Najdi forum

Kje najti resnega partnerja?


Čemu taka osornost? Kaj je tebe tako zmotilo, zabolelo pri tem? Ali pa je bil tvoj namen ga nalašč ponižati, prizadeti?


Kaj pa, če s tem folkom nimaš več stikov?


Komu je ta odgovor namenjen?

Poletni cvetki

Ha, zdej si me pa dobil. Pred 10 letimi sem oddelovala študentski lajf, pridobivala na kilometrini na vseh področjih, ugotavljala, kaj mi sploh ustreza … Danes nimam več kondicije za vsakovečerno popivanje četudi je bilo samo pivo, filozofiranja o skrajno brezveznih stvareh in potem kljub mačku žvrgoleti v službi! To poglavje je pri meni zaključeno in prav zaradi tega bi zelo težko parirala frajerju, ki še more doživeti nešteto izkušenj :-)))

Se mi je zdel ja. Sam je škoda, ker ženske tako gledajo na leta, mislim saj po eni strani razumem, starejši moški predstavlja neko finančno varnost oziroma pač neki “ziher” medtem ko mlajši tega morda v tem trenutku še ne moremo. Je pa tako, da recimo se jaz že nekaj časa ne zanimam več za punce, ki so stare manj od 26 (sam bom v kratkem 22), ker enostavno niso dovolj resne (ne velja za vse). Zelo težko je pa pristopiti do starejše ženske, ki te že od začetka ne jemlje resno, ker si pač mlajši. Spet jaz sicer izgledam malo starejši zato nimam problema z začetki, ampak ko izvejo leta so vedno potem zadržane itd, čeprav pogovor dobro teče in sva na isti valovni. No kaj čmo tako je.

Partnerja lahko spoznaš kjerkoli, kadarkoli. Problem je, ker smo vsi toliko zateženi in zakompleksani, čeprav tega ne priznamo, da to postane cela olimpijska disciplina.
Predvsem pa povem puncam, da ste včasih kljub temu, da govoriste, da moški iščemo samo eno, da smo nezreli, veliko bolj zakomplicirane in v večini primerih odženete fanta z vašim obnašanjem.

LP

Tako boš vsaj dobil ta pravo 🙂
Enkrat sem se pogovarjala s fantom, ki je bil nekje tvojih let, njegova punca pa osem let starejša. Je rekel, če bi vedel, kako fajn je s starejšo, se ne bi sploh nikoli ukvarjal z vrstnicami. Zdaj bosta po mojem počasi praznovala 20. obletnico.

Ne podcenjujem mlajših ljudi. Navsezadnje imajo nekateri pri tvojih letih že skrajno odgovorne službe … pa da potem v zvezi ne bi znali biti prisebni?

Eh pa dej ne komplicirajte. Avtorca te teme ne vem če si v liftu s kom sama pa spregovori. Ne vem je tak težko s kom spregovoriti kako besedo. No v mestu je to mogoče težje ko vsi samo šibajo v svojo smer pa nimajo časa, da bi malo uživali. Ne vem idi na Šmarno če si iz Lj pa je tam kar nekaj takih, ki bi radi s kom se pogovorili pa koga spoznali. Niso vsi taki, da sem jim gre samo za čas da čimprej gor privozijo. pa tudi niso vsi samo poparčkani. daj nasmej se komu spregovori z njim kako besedo saj te ne bo vrag vzel. Veš kak je lepo ko nekdo s tabo spregovori takoj maš lepši dan vsaj jaz. Saj tudi jaz nisem neka cvetka, tudi zablokiram ko mi je kaka punca res všeč pa mi je že kaka priložnost pobegnila. Samo se prisilim pa te pač prvi spregovorim ker pač vem da ženske so take da ne bodo spregovorile prve že zaradi s principa ne.

Tak nič se ne zadržuj ti samo zini nekaj.


