Najdi forum

Kje najti resnega partnerja?

A mi lahko citiraš kje sem to napisal?

sori, ampak dejstvo je da iščeš princa na belem konju… torej naj ti naštejem lastnosti ki jih ti želiš

Višji od tebe, primernih potez obraza, relativno suh, z malo mišic(morda tudi malo več) z službo ki prinese vsaj 1500€ neto (predvidevam ker to je za mene že zelo dobra plača) romantičen a obenem dovolj moški (seveda je to oboje po ženskih merilih) taki ki bo vedel bolj ali manj točno kar ti želiš v postelji in mu nebi rabla nič rečt ali ga izpilit, z univerzitetno izobrazbo ampak da hkrati še ve nardit vsa moška opravila kot je lastnoročno menjavanje gum, košnja s flaksarco, zna popravit kaj elektrnike, je praktično usposobljen za gledanje v globino pri prostorskem upravljanju, ima dober vid, je malo športnik po hobijih, in ga za povrhu verjetno ne zanima gledanje tekem bodisi košarke nogometa ali česarkoli ker bi ga preveč ukopiralo… aja pa prijatle mora met ampak samo take s katerimi se po tvojih merilih nebo videval ”preveč” … aha pa v gostilno lahko gre samo 3x na leto?

No izvzemši tega zadnjega glede gostilne verjemi da je zelo zelo zelo malo moških ki bi ali so kdajkoli ustrezali vsem tem kriterijem… vsaj z ženskega vidika in ocenjevanja, vsakemu ali pa 99.99999999% moških manjka vsaj 1 oz lahko mirno rečemo vsaj 2 lastnosti ki so verjetno za tebe v kriterijih ki jih želiš da jih izpolnjuje.

ampak zanimivo da tudi tista ki sta ti bla ok sta še vedno bila LE BLIZU tvojim ”zahtevam”

No potem pa ga išči in ne ”jamraj” o tem po forumih ker nenazadnje je naslov tega podforuma ljubezenski NASVETI ne pa jamranje ali? No drugi del tega kar sem citiral pa si le zapomni in potem še 1x preberi kako si obsodila mene ne da bi me poznala 😉

dvoličnost pa taka.

Dejstvo pa ostaja ti si ena taka ženska ki je tako izobražena (predvidevam univ dipl) ki itak ima v očeh moškega VSE kar bi ji moški (evolucijsko gledano) naj dal izvzemši oploditve… Torej imaš socialno varnost, in finančno varnost ter ne rabiš bit ”vodena”(ne me tu dobesedno vzet) si dovolj inteligentna da boš rešila 99.99999% ovir v svojem življenju in zato ne rabiš moškega. Zraven take kot si ti se moški počutijo neuporabni (čeprav bo marsikdo reko da to ni res je to podzavestno) mi ali pa oni ne želijo bit nehče h komer se boš stisnila in ki ga boš pač mela za oploditev, oni si želijo bit šefi hiše… Zdaj se bodo definitivno kaki moški in kake ženske oglasle in bodo rekle da ni 100% tak, seveda ni ampak pri takih primerkih kot jih ti iščeš dostikrat je, ali kar večinoma.

Poznam dosti moških med 23 in 28 letom starosti in najbolj enostavno je razčlenit lastnosti (to je tudi najbolj grobo po mojem) na 4.

Inteligenca/teoretična iznajdljivost(sposobnost)/praktična iznajdljivost(sposobnost)/delavnost(eni bi rekli pridnost ampak to je neumnost)

No zdaj pa maš 110 pik in lahko vstaviš pod te 4 grobe lastnosti vsakega moškega pike pod nobeno ne more it manj kot 5(ker tako nesposoben v katerikoli je le REDKOKDO) medtem ko pa ni nujno da se vse pike porabijo (vendar porabit jih je potrebno vsaj 55) 25 točk pod katerokoli lastnost se smatra povprečnost za kar pa je treba vedet da je zelo slaba (saj vemo povprečne raziskave)

No torej obilo užitkov in se poigraj, kajti to je res za večino ljudi. smo delali poizkuse in je ”kar” realno vsaj na slovencih… smo pa pri socialogiji in psihologiji in z nekaterimi profesorji in predavatelji se malo pogovarjali o tem itd.

