Najdi forum

Kje naj najdem žensko za skupno življenje

Pozravljeni

Redno prebiram ta forum, danes pa sem se.tudi registriral. Namrec star sem 44 let locen, z dvema sonckoma, ki jih imam rad. Bivsa zena, ki je nad mano izvajala tako psihicno nasilje fizicno pa sicer ne. Predvsem so bili stalni ocitki, da ne skrbim za otroke, da je treba to in ono.storiti, da nisem.nic z otroci…Ker.sem mirne narave sem se umaknil sporom..tudi ce so bili resnicno brez potrebe. Koncno sem se leta 2016 ločil in sedaj zivim sam. Nekaj časa mi je tak nacin zivljenja pasal, saj sem zelel imeti samo mir in se postaviti na noge. Sedaj pa si zelim spoznati kaksno pametno zensko za skupno zivljenje. Sploh ne morem verjet da jo ne najdem…pa.ne kompliciram..se.prilagodim…gledal sem tudi razne spletne strani…ampak.sem ugotovil da to ni zame, saj so zenske.na pol.gole..in sama pol-erotika. Sprasujem se ali je sploh še kje pametno dekle-ženska, s katero bi se pohovarjal, jo peljal na.sprehod , z njo delil interese..j, ker imam.obcutek da takih ni vec,ali pa.sem.jaz staromoden.

Prosim za mnenje

Spoštovani,

 

Opisal ste, da imate za sabo kar slabo izkušnjo. Kadar smo v partnerstvu deležni nasilja (četudi ni fizično) to v nas pusti hude rane. Verjetno ste tudi zaradi tega toliko časa sam. Takšen odnos nas utrudi, v nas pa pusti strah za vsak naslednji odnos. Ta strah je povsem normalen in je v nas z namenom, da nas zaščiti pred ponovnimi, slabimi izkušnjami. Res pa je tudi to, da če se ne zavedamo strahu, da si lahko povsem podzavestno uničujemo možnosti za partnerski odnos. V današnjem svetu je toliko možnosti, aktivnosti, online strani, kjer lahko spoznamo potencialne partnerje, da je skoraj nemogoče, da bi imeli s tem zares težave. Pa četudi bi bil zelo izbirčen, kar pa vi niste. Omenjate namreč zelo osnovne stvari, po katerih hrepenite…pogovor, sprehod,…Zelo pomembno je, da začnete pri sebi raziskovati bariere, ki ste si jih nezavedno postavil, spoznavat svoj strah in načine kako se z njem soočiti. Ko boste v sebi naredil prostor za nov odnos, se bo zagotovo našla tudi oseba.

 

Veliko sreče pri raziskovanju,

Eva Erpič

Info za terapije: info@evaerpic.si

E-motion, Eva Erpič s.p. I psihoterapija in svetovanje I 041/410-843

Odgovor na objavo uporabnika
matic1981, 10.08.2023 ob 20:39

Pozravljeni

Redno prebiram ta forum, danes pa sem se.tudi registriral. Namrec star sem 44 let locen, z dvema sonckoma, ki jih imam rad. Bivsa zena, ki je nad mano izvajala tako psihicno nasilje fizicno pa sicer ne. Predvsem so bili stalni ocitki, da ne skrbim za otroke, da je treba to in ono.storiti, da nisem.nic z otroci…Ker.sem mirne narave sem se umaknil sporom..tudi ce so bili resnicno brez potrebe. Koncno sem se leta 2016 ločil in sedaj zivim sam. Nekaj časa mi je tak nacin zivljenja pasal, saj sem zelel imeti samo mir in se postaviti na noge. Sedaj pa si zelim spoznati kaksno pametno zensko za skupno zivljenje. Sploh ne morem verjet da jo ne najdem…pa.ne kompliciram..se.prilagodim…gledal sem tudi razne spletne strani…ampak.sem ugotovil da to ni zame, saj so zenske.na pol.gole..in sama pol-erotika. Sprasujem se ali je sploh še kje pametno dekle-ženska, s katero bi se pohovarjal, jo peljal na.sprehod , z njo delil interese..j, ker imam.obcutek da takih ni vec,ali pa.sem.jaz staromoden.

Prosim za mnenje

A bejž no, revček ubogi. Psihično nasilje je to  da ti očita da nisi nič za otroke skrb. Zagotovo ti je bilo malo mar. Takega bucmana imam sama doma. Nič se ne briga za otroke, vse je na meni. Samo naj mi reče  da ga psihično zlorabljal. Ga takoj steram skozi vrata k njegovi tastari.

BTW tudi on je mirne sorte.

 

 

Pozdravljeni, sotrpin. Berem vašo zgodbo. Vas razumem, kaj preživljate.

Pravite, daje žena nad vami izvajala psihično nasilje.

Mi prosim navedete 10 primerov.

Pri meni je isto. Partner izvaja nasilje nad mano. V besednem smislu.

Oprostite, ampak to, da vam žena očita, da se NE brigate za otroka, TO NI ČUSTVENO NASILJE!!

Navedite prosim primete, ker me res zanima.

New Report

Close