Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kdaj povedati otrokom za ločitev?

kdaj povedati otrokom za ločitev?

Ne zamislimo se nad samim dejanjem, ampak nad posledicami? Ponavadi je tako.

Ne zamislimo se nad samim dejanjem, ampak nad posledicami? Ponavadi je tako.[/quote]
ja res ja,ampak vseeno kaj pa ce te dobijo,jebat ga pac se spoprimes s posledicami,sprejmes recimo temu kazen ,jo placas in gremo dalje

Ne zamislimo se nad samim dejanjem, ampak nad posledicami? Ponavadi je tako.[/quote]
ja res ja,ampak vseeno kaj pa ce te dobijo,jebat ga pac se spoprimes s posledicami,sprejmes recimo temu kazen ,jo placas in gremo dalje[/quote]

Za kaj takega se ti mora pa mlinček gladko obračat, to pa ne velja za vse.

Ja zakaj? Zato ker je vseeno fino doma, hahaha, to so ljudje ki se po mojem gredo psihicnega izsiljevanja in potrebujejo nekoga, na komer si lahko bildajo ego – bolj ga spravljajo dol, bolj se sami pocutijo gori… Nekako tako ja.

Glede teh zgodb, poglejmo si samo kotlotka, al pa simpla.. Kotlotek je resnicno preprican, da otroku 50 eurov prezivnine zadosca spredaj in zadaj in bo pac namesto prezivnine ruknu bivsi dva neobdelana avta za skupno 50 euro, pa naj jih sama predeluje in proda, da bo imel otrok za jest, pit, bivat, vrtec in se ona za frizerja, hahaha…
In simpl je preprican, da en otrok ne more in nikoli ne stane mesecno vec od 200 eurov, to so patroni, ki nocejo videt ne levo ali desno, kmetje po pameti in z njimi ni vredno razpucavat, ker resnice itak niti videt nocejo. Zato je boljse rect, da imata za otroke bodoco manjvredno rajo, pa mirna Bosna. Se bom se z njhovimi otroci ukvarjala, ja pa jade, naj dasta otrokom tolko kolko so jim vredni, mene boli briga, hvala Bogu nista oceta mojih otrok – to sem pa res hvalezna!

zanimivo vas je brat, vse te izkušnje…sem vesela, da ste podelile z mano in med sabo toliko mnenj.

mene pa trenutno zelo razjeda moja slaba vest…ko se partner začne obnašat do otrok zelo prijazno, vzame si čas….no hvala bogu, saj so tudi njegovi, ampak, morda spet narobe razmišljam, ker sem tako že od malega nabita s to k**** krivdo, bojim se, da bo hčerki odvrnil od mene, da bo mene prikazal v slabi luči, zna zelo spretno obračat zadeve in manipulirat. sploh ne vem kako naj se obnašam, jaz sem pač jaz in nimam namenov delat kontra sebi, otroke imam rada, želim ju ob sebi, morda celo skupno skrbništvo, ni panike, ampak zakaj, zakaj mora bit v meni tist filing, da se ne trudim dovolj. a se je ob ločitvi res treba toliko trudit v smeri, da si pridobiš otroke na svojo stran? zakaj za vraga je treba otroško naivnost izkoriščat in jih zmanipulirat, da jih dobiš na svojo stran? ne morem verjet. odrasli smo, pa kljub temu nekateri naredijo vse v tej smeri.

samo slabe vesti nikar imet. verjamem, da ne kradeš, lažeš, goljufaš ampak hodiš v službo in potem doma skrbiš za otroke. otroka nisto toliko stara, da jima kar tako nekdo opral glavo. otroci se dobro počutijo, če so njihovi starši kolikor toliko zadovoljni s seboj. zato res poskrbi zase, uživaj tisti čas, ki ga boš s tem pridobila zase.