Js se pa kot tip sprašujem, kje najti skulirano punco v rangu nekje 24 do 32 let (+/- nekaj let)? Po mojih opažanjih tiste, ki so za pogledat so že v zvezi, za samske bi se pa lahko reklo, da so samske z razlogom. Večina samskih punc, s katerimi sem se dobil imajo:
– osebnostne težave (t.i. daddy issues)
ali
– za svojo samskost krivijo ostale, vse so jim drugi krivi, po možnosti jemljejo kakšne antidepresive, kemijo
ali
– jim mora tip potegniti že pri prvem srečanju in če do tega ne pride, se z njim nočejo več dobivati
ali
– so kraljične na zrnu graha, se z njim ne bi dobile nekje na polovici poti, nepripravljenost na vlaganje v odnos, pričakujejo da bo samo tip se trudil
ali
– vlečejo za seboj balast (slabe pretekle izkušnje, posledično naredijo okoli sebe zid)
ali
– so vizualno neprivlačne

Torej, kje najti normalno samsko punco?

Ko sem sam bil v vlogi iskalca partnerke v kategoriji do 30 let, sem ugotovil oz. nasel odgovor na to vprasanje, ki vas muci, kje so. So vsepovsod in najazje jih najdes preko socialnih krogov. To je vsa umetnost. To pomeni da moras imeti sirok krog ljudi okrog sebe, s katerimi imas opravke in si tako povecas moznosti precej. To pomeni veliko prijateljev, ki si naj bodo med sabo koliko se da razlicni. Ker preko njih tudi spoznavas zelo razlicne ljudi. Tudi sluzba oz. poklic je odlocna priloznost. Ce imas sluzbo, kjer imas veliko interakcij z nasprotnim spolom, je to odlicna iztocnica za kaj vec.

Tako sem jaz recimo delal v sluzbi, kjer je bilo veliko kontakta z zenskim spolom in rezultati so bili neverjetni. Potem sem si za druzbo poiskal nekaj samskih znancev, prijatelji pa vecinoma pari z druzinami. Tisti samski so me popeljali v svet nocnega zivljenja, tisti ta drugi pa v druzinsko zivljenje, kjer na rojstnih dnevih, piknikih ipd ne manjka samskih prijateljic. Tudi zenske prijateljice so zlata vredne. Malo dobis vpogled na njihov zorni kot, vsaka ima tudi kaksno samski prijateljico, ali prijateljico ki ima prijateljico, gres z njimi malo ven, spoznas prijateljice od prijateljice,… Za zraven, cisto iz dolgcasa, pa se skok na kaki portal obcasno. Tam pa je vsa umetnost pristopa do zensk cisto enaka kot v resnicnem zivljenju. Zensko moras z necim pritegnit. Prazni profili in puhoglava sporocila ce gre na kavo, ne preprica nobene. In tako sem tudi na teh portalih imel veliko uspeha.

Rezultat vsega tega je bil, da sem zensk v svojem zivljenju imel vec kot bi si zelel. Redko sem nasel sploh se cas za sebe. In iz vse te mnozice sem potem z lahkoto ven potegnil tisto tapravo, eno in edino. In vse ostale odslovil.

Dober kontrast temu vsemu je, kako sem zivel pred tem obdobjem. V resni vezi, bedna sluzba, brez dosti prijateljev. Varal sicer nisem, ampak sploh prilike ni bilo. V 6 letih mogoce ena prilika. Ni bilo srecanj v sluzbi, ni bilo samskih prijateljev, ni bilo veliko piknikov pri znancih. Pri lajfstajlu, ki sem ga potem ubral kot samski, pa prilika na vsakem koraku.

