Najdi forum

Doe Jane,

podlaga so otrokove težave v komunikaciji.
Stopite do otrokovega pediatra in ga prosite (vztrajajte, če bo pediater odklonilen!) za delovni nalog za logopeda. Če nam zaupate od kod prihajate, vam bo zagovoto kdo znal svetovati k komu se je najboljše obrniti.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

na istem je napisala, da vsem avtistom pripada višji dodatek za nega, baje nam je to izborila Žgajner Tavševa. Ali je to res, ali je odvisno od vsakega otroka? Imamo avtista in dobivamo nižji dodatek.

Zgoraj sem jaz isto vprašala in dobila tak odgovor.
Pozdrav.
Ira

Napisal: mrož
Datum: 07.10.2008 21:10

Razlika je v tem, da avtisti dobijo višji dodatek že pri zmerni motnji v duševnem razvoju, ostali otroci pa šele pri težji. Žal ne najdem, kje to piše; samo spomnin se, da sem to brala. Torej, če ima avtist samo lažjo motnjo in v tem primeru najbrž obiskuje OŠPP dobi samo manjši dodatek. Prav tako, če gre v redno OŠ.

Načeloma je tako kot pravi Mrož – bom pa se natančno pozanimala.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni!
Sem nova na tem forumu in me zanima ali tudi nam pripada višji dodatek za nego.Imam otroka ki obiskuje OVI na odločbi
piše da je otrok z več motnjami in sicer otrok z zmerno duševno motnjo in dolgotrajno bolan otrok (epilepsija,vodi se pri nefrologu zaradi proteinurije in ponavljajočih vnetij ledvic,logopedu zaradi govora,atrezija anusa ne zadrži popolnoma blata)Že vnaprej se zahvaljujem za vaš odgovor.

P R A V I L N I K o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o kriterijih za uveljavljanje pravic za otroke, ki potrebujejo posebno nego in varstvo
(Ur.l. RS 55/09)

2. člen: V 7. členu se doda nov drugi odstavek, ki se glasi:

– Otroci, ki imajo hkrati več kot tri motnje ali diagnosticirane bolezni, ki vsaka po sebi daje pravico do dodatka za nego otroka v nižjem znesku, so upravičeni do dodatka za nego otroka v višjem znesku.

P R A V I L N I K o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o kriterijih za uveljavljanje pravic za otroke, ki potrebujejo posebno nego in varstvo
(Ur.l. RS 55/09)

2. člen: V 7. členu se doda nov drugi odstavek, ki se glasi:

– Otroci, ki imajo hkrati več kot tri motnje ali diagnosticirane bolezni, ki vsaka po sebi daje pravico do dodatka za nego otroka v nižjem znesku, so upravičeni do dodatka za nego otroka v višjem znesku.[/quote]

samo dopilnilo… štejejo samo tiste bolezni, ki so izrecno omejene v pravilniku.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni
Ne vem več kam se naj obrnem.
Imamo diagnozno Aspergerjev sindrom in hiperkinetičnost. Šok ob tem smo preboleli in sedaj delamo in živimo normalno. Hči obiskuje redno OŠ in zaenkrat nam uspeva delati vse v roku.
So mi pa na CSD zavrnili dodatek za nego otroka z obrazložitvijo da mi ne pripada ker AS ne spada med težke razvojne motnje.

Ali mi res ne pripada dodatek?
Ne razumem, kajti ne potrebuje neke dodatne nege ampak potrebuje pomoč pri učeneju, pomoč pri učenju koncentracije. Se pravi da jaz dajem dopust ali bolniško da jo vozim na dodatna učenja. Trenutno ji glede šolskega dela pomagam jaz ampak že kmalu bo potrebovala inštrukcije, saj ogromno stvari pač starši ne znamo več ( matematika, fizika, kemija…) In tudi to stane precej denarja.

Lepo prosim za nasvet ali naj se pritožim ali mi res nič ne pripada.

Hvala
Lep pozdrav
Jesse

zanima me . moj sin ki tdaj obiskuje 5 ošpp ima sum na spektroavtistično motnjoF84.9 , sidrom ADHD F90 in zmerna motja v duševnem razvoju F71 IN ME ZANIMA ČE JE OPRAVIČEN DO DODATKA ZA NEGO , JE POPOLNOMA NESAMOSTOJEN

New Report

Close