Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Keratitis in infiltrat

Keratitis in infiltrat

Pozdravljeni,

Pred tednom dni sem bila pri očesnem zdravniku zaradi močnega draženja očesa. Ugotovljeno je bilo, da imam vnetje roženice in na šarenici dva majhna infiltrata. Dobila sem kapljice (antibiotične in kortikosteroide). Občutek draženja in rdeče oko se je v zelo kratkem času (2 dni) čisto uredilo, infiltrata pa vztrajata. Po navodilih, še vedno uporabljam obojne kapljice. Infiltrata se vse skozi ne spreminjata.

Zanima me v kolikem času bi naj infiltrati izginili? Pomeni, da je vnetje še prisotno? Je to, da infiltrata ne izgineta znak za zaskrbljenost?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Jasna

Spoštovani, niste navedli velikosti infiltratov. Če je vzrok infekcija z bakterijami, se infiltrat s pomočjo antibiotika pozdravi v tednu ali do desetih dni. Če je infekcija z virusom ali včasih glivična, je zdravljenje dolgotrajnejše. Na vsak način pa morate na kontrolo k svojemu okulistu, ki bo vodil zdravljenje in našel vzrok nastanka. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Infiltata sta na robu šarenice in sta velika 1 mm.

Spoštovani, če sta infiltrata na robu roženice in velikosti 1 mm ,sta zelo verjetno nastala  iz vnetja veznice ( conjunctivitis) in bi se morala pod učinkom antibiotika hitro ustaviti v rasti , zmanjšati in nato izginiti. Vseeno priporočam kontrole, pri očesnem zdravniku, ki bo vodil zdravljenje. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close