Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina klimakterij

klimakterij

Lepo pozdravljeni!

Osebni ginekolog mi je na pregledu dejal,da so že opazni znaki klimakterija.
Zdaj pa me zanima,če se v tem času lahko poveča tudi krvni tlak,do sedaj sem ga imela vedno bolj nizkega( 120-70),sedaj pa ga imam včasih tudi (150-100).
Ali je to že visok krvni pritisk! Ta vrednost pa ni stalna in se v toku dne spreminja.
Tako da imam recimo ob naslednji meritvi tlak (130-85).
Pa še to zjutraj se počutim grozno utrujena potem je čez dan nekoliko bolje.
To traja že eno leto. Stara sem 37 let.
Kaj se to z mano dogaja. Osnovni laboratorijski izvidi krvi so v mejah normale.

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Kot kaže se pri vas že začenjajo hormonske motnje, ki povzročajo tudi take neprijetnosti, kot jih omenjate vi. Krvni tlak naj bi bil stalno zvišan, d bi lahko govorili o bolezni zvišan krvni tlak. Vsekakor pa so vrednosti 150/100 v območju zvišaneg krvnega tlaka. Omejite uživanje soli in se o meritvah posvetujte z vašim zdranvikom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljeni,

zanima me, ali je kaj dedno, kdaj nastopi klimakterij. Moja mama je prišla v klimakterij že pred štiridesetim letom in je imela grozne težave kar nekaj let( od močnih krvavitev, do odstranitve maternice pri 41 letih, vročinskih valov, glavobolov).

Lep pozdrav, Kaja

Spoštovani!

Navadno rečemo, da podobno kot prednice, oziroma sorodnice, tudi sedanja geracija dobiva menstruacijo zgodaj ali bolj pozno in enako za klimakterij. Vendar predstavljajte si, koliko sorodnic ste imeli in dve nista ob isti starosti izgubili menstruacije.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close