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

tinatinkica: S svojim postom samo potrjuješ moje navedbe. Privlačiš tisto kategorijo moških, ki ti ni všeč. To je tvoj problem, ne problem trga. Trg v tem primeru še kako deluje. Tukaj ne gre za nobeno ozkogledno razmišljanje, temveč zgolj za strokovno mnenje, ki bi ga morala še kako upoštevati, če si seveda želiš povečati svojo ravnotežno ceno na relevantnem trgu in na koncu doseči željeni cilj. S tem naborom tvojih kvalitet privlačiš pač takšne moške. Saj ni v tem nič narobe. Tvoj problem je namreč čisto običajen problem sodobne slovenske ženske, nič ne bi dale, imele pa najboljšo kvaliteto. Brez dela na žalost ni jela. ˝Jaz sem boljša od drugih˝ kompleks tukaj na žalost ne bo deloval. Tvoje konkurentke so očitno pametnejše in vejo kaj ugaja moškim v tej željeni kakovostni kategoriji. Imajo potrebna znanja in veščine, da znajo slediti moškemu svojih sanj, kar je pomembna kakovost žensk, ki želijo alfa samce. Uspešna ženska morajo najprej razumeti uspešnega moškega, njegove potrebe in želje, če ga želi dobiti in obdržati. Biti mu mora telesni, intelektualni ter čustveni izziv. Slepo vztrajanje na lastni večvrednosti, ki ni empirično potrjena v določenem objektivnem okolju, hrani samo lasten ego in že na kratki rok lahko vodi v kolaps.
Zaključek: Svojo vrednost moraš dokazati na relevantnem trgu, kar pa nikakor ni medmrežje. Ko boš tam realizirala svoje konkurenčne prednosti (če jih imaš), boš lahko pametna in samozadostna. Glede na tržne rezultate, pa izgleda, da je cena tvojih čarov veliko previsoka glede na povpraševanje kupcev. Očitno bo potrebno dodobra prevetriti prodajno strategijo, da bodo zadevni investitorji začeli obračati pozornost na darove iz tvoje kuhinje. Zaenkrat konkurentke kuhajo precej bolje.

matkic moj odgovor je bil namenjen avtorju z vzdevkom “ponudba/povpraševanje”, ne tebi. Tebi je bil namenjen le del odgovora, tam, kjer sem te omenila 😉

Ti “ponudba/povpraševanje” pa si čisto v svojem ekonomskem svetu, do določene mere se strinjam s tvojim postom, vendar še vseeno mislim, da preozko razmišljaš. Ne deluje povezovanje partnerjev na način ponudba/povpraševanje. Bi bilo vse lažje, če bi bilo tako. Ampak na žalost ni.

Na žalost je tako. Te ženske v realnem svetu veliko bolje furajo od tebe. V čisto realnem smislu. Zunanje potrditve svoje domnevne večvrednosti nisi dobila. Potrditve od strani tvojih prijateljic in moških obupancev ne štejejo. Vsaka takšna ženska bo seveda rekla, da ženske, ki jih ima njena ciijlna skupina moških, niso nič posebnega, zelo so povprečne, jaz sem pa ena ful huda Angelina Jolie. Lahko si mislimo kar hočemo, samo realno življenje nam pa poda ustrezne odgovore. Od nasprotnic se, moraš očitno veliko naučiti, ne pa jih omaloževati. ˝Z glavo ob zid˝ metoda očitno ne funkcionira. Sanjarije, da te bo ugrabil Paris kot lepo Heleno in te odpeljal v Trojo ter zaradi tebe zanetil uničujočo vojno pozabi. Saj Vas je veliko takšnih, samo nič se vas ne prime. Vedno poslušamo iste jamrarije žensk po forumih o lastnini veličini in bednosti drugih. Odraz globoke in težke stiske dotičnih posameznic. Ne znate prodajati svojih izdelkov.Sprijaznite se s tem, ali pa začnite delati na sebi. Druge poti ni.

