Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Kdaj vožnja avta po rekonstrukciji vezi?

Kdaj vožnja avta po rekonstrukciji vezi?

Spoštovani!

7.1. sem bila operirana (rekonstrukcija sprednje križne vezi, meniskusi ok). Fizioth v bolnici po planu, vse brez zapletov. Ta teden pričnem še s fizioth izven bolnice. Zanima me, kdaj bom lahko začela voziti avto na zelo kratkih relacijah cca. 3 km (da peljem otroka v vrtec)?
Zanima me še, koliko tednov po operaciji je najbolj optimalni moment za rehabilitacijo v toplicah?

Hvala in lp

Spoštovana,

z vožnjo avta priporočam počakati, dokler noge pri hoji ne uporabljate normalno. To običajno traja 2 do 6 tednov od operacije.

Sam po izoliranih rekonstrukcijah sprednje križne vezi priporočam hospitalno rehabilitacijo v zdravilišču 6 do 8 tednov po operaciji.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Jaz sem se 2 dni po rekonstrukciji kolenske križne vezi sam odpaljal domov (v ljubljano) iz celjske bolnišnice. Tudi na fizioterapijo in kontrole sem sam vozil (levo koleno, ročni menjalnik). Ni problema, malo počasneje in daljša varnostna razdalja.

Pozdravljeni,

sam priporočam vožnjo avtomobila po takšnih operacijah, ko se doseže normalno hojo brez bergel. V nasprotnem primeru obstaja nevarnost, da v nenadni situaciji reakcija noge ni dovolj hitra, kar poveča verjetnost nezgode. Še posebej velja to priporočilo za desno nogo, ki obvladuje plin in zavoro.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

26.2 sem imela artroskopijo levega kolena: degenerativno rupturiran medialni meniskus, v zadnjem delu meniskusa je radialna ruptura, del meniskusa inkarcerira v sklep. Poskodovani del so odstranili. Lateralni meniskus je cel, hrustanec je dobro ohranjen.

Zanima me, kaksna so priporocila kdaj lahko zacnem voziti avto?

Hvala.

Pozdravljeni,

vožnjo avtomobila priporočam, ko boste pričela normalno hoditi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close