Najdi forum

kje najti normalnega partnerja od 35 dalje??

Mladost je pač mladost, zdaj pa to pač obračajmo, kakor hočemo, to seveda ni res, saj ni noben slep, tudi če ima 5 liposukcij, redne injekcije butoxa, lifting obraza, ampak bolj tolažba za nekatere, sploh če so malo domišljave in narcistične. Tak primer pri nas se mi zdi Miša Molk, v tujini pa ravno cel kup filmskih in glasbenih zvezdnic, Cher , Madonna…

Vsako starostno obdobje bi naj osebnostno zrelemu človeku predstavljajo določeno stopničko za “napredovanje”, za nove izzive in osebno rast. Če bi sedaj rade 40-letnice zgledale kot 20-letnice, kot svoje hčere npr., je seveda v taki družbi nekaj hudo narobe, saj potem ni nekega razvoja, če hočejo dejansko nazadovati, stati na mestu, čeprav se jim leta kopičijo – kar odraža njihovo zmedenost v potrošniško tržno naravnani družbi, kjer se njihova vrednost meri le po tem, kako so vizualno privlačne, kako kotirajo na borzi lepih in privlačnih ljudi.[/quote]

Oprosti, samo jaz imam občutek, da vse tele ugotovitve veljajo predvsem zate? Ti imaš grozen strah pred leti, kar se potrjuje v skoraj vsakem tvojem odgovoru.[/quote]

Ja, saj zato iščemže v naprej eno mlado pomočnico, ki bi me negovala kot medicinska sestra, saj veš, da malo potipa pulz, s stetoskopom prisluhne bitje srca in podobno…. :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Odlično napisano!

Sprašujem se, kaj lahko zrel moški veliko mlajši ženski npr. 20 let lahko nudi. Razen varnosti in denarja. In kaj ona nudi njemu, poleg seksa?


@Matja
žko, kar pa se tiče izgleda moških in žensk enake starosti v zrelih letih, ti lahko mirno povem, da je kar izenačeno. Ni odvisno samo od let, pač pa od aktivnega življenja posameznika.

Jaz pa res ne vem zakaj je tisti “James Bond” z ženo tam gor kot nek primer. Česa prosim? Tega, da je on bolj čeden od žene? Pa ne me basat.

Kaj pomeni točno – da ženska ve, kaj hoče? Da bo od 35tega do 45tega zlezla gor kot direktorica nečesa ali uresničila enega izmed svojih sanjskih projektov? Marsikatera bi si močno želela marsikaj, a ne moreš planirati in izpeljati če nimaš finančnih zalog.

Da ima “pospravljeno” preteklost, (tudi meni se zdi kot del karakterja z katerim se moraš spoznavati, učiti, prilagajati..), ne travmira in ne projicira travm preteklosti v sedanjost in prihodnost (tudi to se mi zdi del osebnosti – pač se spomniš kaj je mama govorila ko je umirala, se spomniš svoje hčerke, ko je odhajala v tujino in ti je kaj šokantnega povedala), te vonj trave odpelje v čas, ko je tvoj kuža bil majhen in brez težav z nogami…

Zakaj to sprašujem? Zato ker to “da ženska ve, kaj hoče”, mi je povedal moj ko je odhajal. Pretekle mineštre z partnerji nisem imela, edino se nisem poslovno in osebno razvila, oz. dosegla moje potenciale, nekateri pa so zamrli. Skratka nisem vedela kaj hočem – nisem nekaj dosegla?

poletje 1234 , veš lepo je to, da ne hodiš po lokalih 🙂 in po 30 letu je ogromno samskih deklet, ki se želijo vezat, samo srečamo se ne.

Anabanana, se močno strinjam. Tipi, ki iščejo 20 let mlajše ali celo več let mlajše, so povsem nezreli. Vsak išče osebo, ki je podobne zrelosti kot on/ona sam. Če je to 50letnik, ki išče 30letnico, je pač na njenem zrelostnem nivoju. Samo potem se zgodi, da ga taka ženska v zrelosti celo prehiti 🙂

Matjazko, jaz sem pa opazila, da se moški vizuelno hitreje starajo. Sploh pri ženskah nad 40 let opažam, da se začnejo tako rihtati, hoditi na vadbo, trenirati, zdravo prehranjevati, da je marsikatera 40+ v taki formi in s takim telesom, da jim tudi mlajše zavidamo. Pri moški pa rastejo bierbauchi 🙂 Tako, da če pogledam pare, recimo on in ona 50 let, je ponavadi ona vitalna, fit, moški pa pir v roke in bierbauch.