dragi moj “ponudba/povpraševanje” ne gre za zunanje potrditve samo prijateljic in moških obupancev, gre tudi za potrditve osebnostno izpopolnjenih moških in pa seveda se tudi sama v svoji koži dobro počutim. problem je samo v tem, ker ne najdem takega moškega, ki bi mi ustrezal v celoti. sploh pa govoriš tako kot da nikoli v življenju nisem imela partnerja heheh, ker so moje tekmice boljše, hahaha, torej tvoja teorija odpade 😉 imela sem 3 dolge resne zveze, tako da ne mi govorit, da si takšnega moškega ne morem najt, ker sem jih že imela. problem je samo v tem, ker sem bila prej mlajša in je bila seveda večja izbira, sedaj pri teh letih, pa so več ali manj takšni, ki so zame ustrezni, že zasedeni. narobe razmišljaš žal :/

Prej si bila mlajša in si bila bolj konkurenčna ostalim konkurentkam. Zdaj pa ti je konkurentsposobnost močno padla in in imaš bistveno manj zanimivo ponudbo. za povpraševalce. Tudi sama to priznaš. Mlajših in bolj privlačnejših posameznic od tebe je več kot dovolj. Zdaj so moški tisti, ki izbirajo, ne več ve. Igra se je obrnila. Z lastnim napuhom ne boš daleč prišla. Tudi v svojih postih ne kažeš kakšne veliko osebnostne zrelosti. Sploh pa pišeš kot tipične Slovenke takšnega tipa in niti dobro ne prebereš mojih postov. Vsi razmišljajo narobe, samo jaz imam prav, ker pač jaz imam prav. Pišeš popolnoma brez argumentov, ozkogledno in na relativno nizkem intelektualnem nivoju. Nobenih mojih argumentov namreč nisi pobila s temi svojmi praznimi floskulami, ki zgolj služijo napihovanju lastnega ega. Očitno imaš zdaj preslabo ponudbo za vstop na željeni trg in s tem premalo inštrumentov za reševanje svojega problema. Tvoje izkušnje od prej očitno ne zadostujejo več za konkuriranje na tem trgu. 3 dolge resne veze do 28 leta tudi niso ravno dolge in resne veze po splošnih kriterijih. Tudi ne verjamem, da si jih imela z alfa samci. Če pa si jih imela, pa jih očitno nisi mogla obdržati. V Sloveniji vas je mnogo takšnih žensk, kmalu vas bo za celo armado, rastete namreč kot gobe po dežju. Vaše število bo raslo z neizmerno hitrostjo še naprej, ker imate v sebi trdno zakoreninjeno prepričanje, da ste prišle od samega boga, čeprav vas trg ocenjuje kot podpovprečno robo. V tem velkem razkoraku med vašimi sanjami in kruto realnostjo, ste morda res prave romantične duše, vendar vaš ta vaša samovšečnost drage stane v vsakdanjem življenju. Niste čudovite rajske ptice za katere bi umirali veliki vladarji našega sveta, ampaj le standardizirane lokalne ptičke, ki morajo zelo trdo in pametno delati, če želijo privabiti iz mimoidočega kakšno kopejko ali cent. Začarati moškega namreč ne znate. Obstaja pa tudi velika bojazen, če se tega lahko sploh naučite glede na vašo neizmerno trdovratnost in močno predimenzioniran ego. Je pa tudi res, da ženske, ki so balzam za moške, imajo te lastnosti v sebi, kar Slovenkam mlajših generacij zelo manjka.

Mislim da razmišlja vseeno prav samo okvir je narobe psotavo, torej si bil takrat bodisi preslaba bodisi nisi želel imet moškega ki ti je ustrezal (ali pa on ni želel tebe več) in torej vendarle VERJETNO nisi bila tako dobra kot o sebi praviš.

Sicer ne vem(o) kdaj si imela te tri DOLGE zveze ampak ker so bile dolge predvidevam da so trajale vsaj 2 leti vsaka torej če recimo rečemo od 18 leta pa po lelta premora ali morda celo 1
je torej da si imela zadnjo zvezo pri 27 letih……

Iz tega pa sledi le dvoje.

