Najdi forum

lep pozdrav;

glede na to,da ne jaz ne moji strasi vec ne vemo kam naj se obrnemo sem slucajno naletela na vas in vas prosim za nasvet.

stara sem 16 let in pri 5 letih sem se zacela ukvarjati s plesom,,kasneje sem to opustila in zacela trenirati odbojko,po letu dni treniranja odbojke so se mi zacele pojavljati bolecine v obeh kolenih(pri 12letih).veckrat se mi je ze takrat dogajalo,da mi je koleno”vun” skoclo.no,trenirati sem sicer nehala pred dvema letoma,a me kolena se vedno neznosno bolijo.tiste najhujse bolecine so se zacele pojavljati lansko poletje,ko niti na nogah nisem morala stati.s starsi smo sli v bolnisnico,kjer so me urgentno pregledali na ultrazvokih,MR,CT, in vseh ostalih moznih preiskavah.nakar so me zaceli filat z tabletami proti bolecinam,ki so se stopnjevale v vedno mocnejse tablete.novembra so mi naredili srtroskopijo,in mi takrat tudi vzeli vzorce in kolena,in prakticno niso ugotovili nicesar.ortoped,ki me je operiral je rekel,da sem imela vnetje sklepnih ovojnic, da je vse v kolenu”popravo” in me sedaj ne more vec boleti.mene pa boli.operilali so mi samo levo koleno,ker menijo,da me desno boli samo zato,ker se nanj opiram zaradi bolecin v levem kolenu in mi tako niti niso nikamor poslali na preiskave.nekaj casa sta mi obe nogi zelo zatekale,vendar izmenicno,encas je bila leva za 3cm debelejsa od desne,nato pa desna za 4.5cm debelejsa od desne.no vglavnem,sedaj,me resnicno neznansko bolijo ze CELE noge.trenutno jemljem za bolecine naklofen forte in nalgesin forte,zravenmtega pa se ultop za zelodec,ker so tiste tablete mocne in drazijo zelodec.imam steznika za obe nogi.niti nicesar prav ne morem delati,se ne ukvarjati z nobenim sportom/ortoped mi je rekel da se moram nujno ukvarjat zacet,fiziater,pa mi je za letos to prepovedal.koga naj zdaj poslusam?niti nobene prave diagnoze nevem,razen tega, da mam okvaro hrustanca(?).kaj na naredim?nihce me niti ne jemlje vec resno,zdravnik mi je celo rekel,ce niso moje bolecine izmisljene.psihicno pa sem tud zaradi tega skoraj ze adijo,saj ze pocasi po stopnicah nebom mogla iti sama.naslednjo kontrolo pri operaterju imam pa sele konec maja(!).

prosim za cimprejsnji mozni odgovor.

lp, tina

Draga Tina,

V vaši starosti pri zelo intenzivnih stalnih obremenitvah kolena lahko pride do težav, ki jih naštevate.
Glede postopka zdravljenja mislim, da ste izkoristili vse možnosti klasične medicine, žal mi je, da je rezultat tak kot je. Čudi me, da so vsi rezultati praktično b.p., vaše težave pa se stopnjujejo.
Vabim vas na pregled v eno naših ordinacij, potrudili se bomo, morda vam bomo lahko pomagali, saj pri vaši starosti mora obstojati možnost, pri čemer prekomerno jemanje tablet gotovo ni varianta.

Lep pozdrav,

New Report

Close