Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje kdaj se pričneta slabost oz. bruhanje?

kdaj se pričneta slabost oz. bruhanje?

Malce sem pogledala nazaj in prebrala, da imate nekatere hude teževe z bruhanjem vse do 16 tedna. Mene pa zanima, kdaj se slabosti oz. bruhanje pričneta?
V prvi nosečnosti sem tja do 8 tedna skoraj vsako jutro bruhala, ampak ni bilo ne vem kako hudo. Ko sem ugotovila, da je bolje, da nekaj pojem, preden vstanem in začnem funkcionirat, je slabost minila.
Sedaj v začetku 2. nosečnosti – 5 teden – pa o slabosti ni ne duha ne sluha.
Upam, da bo tako tudi ostalo.

Kakšne izkušnje imate ostale?

meni takoj, ampak ni sil

Pri meni se je začelo v 5.tednu, v 8. sem pristala v bolnici, sedaj v skoraj 14.tednu pa še vedno traja in se mi zdi da je vedno huje in ne boljše, kot se pričakuje. Grooooza.

Pri prvi nosečnosti sem bila zelo boga,saj sem bruhala tja do 4-meseca.Shujšala sem za 3-4 kile.Slabost se me je držala tudi kasneje sploh pa zjutraj,ko sem vstala.Zato sem vsako jutro najprej odhitela v hladilnik da sem preprečila najhuje.No sedaj pri drugi nosečnosti,pa z slabostjo nisem imela večjih težav,kar me je presenetilo,saj sem pričakovala da bom imela iste težave kot prvič.Čutila sem le rahle jutranje slabosti,ki pa se niso sprevrgle v bruhanje.Moram pa priznati,da mi je zelo smrdel piščanec,pa tolk ga imam rada,ampak tudi to je minilo,tako da ga sedaj zopet z veseljem jem.

Hoj,

tudi jaz nisem imela nobene slabosti pri prvem in sedaj tudi pri drugem ne 12 tednov. Bruhala tudi nisem nikoli. Le v začetku tam nekje do 10 tedna sem se počutila bolj utrujena in apetita nisem imela zjutraj. Zdaj pa je vse super…

Jaz bruhala nisem, mi je bilo slabo pa do petega meseca. Do takrat se tud zredilanisem, ker mije vsa hrana smrdela, edino kar sem lahko normalno pojedla so bile banane, pa kakšen jogurt. Ampak potem pa joj, moje oči so postale pravi aparat za detekcijo sladkarij in kakšnih slastnih zrezkov;o)

Meni so se začele tam nekje po 7. tednu.
LP Lunca

ciao

Sem v 6 tednu in nekaj dni nazaj se je začela prava mora…slabost nima nobene rutine…enkrat zvečer…drugič zjutraj…lahko pa kar cel dan…sili me na bruhanje…bruham pa zaenkrat ne…do sedaj sem imela apetit v mejah normale…sedaj so se mi stvari začele upirati…veliko reči mi tudi smrdi…tako, da ne zdržim v kakem zaprtem prostoru in ob ljudeh, ki so se pretirano naprofumirali ipd….groooooooza….upam, da je to normalno????

pa pa

To je moja prva nosecnost in moram priznati, da sodim med tiste srecke, ki ne vedo, kaj je to kjtranja slabost, kaj sele bruhanje. Sedaj sem namrec ze cez magicno mejo 16t.

Oj, oj…

Jaz sem med tistimi, ki bi naj drug teden v petek izvedela, ali je ali ni pikica (ZM 27.06.2004)… se mi zdi, da me čist živčki dajejo… sili me bruhat, po drugi strani me nekak peče v želodcu, sline imam veliko v ustih… pa ne vem, ali sem kaj takega pojedla, ali zakaj se mi to dogaja…. da ne govorimo o tem, da me v trebuhu špika in da sem napeta kot balon….

Aha BTW: na zadnjem ginekološkem pregledu (predvčerajšnjem) je moj G našel manjšo nenevarno cistico…. a menite, da bi lahko to kaj vplivalo na (ne)obstoj moje pikice?

Lep pozdrav, Cookie

Hvala vsem za odgovore.