Če je moški odšel vstran od tebe nisi tako dobra kot o sebi razlagaš, če si šla ti vstran od moškega ki ti bi NAJ ustrezal pa si si kriva sama 😉

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Ponudba- povpraševanje, ti si pa tudi samski, a ne?
Ali pa v taki zvezi, v kateri ne žliš biti…

Govora v temi je kje najti RESNEGA PARTNERJA… torej v kolikor ponudba-povpraševanje ni gay je to kar si napisala popolnoma irelevantno

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

˝zanimivo˝ če ne zmoreš kakšnega pametnejšega stavka se spokaj nazaj v svojo bedo. Bebčkov je po forumih več kot dovolj.

Tovrstne ženske lahko pišete po forumih kar hočete. Lahko pljuvate, žalite, zmerjate in jamrate od Vardara do Triglava. Trg vam je določil vaše mesto, če je nočete sprejeti je to vaš problem. Če ne bo prišlo do vaše občutne restrukturizacije, bo pač sledil stečaj. Določene inštrumente sicer še imate v rokah, toda čas se nezadržno izteka. Saj nas moških to nič ne prizadene, ponudbe je namreč ogromno. Mi samo izbiramo, ve pa ste lahko izbrane ali ne. Z veliko ponudbo je namreč vaša cena zelo nizka, ker velikega povpraševanja po tovrstnih ženskah ni, kljub njihovi izjemno rastoči ponudbi.


In kaj ima to veze z vsem skupaj?
Ali mi lahko poveš kaj za vraga naj bi bilo na taki ženski tako hudo privlačnega za moške? Ko osebno kako takole cvetko preberem me prej prime, da bi kupil enosmerno karto iz kokoške, kot pa, da bi dobil kakšno neustavljivo željo po podrobnejšem spoznavanju. Ok mogoče v primeru, da bi iskal poslovnega partnerja/partnerko ampak v tem primeru tko al tko manjka še cel kup bolj pomembnih podatkov.
Saj veš kako gre oni komad, sicer usmerjen na tipe, ampak je nauk zelo podoben: “so you’re a rocket scientist that don’t impress me much”.
Mogoče sem pa jaz čuden. 😉

ponudba/povpraševanje in Matkic (05.06.12 09:03 ) sta kar dobro vse opredelila, vendar tinatinkica (in druge) lahko išče svojega “princa na konju” tudi izven Slovenije/EU. Na Kitajskem primanjkuje nevest menda… 😐

Moram priznati, da se nekako strinjam z objavami ˝ponudba/povpraševanje˝ .
Daleč od tega, da bi bil šovinist, kar je mogoče rahlo zaslediti pri njem. Poznam pa par punc, za katere lahko rečem, da so nekje povprečne (tako karakterno kot po izgledu) in so točno take, kot ponudba/povpraševanje piše v njegovi objavi. Deset let nazaj so bile res take, da ni bilo osebka moškega spola, ki nebi obrnil glave za njimi (in še marsikatera punca tudi) 🙂 V zadnjih desetih letih pa je čas naredil svoje. Seveda zase še vedno mislijo, da so iste kot včasih.
Sebe močno precenjujejo in se kujejo v zvezde. Pozabljajo pa, da se hitro približujejo tridesetim (ali pa so že malo čez) in marsikateri vrstnik raje vrže oči na 5 let (ali pa še več) mlajše.
Seveda kriterijev za tipe pa še vedno niso spustile. Še vedno se imajo za atraktivne, kot pri dvajsetih. Ne zavedajo se, da na ˝trgu˝ ne kotirajo več tako visoko kot včasih.
Zanimivo pa je, da potem jamrajo, da ni več normalnih tipov. Seveda so še vedno. Le njihova pretirana samozavest in ego jim narekujeta, da lahko dobijo še boljšega, kar pa se ne sklada z realnostjo.