Kaj hocem povedati je, brez aktivnega udejstvovanja ne bo nic. Nobena ne pride sama od sebe k vam domov. In klikanje po portalih je garancija za najmanj uspeha. Je pa najbolj enostavno ne? In to da vi enostavno niti ne pridete do prilike da bi nekoga spoznali, je samo posledica neobstojece interakcije.
Nasveti, ki se veliko delijo na forumih, so vredni tocno nic.
“Idi na sprehod in bos eno spoznal”. Ja seveda ja. Vsak ljubi dan hodim na sprehod po 1 uro, zadnjih 15 let, pa se ene nisem spoznal.
„Idi v hribe“. Enako. Sem rekreativni gorski kolesar, v gozdu sem vec kot srne, pa v 9 letih ni bilo niti P od prilike.
„Knjiznica“. Ni sans. Tip zensk, ki tja zahaja, me niti slucajno ne zanima.
„Tecaji“ Sem jih obiskal kar nekaj, za izobrazevanje seveda. Tam bi se mogoce celo kaj naslo. Samo da se namensko nekam vpisem zaradi tega, da mogoce slucajno nekoga spoznam? Neee

Pa če socialnih krogov skorajda nimaš? Do nedavnega sem se družil z nekom, ki sicer nima nekih stikov z dekleti, sedaj pa zaradi dela niti nima časa za druženje. Jaz pa sem tudi našel službo in tam sem se, recimo temu sprijateljil z eno sodelavko, toda je kakšnih 10 let starejša od mene in se mi zdi, da že ima družino. Kako sploh ustvariti družabne kroge? Na delovnem mestu imam nekaj znancev, toda razen small talka pri malici nimamo stikov. Pa pred približno pol leta sem po dolgem času navezal stik z dekletom, ki pa me je zavrnila in mi ni več do stikov z njo. Je treba pri tem ustvarjanju socialnih krogov nemara potrebno tudi nekaj sreče? SVetovali so mi, naj koga od starih sošolcev povabim na pijačo. Pri enem mi je to celo uspelo, toda je ostalo pri tisti pijači. Da bi pa na lepem vabil nekoga, ki ga nisem videl že 10+ let, nisem prepričan če bi to pripeljalo do želenega izida. Js bi se v obratni situaciji vprašal, zakaj neki me neka oseba kar naenkrat po dolgih letih želi videti. Bi se po odgovoru na vprašanje odločal, ali grem na pijačo s to osebo. Ne vem, meni se zdi malce turn-off tako vabit folk, saj izpade obupano, to pa je odbijajoče.

Kar se tiče teh “pojdi na sprehod, pojdi v hribe” pa je tako, kot si napisal. Ni šans da bi koga tako spoznal, če pa že pa dlje kot do izmenjave nekaj besed ni prišlo. Kakšen učinkovit nasvet, kako vzpostaviti interakcijo? Matej81, kaj si ti storil da si z ene priložnosti v 6. letih prešel na to, da na koncu nisi niti več imel časa zase zaradi preobilja druženja?