Lana,
časovno sva isto noseči :-)) Mene kar malo skrbi, ker zaenkrat nimam nobenih pravih znakov, da sem res noseča. Pa ne da bi si želela, da bi me slabost opominjala na to, da nosim pod srčkom eno pikico. Sploh ne.

Edino, kar kaže na to je, da me zjutraj malce zbada v spodnjem delu trebuha, prsa imam že malce večja (čeprav ne boleča) in pa zvečer čutim večjo utrujenost kot prej. Apetit imam normalen, jem vse, kar mi paše.

Cookie,
želim ti, da se ti drug teden pokažeta dve črtici. Glede ciste pa ti žal ne znam odgovoriti. Nekje sem zasledila primer, da je imela noseča ženska cisto in če le-ta ne ogroža otroka, pustijo pri miru in jo po porodu odstranijo.

LP

SUPER!!!

VEŠ, JAZ SEM MALO V SKRBEH…SAJ SEM 10.1.2004 IMELA SPONTANI SPLAV…IN ZDAJ SEM PRAV PANIČNA…ČEPRAV SE PREPRIČUJEM, DA ŽE NARAVA SAMA VE KAJ IN KAKO…

KOLIKO SI STARA?

JAZ 30….

ŠE ENA ZANIMIVOST…PREJ SEM ŠLA NA SPLETNO STRAN RINGARAJA.NET IN TAM JE POD “NOSEČNOST” ENA IGRCA, KO SI LAHKO IZRAČUNAŠ KATEREGA SPOLA BO TVOJA PIKICA????? POSKUSI JE ZABAVNO….:)))) PA NE, DA BI TEMU VERJELA AMPAK PAŠE….

PA PA

Živjo,

jaz sicer ne morem primerjat nosečnosti. jaz sem zjutraj bruhala, če sem na prazen želodec spila kozarec vode.

Drugače pa sploh ne. Mislim, da je to precej individualno. pa tudi pravijo , da so nosečnosti ful različne.

Aja,pa da ne pozabim, čestitke

Lana, ne skrbi. Tudi jaz sem imela pred prvim otročkom (star je 3 leta) imela spontani splav v 9td in sem v drugi nosečnosti bila potem doma, ker sem imela dvakrat blago krvavitev in strah je bil stalno prisoten. Tudi sama sem se prepričevala, da je narava poskrbela za to, da nisem donosila prvega otročka.

Svetujem ti, da probaš to odmisliti in misliti samo na najboljše in da boš marca pestovala svojo štručko.

Drugače sem pa stara 31 let in se neznasko veseliva (z možem) drugega otročka. Malemu bova pa povedala kasneje, saj je to za otroka dolgo obdobje in bi bil hudo neučakan, če bi zvedel že na začetku.

A na pregledu si že bila? Jaz ga imam konec meseca.

Lepo se imej in pazi nase.

Pozdravljene nosečke!

Tudi jaz sem tam nekje 5t noseča, vendar do sedaj mi ni bilo še nič slabo. Jaz pa sem skoz lačna. Kar naprej bi nekaj jedla.

Tudi meni je G 14 dni nazaj našel dost veliko cisto na jajčniku, vendar takrat še nobeden ni vedel, da sem noseča! Vprašala pa sem sestro, če je to kaj narobe, pa mi je rekla, da ne! Tako, da si Cookie lahko brez skrbi!

Lp vsem!
Jessy1

Jaz sem v 6. tednu in sem čisto ok – bruhala še nisem nikoli, slabo pa mi je samo občasno in to zelo malo malo – nekaj malega pojem in je takoj ok. Nekih drugih neprijetnih simptomov tudi jaz nimam – in upam, da jih ne bo. Še najmanj pa si želim bruhanja – prijateljica je bila na WC 4 mes od jutra do večera….jedla skoraj nič…… za kozlat.
Držim pesti tudi drugim, ki vam je ok – da bo tako tudi naprej.

Vanja2

s slabostjo imam zelo slabe izkušnje.bruhala sem celih 8 mesecev.ob rojstvu otroka pozabiš na vse.korajžno naprej.

Pozdravojeni,

z punco sva imela spolni odnos 3 tedne nazaj brez zascite. Vzela je jutranjo tabletko. Zdaj pa ji delalo slabo samo zvečer. Zjutro in čez dan je uredu. Zanima me ce so to znaki nosecnosti ?

New Report

Close