Včasih so se ženske lepile na slabe tipe z denarjem. Ni važno kak je bil, važna je bila denarnica. Danes pa imamo večinoma svoje službe, marsikatera kar fajn zasluži, zakaj bi potem imele ostarele tipe? Če pa je bolje imeti vrstnika, ki je vitalen, ljubeč?

Narava točno ve, kaj dela, zato je tudi moški večinoma starejši od ženske. Ker za žensko je pri 50 tisti mejnik, prag menopavze, ko pride do hormonalnih sprememb v celotnem organizmu. Še 1x, na staranje vplivata pomembna dejavnika, to sta estrogen pri ženskah in testosteron pri moških, slednji je veliko “bolj odporen” na zob časa, seveda pa je to tudi veliko odvisno od genetike in tudi delnio od zunanjih dejavnikov, ki jih omenjaš – rekreacija, prehrana…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Torej matjazko, če praviš, da imajo moški boljše genetske pogoje za počasnejše staranje, kaj je razlog, da moški večinoma zgledajo starejši od svojih vrstnic? Če prav razumem se strinjaš, da je problem v prehrani, gibanju. Drugače povedano: da so moški zato stareješi videt kot njihove vrstnice, ker se zanemarijo, ker ne migajo, ker jedo nezdravo hrano, ker popivajo, kadijo…?

Ja, ženske imamo rade ponavadi starejše moške (par let, ne 15 let), ampak veš zakaj? Ker so starejši fantje bolj zreli, bolj resni, odgovorni. Kaj bi zdajle s 25 letnikom, ki sicer zgleda super, ampak je pa nezrel, neresen? Je bolje moški pri 35ih, ki ima mogoče kako kilco preveč, ampak ima pa pamet.

Ne vem, kakšna so tvoja opažanja, ampak če pogledaš že fazo telesnega razvoja pri deklicah in fantih, so nekatere že pri 15 “prave babe”, fantje pa ko “pezdeci”. Tudi pri čustvenem razvoju so pogosto “naprej”, tako da naj bi bil fant načeloma starejši, kot sem zgoraj napisal.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ja, pri 15 so ženske dosti bolj razvite kot moški.
Pri 50ih pa ženske ponavadi veliko bolje zgledajo kot moški. Poglej svoje znance. Ženske večinoma skrbijo zase, zgledajo mladostne, so vitalne. Moški pa pogosto z bužijem 🙂
Da ne govorimo potem pri 80ih in še naprej. Saj vemo kdo takrat bolje zgleda 🙂
Seveda obstojajo ženske, ki se povsem zapustijo in moški, ki so zelo vitalni. Ampak v povprečju pa opažam, da se tam nekje pri 40ih začnejo ženske zavedat, da je treba nekaj narediti in tudi naredijo. Moški pa ne. Poglej 40 letnice, veliko jih dosti bolje zgleda kot 30 letnice, ker so začele migat. Jaz drugače spadam med 30 letnice in vseeno opažam, da so 40 letnice dostikrat bolj vitalne kot me, ker bolj skrbijo, me se pa še ne zavedamo dovolj, da je treba delat zase in svoje zdravje.

Poglejte, kako ženske same sebe prepričujejo, da z leti zgledajo vedno boljše, moški pa vedno slabše. Le zakaj so potem forumi polni žensk 30+ ali 35+, ki ne morejo dobiti moškega, ker so njihovi vrstniki preokupirani z mlajšimi ženskami?

(sarkazem on)

Ti presneti tipi. Z leti vedno slabše zgledajo, vsi so debeli in zanemarjeni, raje pa se ukvarjajo z 20 let mlajšimi ženskami, kot da bi se posvetili 45+ letnim ločenim mamicam z 2 otrokama iz prvega zakona.

