Danes naj bi prejel blokado.

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

v vašem primeru je bolj primerna blokada. V kolikor bodo težave vztrajale poskusite s ponovno fizioterapijo (predvsem udarni valovi).

Lep pozdrav!

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

pozdravljeni

opravila sem ct desnega kolena in nato tudi magnetno resonanco ,zaradi bolečin pod pogačico ,močnemu glasnemu škripanju ki pa se z leti stopnuje. magnetna je pokazala hondropatijo pogačice 1,stopnje ,opisan je tudi neosifirajoči fibrom. te bolečine in težave se pojavijo bolj izrazito pri hoji navzdol ,po stopnicah … Svetovali so mi fizioterapijo in pa možnost terapije z hialuronsko kislino, pa me zanima ali je tale terapija dovolj učinkovita ,koliko injekcij se dobi in kakšne so cene

hvala

Pozdravljeni,

glede na opisane težave in stopnjo hondropatije (1. stopnja od 4ih možnih stopenj) menim, da bi vam omenjena terapija lahko pomagala, zelo verjetno v kombinaciji z izvajanjem specifičnih vaj za stegensko muskulaturo. S tem bi se zmanjšal pritisk na pogačico in bolečine.

Obstaja več različnim preparatov hialuronske kisline, sama uporabljam preparat, ki je dlje časa delujoč in kjer je potrebna le ena aplikacija.

 

Več o cenah si lahko preberete na spletni strani Ambulante Zdravje (cene hialuronske kisline so podobne po celotni Sloveniji, razlika pa je v preparatu in učinkovitosti, pripenjam link:

https://ambulanta-zdravje.si/wp-content/uploads/2023/08/Ambulanta-Zdravje-cenik-2023_LJ_1-9-2023.pdf

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

New Report

Close