Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Kje lahko dobim zagotovilo, da bodo mladi delali za mojo pokojnino?

Kje lahko dobim zagotovilo, da bodo mladi delali za mojo pokojnino?

Khmm, če mi en drug plačuje pokojnino, zakaj je višina odvisna od moje plače? LOL

Ne vem kateremu upokojencu ti plačuješ, js če pogledam na plačilno listo, vidim da plačujem za pokojninsko in invalidsko ZAVAROVANJE. Kar je ZAVAROVANJE za primer starosti.
In ko bo škodni primer nastal (se bom postaral), bo višina odvisna od mojih vplačanih premij.

Pa saj je isto, ko neseš prihranke na banko. Banka tvoj denar takoj posodi naprej nekomu, ki plačuje obresti in glavnico. Tvojega denarja že naslednji dan ni več, je nekdo že vzel kredit. In ko čez čas prideš po denar, al hočeš svoj denar, al rećeš da so ti ga drugi dali?

Valiti krivdo za nizke pokojnine na mlade, ki kasneje kot nekoč aktivno vstopajo na trg dela, vsekakor ni na mestu. Največjo težavo predstavlja naš pokojninski sistem in demografska struktura prebivalstva.

Naš pokojninski sistem je namreč narejen tako, da vse vplačane prispevke iz naslova delovnega razmerja, ZPIZ v istem trenutku izplača trenutnim upokojencem. Ker zbrani prispevki delovno aktivnih niso dovolj, mora država za izplačilo pokojnin vsak mesec vplačati še dodatna sredstva.

Včasih so 4 zaposleni plačevali prispevke za pokojnino enega upokojenca, danes je to razmerje že 1,5 zaposlenega na enega upokojenca. Poleg tega živimo vse dlje, kar pomeni, da tudi dlje časa prejemamo pokojnino.

Verjetno bomo pokojnino tudi prihodnji upokojenci vendarle prejemali, kako visoka bo, pa je že drugo vprašanje. Zato je na mestu razmišljanje o tem, kako poskrbeti za svoje dohodke po upokojitvi. In to čim prej.
[/quote]

In jih naložiti v Modro zavarovalnico d.d. Dobra reklama za zavarovalnico, ni kaj?


Ja demografska struktura prebivalstva zna bit zahebana.
Zato bi za vzgled lahko vzeli Albanijo, Kosovo, Makedonijo in podobne države, ….. kjer imajo ogromno mladih, ki delajo za penzije, uživajo v blaginji, zato imajo tamkajšnji upokojenci lahko tako super penzuje.

A imam prav?


Ja demografska struktura prebivalstva zna bit zahebana.
Zato bi za vzgled lahko vzeli Albanijo, Kosovo, Makedonijo in podobne države, ….. kjer imajo ogromno mladih, ki delajo za penzije, uživajo v blaginji, zato imajo tamkajšnji upokojenci lahko tako super penzuje.

A imam prav?
[/quote]

Če ni visokega (ali pa vsaj zadostnega) priliva tudi ne more biti visokega odliva (beri spodobnih pokojnin) ;). Zgolj v razmislek.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Če ni visokega (ali pa vsaj zadostnega) priliva tudi ne more biti visokega odliva (beri spodobnih pokojnin) ;). Zgolj v razmislek.
[/quote]
Saj to pravim, zato imajo v Albaniji pa na Kosovu tamkajšnji penzionisti tako super penzije. Ker je demografska situacija tam drugačna, Tam imajo ogromno mladih. In tako bi si mnogi želeli tudi pri nas.

Naš pokojninski sistem je t. i. “pay as you go” pokojninski sistem, kar pomeni, da se vsa vplačila zaposlenih v sistem tekoče porabijo za izplačila upokojenim (pa še država mora nekaj pristaviti zraven, ker obseg pobranih prispevkov že danes ne zadošča več za pokrivanje tekočih pokojnin). Zato se pokojnine iz leta v leto znižujejo, napovedi za prihodnje pa tudi niso najboljše.

Dejstvo je, da se prebivalstvo stara in se s tem spreminja demografska struktura države. Posledično je število vplačnikov v pokojninsko blagajno v primerjavi s številom prejemnikov iz pokojninske blagajne vse manjše. Leta 1980 so na primer 4 zaposleni vplačevali prispevke za pokojnino za enega upokojenega, danes pa je to razmerje že skoraj doseglo 1 zaposlenega na 1 upokojenega.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Pa so ti mladi tudi zaposleni? Plačujejo prispevke?

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Pa so ti mladi tudi zaposleni? Plačujejo prispevke?
[/quote]
Khmm, to pa ne vem. Vem samo, da imajo ugodno demografsko situacijo za visoke penzije.
Saj pogojujete ugodno demografsko situacijo z visokimi penzijami ali ne?

Kaj pa pri nas, če začnemo štepat otroke ali uvozimo mlade migrante, in tako popravili demografsko situacijo na nivo Kosova, ali bodo vsi ti mladi tudi zaposleni in bodo plačevali prispevke?
Konckoncev je že sedaj stotisoč brezposelnih, za katere ni služb, in ki obremenjujejo državno blagajno. A če jih naštepamo ali uvozimo še par stotisoč, bodo pa službe za vse?

Odgovarjam, ker za slabe penzije krivite demografsko situacijo, češ da je vse več starih in premalo mladih. No na Kosovu, Albaniji, Makedoniji je ravno obratno. Torej morajo bit tam penzije ogromne al kako?

Kakršen je vsestranski odnos do mladih, toliko prispevkov bodo mladi še bili pripravljeni vplačevat v pokojninsko blagajno.
Da ne bo pripomb zame vplačujejo trije.


Kako se pa lahko mladi izognejo davkom in prispevkom? Da lahko govorimo o pripravljenosti, koliko bo kdo plačeval?

Jaz pa plačujem za pokojninsko in ivalidsko ZAVAROVANJE sam. Pravzaprav mi delodajalec kar odtrga od plače. Noben ne plačuje zame. In bom po 40-letih plačevanja prišel do penzije.

Ven bom pa po vsej verjetnosti dobil manj penzije, kot bom noter vplačal.

New Report

Close