Vedno in povsod je zgodba taka: bolje kot punca izgleda, več bo tip z njo potrpel oz. bolj toleranten bo do njenih cvetk in raznoraznih nenavadnih izbruhov. Seveda zgodba velja tudi v obratni situaciji. Če se lahko izrazim brez olepšavanja. Bolj, ko punca dobro izgleda, bolj lahko teži tipu, pa je še vedno ne bo poslal v 3pm.
Thats the way it is in tako bo ostalo.
Žal marsikatera do tega spoznanja pride šele tam pri 35 letih, ko ji biološka ura že močno razbija. In ker si na vsak način želi družine, se takrat zadovoljijo tudi z manj kakovostnim ˝materialom˝ (beri: vzamejo prvega kretena, ki jim prekriža pot).

Še ena zgodba iz resničnega življenja. Kolega je iskal punco na ona-on. Imel je srečo in jo tudi našel. Je pa povedal, da preden je našel njo, je moral po trnavi poti. Posebej zanimivo je menda bilo pri opisu postave. Punce, ki so odkljukale, da imajo vitko postavo, so večinoma bile tiste s povprečno postavo. Velika večina tistih, ki so odkljukale srednji tip postave pa so bile precej močnejše kot bi jih večina ljudi še ocenila za srednji tip postave. Zanimivo pa je to, da je bilo menda kar nekaj takih, ki so se ocenile kot močnejše, dal pa bi jih brez problema med tisti srednji tip postave.
Tu se vidi katere punce niso šle v korak s časom. Zanimivo je, malo so nekatere punce samokritične. Po drugi strani pa to kritičnost z največjim veseljem vržejo na tipe.

vse tri partnerje sem zapustila jaz. prvega, ker sem storila napako, zaradi katere še danes obžalujem. drugega, ker je bil žal preveč oddaljen in nisem mogla več prenesti daljave. pri tretjem pa je bila situacija preveč specifična, da bi jo tu razlagala, ker ne želim biti prepoznavna, vendar je vseeno spadal med tip moških, ki mi ji ustrezal. “ponudba/povpraševanje” ne strinjam se s tem, da so mlajše ženske bolj privlačne, samo zato ker so pač mlajše. Namreč sama sem vizualno (po mnenju drugih moških in žensk) zelo privlačna ženska in tudi sama se v svoji koži dobro počutim. In stara sem 28, ne 40!! Sploh pa izgledam vsaj 5 let mlajša in tudi skrbim zase. tako da pristopajo do mene fantje 23-35let, tako da tvoja teorija spet odpade. takega tipa kot si ti nikoli ne bi želela imeti, ker imam občutek, da si popolnoma zafrustriran geek, ki ga nobena ženska tudi povoha ne (če pa že imaš žensko, imaš pa eno totalno neprivlačno po moje) in potem smo vse krive, ker smo samovšečne samo zato, ker iščemo sebi primerne 😉 . No in še zadnja stvar, danes sem spoznala na delovnem mestu čisto po naključju fanta, ki ustreza (skoraj) vsem mojim merilom, sva šla že na kavico, tip je ok, samski, želi si še srečanja z mano, očitno le nisem tako nekonkurenčna ;)).. no mogoče pa svet le ni tak črn kot je izgledalo..bomo videli kaj se bo iz tega razvilo … če ne, pa pridem spet “jamrat” na forum haha…