Srce, ocitno te je tip cisto spasiral in sploh vec ne vidis kaj je v redu in kaj ni, nekaj se sprasujes, dvomis vase, si skepticna, nezaupljiva in ne vem kaj se vse.
Prvo: vzami zivljenje kot je, ne sekiraj se za to kaj bo, ker kar bo bos spreminjala in popravljala takrat ko se bo zgodilo, ti si dolzna samo razciscevat sedanjost, to pa si cim manj zakompliciraj.
Glej nase, na prvo mesto se moramo same dat, drug nas nihce ne bo dajal, poslusaj sebe in delaj na sebi, citaj kaksne fajne knjige na to tematiko, kako se imeti rad in kako sebe postavit v sredisce sveta, ker komaj ko bos to stopnjo dosegla, bos lahko dobivala od drugih spostovanje!
Sama se bos morala resnicno dobro zacet spostovat in boli te briga, ves kaj, v tvoji moci NI otrok spreminjat, lahko jim govoris, poves svoje, tisockrat, se trudis – ampak ce se bo tvoja hcera odlocila it k ocetu, bo sla, ti bos morala v tem momentu gledati ne na njo, ampak nase!
Ce je manipulator in igralec, imas slabe karte – kratkorocno, imas pa zase dobre, KER TO VES. Zascitit zal svojih pubertetniskih otrok ne moremo pred vsem in vsakim, to ti je zivljenje, zal se bo za hcero res marsikaj spremenilo in ne bo dobro, tvoja obveza je, da jo ljubis dalje z vsem srcem in se pogovarjas z njo cim vec – koliko zeli, ampak prisiljevat je nima smisla, bos samo streljala mimo. Mogoce je res jezna nate, kaj ves, pa te bo hotela prizadet s tem ko bi se odlocila zanj – ne vem, ne poznam situacije, ampak ce ji bos dala vedet kako zelo te skrbi zanjo in kako zelo si navezana nanjo, te bo lahko z odlocitvijo da gre k ocetu samo zelela kaznovat, ma to so se majhni otroci, nimajo pojma o zivljenju in minljivosti trenutkov, casa.
Daj vsem vedet, da si samozavestna, samostojna, da te nic ne bo zlomilo, pa ceravno se lomis, nadeni masko – ne za druge, ZASE , ajmo dalje. Potrpi ta cas, eno leto, mogoce dve – pa bo vse v redu in ne obremenjuj se prevec, cim manj razmisljaj.
Mogoce ne razumes, med tem ko se tebi podira svet, mi drugi zivimo dalje nemoteno, nic nimamo od tega kar se tebi dogaja, ti sama si pa zase kriva koliko si bos pustila da ti kaos v sedanjosti unicuje te trenutke, konec koncev nas je vecina dala to obdobje skozi in v tistem casu marsikdo od nas ni bil sposoben gledati bolj siroko, videti koga drugega razen sebe in se to sebe v vlogi zrtve, luzerja, ma ne nooo, ni tako – to je samo eno obdobje tvojega zivljenja, kakor vse dobro, pride vcasih tudi kaj slabega in nekaj zdaj iz tega delat slona nima smisla, prepusti se toku, ne razmisljaj, cas zdravi vse rane.
Lahko da bo res oce spasiral otroke, v puberteti so izredno labilni, ampak verjemi, ko pride cas, se vrnejo, TI NE BOS MOGLA OTROK SPREMENIT, castna bos, ce bos dovolila odit. Dovolila pa bos lahko samo, (da se ne zlomis), ce bos imela dovolj moci in samospostovanja.
Torej delaj na sebi, veckrat na dan se vprasaj: kaj pomeni to zame, kako jaz to, kako se ob tem pocutim, zakaj me to prizadene in kaj lahko storim da me ne bo bolelo, vprasaj se, zakaj se toliko sekiras zaradi eksa, tvojo nemoc in strah se obcuti – ce jo jaz, kaj sele tvoji otroci. Otroci pa potrebujejo mocne starse, ker tudi oni so vcasih prestraseni, osamljeni in ce vedo, da jim stars ni opora, beze stran.

Hmm, se ena, ki ima opravka z igralcem.. Koliko je sploh taksnih tipov? Vsak drugi ali kaj haha?

Vsi so igralci, ko se jim začne njihovo udobje podirat!

Vsi postanejo nakerat super očki, hehehe, ampak to je kratka voda….

Nova tukaj, delaj na sebi, ne na maski ampak na sebi in proč z občutki krivde. Manipulacije so kratkega veka, na dolgi rok le kot samostojna in samozavestna oseba lahko otrokom nekaj daš – dober zgled – to je še posebej pomembno pri hčerkah, da bosta morda bolje izbrali od nas :))

Jaz te razumem, sem imela prave preganjavice, da je morda najel zasebnega detektiva in moram pazit, kaj delam … ma kr neki, res. Je pač čuden občutek, velika sprememba, vse sorte se dogaja … Ne verjamem, da je z otrokoma prijazen zato, ker bi ju hotel zmanipulirati in nastrojiti proti tebi, ampak se mogoče v nekem smislu poslavlja od njiju, od družinskega življenja, kot ste ga živeli.
Kolk sem vesela, da je tisto obdobje mimo, ker sem bila res tako zmedena, da sem se svoje sence bala.

Mogoče on isto razmišlja

Sama prihajam iz take družine… in bedno se mi je zdelo, da nisem zvedela za kaj se gre , TAKOJ. in neko prikrivanje itd.
ko sta se ločila sem bila stara 7let. pa sem dojela da nekaj MOČNO NE štima. vso to napravljanje, … otrok ni slep.
in tudi sama sem se razšla ( nisem bila poročena ) ampak imava otroka. čeprav je bil otrok zelo majhen sem mu takoj povedla, da z atijem ne živiva več skupaj.
sedaj je otrok star 4 leta. in mu je povsem logično da tako živimo. in ve da ga imava oba zelo rada.
in vem da sem ravnala prav. in bi ponovno TAKOJ povedala otrokom, če bi prišlo do tega. to si zaslužijo. ker po navadi je res tako kot pravijo : otroci pri tem najbol trpijo….

New Report

Close