Ne vem lej men je isti problem. Zdj tko na ulci spraševat vsako pa vabit na kavo se mi ne da, poleg tega se večini zdi to čudaško čerpov bejbe v drugi sapi poudarjajte kako moški mora pristopit do ženske. Str sm 22, pa sm mel v srednji bolj resne veze kot sedaj, ko enostavno ne vem kje iskati. Tko kot ste eni že zgorej napisal. Da bi se včalnu v neko stvar sam zrd tega da dobim bejbo je je pa mal kontraproduktivno. Mam to srečo da sm še kr vredu za pogledat, pa tud postavo mam ne da bi delal zanjo ampk je to produkt načina življenja, in se pč velik ukvarjam s športom in rekreacijo, tek, hribi in malček fitnesa lahk bi reku da skor mal pretiravam. Sam to je edina stvar k me ubistvu spravlja v veselje, to da grem za konec tedna v hribe, zjutrej tečm prot večeru pa mal treniram. Iščem službo trenutno, nekej se je pokazal že nekaj delam na fuš, za kolega, ker ponavlam letnik pa poskušam delat izpite zraven tko da mi je dan dokaj poln, popoldnevi so večinoma v knjižnjici zrd teh starih grehov. študiram da bi šel ko dobim job na svoje ker me ne veseli življenje s ta starimi ampk kaj bi počel sam v stanovanju, sam nabijal stroške. Best frend recimo pa že dela in nabira keš za stanovanje s svojo punco. prov občudujem ju kk mata lepo vse pošlihtano. Faks ,ki ga hodim je tehnični tko da težko spoznaš kako punco mal bolj, da bi reku da se ti zdi material za girlfriend, kkih frendic nimam nekej vsj takih ne s kko potencialno vredu kolegico. Ne da sm zdj KGB samo vredu je, da veš sj približno s kakim človekom maš opravka, velik se jih spravi skup prek kolegov. Sej me frendi skoz vabjo ven pejmo žurat pa sm pa tja ampk se mi enostavno ne da več, ker ne vidim nezga effekta v lovljneju pijanih študnetk, kolkr večina. Ne vem, ampk do sedaj zunej še nisem spoznal resne punce, takih pač ne najdeš, tistih mal k se jih najde so pa zasedene in gredo mal ven s prijatlejicami in se mi ne da drezat vanje. Ker na žurki je večinoma tko mal popiješ, najdeš eno ,ki je itak bolj pijana kot ti, vidiš ji da se hoče poseksat s tabo pol se zgodi, maš cifro in potem se naslednjič dobiš in si nimaš nč za povedat pol ti reče da te pokliče k ji bo spet zapasal in je to to. Men je prov defektno da si po dobrem seksu pač nimaš nč za povedat ampk se sam oblečeš in greš. Sam druzga ti ne preostane, konec koncev smo sam mal bl advanced živali. Iz one night standa pač nikol ne more ratat resna veza, ker te že v osnovi sploh ne briga kakšen je človek. Neki bom mogu spremnit, ker očitno delam narobe al pa vsj dajem napačn vtis da sm neresen in se ni dobr zaljubt vame. Počas bi blo fajn najdt ta pravo al pa sj za mal daljši čas. Ljudje pač ne moremo bit sami. Ne bi rad padel v kko depresijo, pa začel po gostilni klet čez ženske. Čist verjamem da so še ktere vredu na tem svetu sam jih ne najdem. Al pa sm prezgoden…sam če pogledam naše starše si rečm da so mel jajca za žvet skupej pa se it resne stvari. Mi pa sploh se ne upamo več zaljubit, vzet časa en za druzga…ta svet je šel v k… 🙂

Zanimivo razmišljanje zadnjih nekaj postov. Dodal bi samo še to, da dokler nekateri ljudje ne bodo prerasli lastnega ega, zaplankanosti in trme, se jim nič ne bo zgodilo in nič spremenilo na bolje ali pa bodo zahajali na napačna pota, ki jih bodo po spirali vlekla globje v začaran krog. To, kar je eden od predhodnikov napisal, da ženska ne bo prva spregovorila iz principa, ne vodi nikamor. Princip in ego ne sodita v prihodnost, to zadrži človeka, da zaspi na mestu in živi dolgočasno življenje. Kdor želi prosperirati in doživeti kaj novega, bo naredil spremembo, se prilagodil in se ne bo omejeval s principi. Iz službe domov bo šel za spremembo po drugi poti, za kosilo si bo namesto riža skuhal polento in ko bo punca na srečanju videla fanta, ki ji bo všeč, ne bo čakala, da jo ogovori, ampak bo sama pristopila in vsaj pozdravila. Pomembno je, kaj čutiš, ne pa neko zapovedano pravilo kako ravnati v takem in takem primeru, saj vendar nismo v vojski. Nezavedajoč se, da v bistvu kaznuje sebe, se človek drži principov in dokler ne bo dorasel, bo tako, kot je. Predsodki, principi in “tisto, kar pravi družba”, bo pogreb tistih, ki si iz vsega tega postavljajo neprebojni zid okoli sebe.