Tinatinkica: popolnoma se strinajm s tabo neprivlačen geek, popolnoma nezanimiv ženskam. Imam doma zelo grdo babo, katere me je vsak dan sram, ko jo pogledam, ker je tako neprivlačna. Sem res zelo zafrustriran piflar atletske in mišičaste postave, temnolas, širokih ramen, pri dveh metrih, z podiplomskim izobraževanjem v tujini in tekočim znanjem šestih svetovnih jezikov. Ko se pogledam v ogledalo bi se najraje kar pogreznil v zemjo od sramu. Tako sem namreč grd in beden. Grozno, strašno, za umret. Ali bi bilo mogoče od vas žensk, ki ste tako superiorne, pričakovati kakšno bolj inteligentno objavo od zgornjih nesmiselnih natolcevanj. So ti avtorji lepo napisali kakšno je stanje, ti pa še vedno goniš svoje, Če bi bila tako super, na forumu ne bi trosila takšnih bedastoč, kot kakšna najstnica v svojem najbolj kritičnem obdobju odraščanja. Razmere so se spremenile, niste več povpraševalke, ampak ena velika gmota ponudbe, pred katero je vsak dan manj povpraševalcev. Pametne in fizično lepe ženske, ki so emocionalno navdahnjene in imajo zgoraj pospravljeno podstrešje, ne pišejo takšnih obupanih sporočilc žaljenja in pljuvanja, ker ne potrebujejo takšne poceni hitre prehrane. One se namreč izpolnjujejo in izpopolnjujejo v vsakdanjem življenu, kjer izžarevajo svojo ženskost v polni meri, ljubijo svoje moške, okolica jih pozitivno sprejema, alfa samci drvijo za njimi. One so zadovoljne same s seboj in tudi zadovoljene s strani svojega partnerja. To niste ve, ki bruhate ogenj sovraštva in nestrpnosti zaradi lastne neizpolnjenosti. Sploh ne veste kaj pomeni biti ženska. Vaše telo se stara. vendar je vaše razumevanje sveta okoli vas na ravni srednješolske najstnice. Ujete ste v začaran krog vaših napačnih predstav. Toda niste več Sneguljiča, Pepelka ali Trnuljčica, da bi vas nekdo od tega odčaral. Vse bolj si zastirate pogled pred kruto realnostju, ker niste pripravljene delate na sebi. Da, samovšečne ste, ker se popolnoma nič spremenite, ker živite v velki iluziji. Tudi ne morete več iskati primernih moških, ker niste več niste, ki iščejo in lahko postavjajo pogoje, pogoje vam zdaj postavljajo povpraševalci. Pogoji iz njihove strani pa so vse trši, pa tudi njih je z vsakim dnem vedno manj.

tinatinkica: natisni si MeDreamerjev post in si ga stokrat zelo natančno preberi. Potem ga posnemi na audio napravo in ga poslušaj vsak dan, ko hodiš po mestu. . Glava in duša ti bo zelo hvaležna. Čez nekaj časa pa si preberi knjigo od Franza Kafka. Grad. Najbolje da kar v nemščini. Morda pa zate ni še vse prepozno.

No še vedno pa ne VSEM… torej ga potem moraš zavrnit če ne ustreza vsem ane? Ker nenazadnje si sama napisala zakaj bi se zadovoljila z nekom pod tvojim kriterijem ki ta očitno je kar ta očitno je

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


XXX portali (in vsebine na njih) še dodatno znižujejo tržno ceno (mase) ponudbe… verjetno. 😐
Če ženske hočejo (dobre) moške, naj se izučijo za hekerke in začnejo sesuvati zgoraj navedeno.
To pa da sredi nogometne tekme prekineš prenos. 😀


Tole me v prispodobi spominja na propadanje bančnega sistema (nasplošno) oz. EU vs. Greece. 😀
Je kriza, se je treba šparat. 😛


Meni se zdi ta tvoj opis čist preveč prenapihnjen. Če bi ti res bila tok kul, fajn za pogledat, polna ponudb, potem ne bi prihajala jamrat sem gor. Ja ok, si zahtevna imaš visoke kriterije, recimo, da ti verjamem, samo kako ti lahko mi pomagamo potem, če že vse sama veš in znaš in ker si tako oh in sploh perfektna kot si se opisala ?

Pa mimogrede, tudi jaz imam visoka merila, pomoje še višja od tebe, ampak če sem odkrit, nimam blage kaj bi imel od tega, če bi še sam šel pisat kaj podobnega sem gor. Itak vem, da bo na koncu vse od mene odvisno, punco si bom pa našel kje zunaj in ne na forumu. Da niti ne omenim kolikšno število zafustriranih geekov tu gor visi ( tako kot si že sama napisala ), ki nimajo pojma o ljubezenskih odnosih, pa se kljub temu tako radi delajo pametne in širijo svoje “znanje in bogate izkušnje” po forumih.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

New Report

Close