( sarkazem off)

Predlagam, da debato, kdo se prej postara, kar končamo, ker se ženske že pošteno smešite v tej temi.

moških je nekaj let – vsaj 5 krajša od žensk – torej se zato tudi toliko hotreje postarajo in odmrejo. Ker pri 15h še ne zgledajo toliko razviti kot ženske, to pomeni, da je hitrost staranja vsaj za 10-15% večja od tiste pri ženskah. Torej???? Ne gre samo za osebne občutke, ki jih vidimo v okolici, temveč za čisto statistično in biološko danost. Matjađko izgleda, da si premalo samokritičen ali ??? Ali pa premalo zrel, da te tko zlo fascinirajo 20letnice :)))

Ja, zato pa je tak naval pri zrelejših samskih moških na starejše ženske. Ta teza žal ne zdrži vode….

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Poglejte, kako ženske same sebe prepričujejo, da z leti zgledajo vedno boljše, moški pa vedno slabše. Le zakaj so potem forumi polni žensk 30+ ali 35+, ki ne morejo dobiti moškega, ker so njihovi vrstniki preokupirani z mlajšimi ženskami?[/quote]

No, če greš malček pogledat novejše teme na tem forumu, boš najverjetneje ugotovil-a, da število mladcev pod 30, ki prav tako ne morejo najti punce, se bojijo zavrnitve oz. še po letu ali dveh travmirajo zaradi fb profila od bivše, ne zaostaja.
Torej lahko sklepamo, da imajo fantje težave z iskanjem celih pet let prej kot ženske 🙂

Je pa itak tako, da srečno partnerstvo ni odvisno od videza, zato je tale tvoja teza bolj za pod točko razno.


Jaz bom kmalu dopolnil 26 let, pa imam težave pri iskanju primerne punce. Domala mi ne uspe spoznat kakšne punce, vsaka ki jo spoznam, že ima fanta ali pa uživa samski stan.

realno, saj sem napisala, da začnejo ženske po 40 intenzivno skrbet zase in svojo vitalnost. Vse ostalo pa preberi, kar je napisala življenjska doba. Je kratko in jedernato.
Zate matjazko pa tudi preberi :).

Točno tako, fantje imajo problem dobiti žensko, ko so mladi, ženske pa imajo problem dobiti moškega, ko so malo starejše. Kaj to pove o moških in ženskah, komu staranje bolj škodi glede možnosti pri nasprotnem spolu?

Ženska čez 35 ali čez 40 je na istem nivoju, kot mlad moški, star okoli 20 – 25 let. On je mlad in neizkušen, vrstnice mu odhajajo s starejšimi, zato samega sebe tolaži, da “je predober”, da “so ženske neumne”…Ženska čez 35 ali 40 pa težko dobi moškega in se samoprepričuje da: moški gledajo za mlajšimi, ker so “primitivni” itd (pozabi pa povedati, da je tudi ona gledala za starejšimi, ko je bila mlada in je lahko izbirala).

No, samo da se tipom ni treba sekirat. Nekako morajo pregurat do 30, potem jim pa mladenke kar same padajo okoli vratu. Tvoja teorija ima samo eno malo luknjo: punc od 20. do 30. leta je bistveno manj kot fantov od 30. do 50. leta, ki so po vašem še pravi kerlci, vredni vsega greha in zanje starejše od 30 (ma kaj 30, 25) sploh ne pridejo v poštev. Torej so spet tam, kjer ni muh.

Sama sreča, da živim v reali in ne tukaj gor, ker potem bi se mi pa nadaljnjih 50 let, kolikor še mislim tlačiti zemljo, res obetala ena sama suša. Komaj bi se nekako dokopala do kakega primernega, bi mi že pobegnil s kako friško 25-letnico.

Točno tako. Istočasno govorite, da zgledate vedno bolje in bolje ter da nikjer ne najdete pravega.

Matjazko, zdiš se mi kar realen in te rada berem v skoraj vseh temah ! Če lahko postavim neakj osebnih vprašanj : koliko pa si ti star? Ali si samski? Kaj delaš v službi? Kaj si po horoskopu? Kakšno barvo las in oči imaš? Koliko si visok? Iz katere regije pa si? Kaj ti je na ženskah najbolj všeč, kateri tip žensk te privlači? Kaj pa osebne lastnosti ženske, da bi z njo ostal za vedno? Morda ni prava tema, ampak prosim za odgovore kar v alinejah, če ti je prav in če ne zameriš 🙂 Hvala!

New Report

Close