Ne razumem tega. Zakaj bi pristopali do zensk, ki jih vidite na cesti? Kaj pa lahko vidis na zadekani ali pa pomankljivo obleceni zenski drugega, kot njene cunje in make up? Do zensk se pristopa takrat, ko ti je simpaticna zaradi razmisljanja, izrazanja, zivljenjske filozofije… ne pa do objekta na ulici. O katerem ne ves.nic in tudi nobene iztocnice nimas. Poleg vsega lahko izpade nadkegovalsko.

Ce nimas hobijev, si jih poisci. Ne zaradi punce, ampak zaradi sebe. Ce tam spoznas kako zanimivo, je to samo bonus. Isci na portalih. Niso vse neumne kokosi, treba iskat in bit vztrajen.

Everest, mislim da lahko prej najdeš resno punco, tako kot si opisal, kot pa punca resnega fanta. Jaz se sama sprašujem ali bom lahko sploh še našla moškega s podobnim mišljenjem tvojim. Sem ga imela, ampak žal izgubila,. ampak se sprašujem, koliko je sploh fantov, ki imajo resne namene, ki vedo kaj zveza pomeni in jim ni samo za zabavo. Počasi me vse mineva, ker mislim, da jih je res težko najti. Sem mnenja, da prej lahko najdeš resno punco, kot obratno.


Ampak nekje je treba navezati stik z ženskami, da lahko potem ugotoviš oz. spoznaš njeno razmišljanje, izražanje, filozofijo, kajne?
In hobiji, zdaj vprašanje kakšen je to hobi in ali je v tem tudi dovolj ljudi, predvsem žensk. Vsekakor se nekega hobija ne lotiš, da bi tam spoznal punco, pa vendar nekdo ki ga veseli kakšen izrazito moški hobi, bo preko tega težko našel punco? Ali pač.


In če ti napišem, da imam resne namene in vem, kaj mi zveza pomeni, bi te zanimal? Bi si želela priti v stik z mano? Bi se srečala z mano?

trenutno sem v grozni fazi prebolevanja in žalosti, tako da bi mi bolj kot kaj drugega prišla prav kakšna družba. mogoče pa pustiš kontakt, pa te kontaktiram. zaenkrat nimam ravno namena skakati iz zveze v zvezo, prvo bi rada pozabila,.. ampak sej, mislim da kakšna pjača ne more škoditi, ne?

Bom pač mogu še mal počakat…tko to je dons k folk neče odrastit. Pa sej če moško populacijo gledam je še hujš. Facepalm… A ženske mi gredo na živce prv zato ker se tolčejo po prsih da so bolj odrasle, pa da more bit vsej 3 leta razlike ,ker smo preotročji. Dj no. Bolj sm zrel kt polovica 25 let starih žensk, k še makaronov ne znajo skuhat, cunj zlikat kaj šele srajce tipu. Pralni stroj še prižgat ne. Jejo lepo na bone in prnesejo cote za vikend domov iz fleta. Pijane pa vsak vikend al pa še med tednom. Sej poenstran res…kaj čem žvet nekoč z eno tako če bom za vse sam 🙂 Si bom prpelu eno z Ukrajine, si predstavlm da jo kr v škatli jo dobiš baje da so dobre in lepo vzgojene 🙂 Tko prav sosed k jo ma. Bolš da ne ve kdo drug mu jo servisira, pomoje nism bil edini. Ampk red pr hiši pa je, skuhano popedenano, otroc ,služba dečko je pa tud vidt zadovoljen 🙂 Teh vzhodnakinj je sama dobrota, ena poskrbi za celo vas.

Everest, daš kakšen kontakt ? 🙂


Ti dam svoj kontakt, pa piši kaj 🙂
[email protected]

“kje najti?” – ne bi dal raje kakšnega svojega “pravega” emaila al pa kontakta? 🙂 dvomim, da ta mail uporabljaš za vse namene:)

New Report

Close