Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kje ste nosečke s pdp konec januarja 2012 ? :-)

Kje ste nosečke s pdp konec januarja 2012 ? :-)

Lep pozdrav vsem ! 🙂

Še vedno čakam izvide nuhalne, že 14 dni ! 🙁
Drugače pa ja, za spol že vemo 🙂 Sva z mojim kar vprašala na nuhalni.

Občasno tudi meni nagajajo glavoboli, največkrat v službi, ker cel dan gledam v računalnik.
Najbolj me pa moti otrdevanje trebuha, ki ga spremlja neprijetna bolečina. Vse težave pa zbledijo s počitkom.

Lepo se imejte !

Pozdravljene!

Tudi jaz imam rok v januarju 2012 in pričakujem enojajčne dvojčke.
Bila sem že na nuhalni in na amniocentozi, ki je zelo boleča (vsaj pri meni, saj so me “špiknili” kar nekajkrat)

Sem v 17.tednu in upam na najbolje, saj so pri eni moji pikici odkrili popkovno kilo. Izvidi nuhalne in hitrega testa AC so zelo dobri in ne kažejo kakršnihkoli kromosomskih nepravilnosti. Od 7.tedna dalje so mi naredili že kar nekaj ultrazvokov in drugih preiskav- praktično sem skoraj vsak teden pri ginekologu.

Trebušček mi je že kar zrasel in že nekaj časa moram nositi samo trenirke in podobno, saj me vse tišči. Prvi trije meseci so minili fino – imela sem večerne slabosti, ampak prepečenec je zelo pomagal. Tako, da sem se malo poredila, sedaj pa sem izgubila 2 kg, čeprav kar naprej nekaj jem.

Drugače se dobro počutim, sem pa precej zaskrbljena kako bo z najino pikico. Upam, da bodo imeli kirurgi na posvetu kakšne spodbudne besede.

Uživajte v svoji nosečnosti še naprej 🙂

hvala za vzpodbudne besede, upam da se res izboljša zdaj ko je prvo trimesečje mimo..z mojo delodajalko se je pa skoraj nemogoče kakorkoli dogovoriti, zato sem to misel že zdavnaj opustila in upam pač da čimprej nastopi dan, ko bom upravičena končno ostati doma z nogami u luft doporoda in odpisat službo za eno leto;)

lepo se imejte, lep pozdrav

Danes smo izvedeli da bomo dobili fantka……

Sanija32

Lepo ! 🙂 Mi tudi ! 🙂

Sedaj pa že malo razmišljam o imenu ! Imate kakšne ideje ?? Všeč so mi kratka imena 🙂

PDP 25.1.12, 5 nosečnost 2 živo; sin je star 10 let. Grem na AC, ker jih imam 39.

Pozdravljene,
ta teden so se pojavile prve brcike :-))). Morfološki UZ imam šele 12.9., do takrat bomo doma sprejeli odločitev ali želimo vedet spol. Prejšnjič je blo po moje in nismo vedeli do konca. Z imeni se še ne ukvarjamo, to pride zadnjih par mescev. Prejšnjič sem rodila čez rok, pa sva se zadnji teden premislila. Niso nama pa všeč kratka in trenutno moderna imena, pa tudi ne zelo dolga in tuja imena. No, itak je ime stvar okusa staršev. Počutje je ok, ker gradimo hišo, kar dosti migam…ampak me je vseeno G opozoril na kile, ker sem se v zadnjem mescu zredila za 2kg. Se bom probala mal pazit, čeprav nimam pol problemov z zgubljanjem.
Uživajte… :-))))

pozdravljene.

jaz imam rok 16.1. … pa sem se vseeno priključila k vam:) je moja druga nosečnost, prva je bil ss v 8 tednu (novembra lani). danes sem pa bila na drugem oz. tretjem pregledu, če štejem nuhalno.
nuhalna svetlina je pokazalo verjetnost 1:3300, ok. stara sem pa 28,5.
brcev ne čutim še, mogoče ker je to moja “prva nosečnost”. kdaj ste vi začutile prve brce pri prvi nosečnosti?
sem v 16 tednu. na vsaki kontroli imam po 1,5kg več, pa mi zdravnica do sedaj še nič ni opozorila. se bolj jaz sekiram ko stopim na tehnico:)
že od začetka nosečnosti se mi je prebava ustavila, drugače pa je bila na uro točna in napihnjenost, za katero prej tudi nisem nikoli “trpela”. trebušček se mi bolj zvečer pozna zaradi napihnjenosti. če ne se mi ne še opazi preveč.
donat mi nič ne pomaga za prebavo….ima katera drugo idejo?

srečno nosečnost še naprej in lep pozdrav

Auri

Živjo ! 🙂

Tudi jaz imam težave s prebavo, recimo da pomaga donat, ampak postan, ne svež, 3 dcl na tešče. Dobila sem že železo, kar pomeni še večje težave s prebavo in spet slabost, tako da še kar oklevam, ali jih že začeti jesti, na kakšen način…
Pri prvi nosečnosti sem začutila gibe okrog 20.tedna. Zdaj sem v 15. tednu, tako da ni še nič.
Zaradi mučne slabosti prve tri mesece, so moji kilogrami zaenkrat še isti, ampak čutim da počasi naraščajo 🙂

Donat (ampak 0,5 l), večje količine suhih sliv, namesto železa (ki bi ga morala saj sem na 104, pa imam potem hude bolečine v mišicah) raje domač pesin sok, Endovital in telečja jetra. Pa sadja skušam res veliko pojest in v tej nosečnosti mi začuda zelo(!) paše.

Ja, jest sem zdaj v 17. tednu začutila brcike… v prvi nosečnosti pa 1 mesec kasneje. Za prebavo poleg postanega donata pomaga suho sadje… suhe slive pa itak še za železo, tudi par požirkov kvalitetnega terana pomaga za železo.
Jest jemljem samo elevit, pa bom počasi nehala, še to škatlo pojem do konca.

17.teden in čez vikend sem začutila zelo rahle, nežne brcike !! 🙂

Kdaj bom čutila vsak dan ?

Lepo se imejte !

New Report

Close