Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Kdaj naslednji potopek?

Kdaj naslednji potopek?

Oj,

Rada bi vprašala, kdaj greva lahko v naslednji postopek s stimulacijo, če nama potpek z eskimčkom, ki bo v tem mesecu in med katerim imam predpisan Estrofem in za podporo Prometrium slučajno ne uspe. Mimogrede, od zadnje stimulacije je preteklo že kar nekaj mesecev, tako da se je moje telo očistilo hormonov. Lahko potem že kar naslednji mesec, saj naj bi moj naslednji potopek bil kratek in ne dolg?

Hvala in veliko plusov,

N

Kadar ni stimulacije greš lahko v postopek takoj naslednji ciklus.

V vsakem primeru bi šla lahko vsak mesec takorekoč iz enega postopka v drugega, ker to nima posebne veze. Zaradi čakalnih vrst nas v Sloveniji naročajo na 3 mesece ali še dlje. V tujini, kjer sva bila z možem na posvetu, so povedali, da ni ovir in da ni treba čakati.

Obema hvala.:-)

Upam, da zamznjenček ostane z nama, če pa slučajno ne, pa takoj za naslednjim ciklom menda začnem s stimulacijo.

rokapi to pa ne drži. Po stimulaciji se vedno priporoča pavza! Čakalne vrste tukaj ne igrajo vloge. In vse priznane klinike v tujini delajo enako.

Navedeno:
rokapi2
V vsakem primeru bi šla lahko vsak mesec takorekoč iz enega postopka v drugega, ker to nima posebne veze. Zaradi čakalnih vrst nas v Sloveniji naročajo na 3 mesece ali še dlje. V tujini, kjer sva bila z možem na posvetu, so povedali, da ni ovir in da ni treba čakati.

rokapi to pa ne drži. Po stimulaciji se vedno priporoča pavza! Čakalne vrste tukaj ne igrajo vloge. In vse priznane klinike v tujini delajo enako.

Kitty,
očitno je več pristopov. V kliniki Procrea, Švica delajo tako, da ne čakajo po nepotrebnem, ampak se gre lahko v več zaporednih postopkov.

Tudi dr. Reš je tega mnenja, vendar je povedal, da je žal večkrat treba “kombinirati” tako, da nas pride lahko več na vrsto. Ni pa težav zaradi stimulacije. Tudi jaz sem šla po po 1,5 meseca iz enega v nov postopek.

Vesela sem vajinih komentarjev. Moram priznati, da sem vprašanje postavila zato, ker mi tole s tremi meseci ni bilo jasno. Sama sem bila pri nas stimulirana 3 mesece zapored in nobenemu od strokovnjakov to ni bilo nenavadno. So pa bili nenavadni dogodki, zakaj je do tega prišlo.:-)

rokapi seveda je možno tako. Saj plačaš (če se ne motim 3300€ plus zdravila plus vsi predhodni pregledi okoli 100€). Če pa te iste zdravnike vprašaš, če je to res priporočljivo ti bo vsak povedal, da ne najbolj.
Je v Procrei tako kot na gk. Ko imaš vse preglede ni več čakalne vrste. Brez pregledov te pa ne vzamejo. In tako je edino prav.

Sicer pa Procrea nima čakalnih dob, ker ne izvaja postopkov z darovano žensko celico. Tuji centri, ki izvajajo te postopke imajo pa kar vsi čakalne vrste. Ne pretirano dolge ampak v enem mesecu nisi nikjer na vrsti.

Kadar je reakcija na stimulacijo slaba se tudi poiskusi iti takoj v nov postopek. Hormoni se namreč ne izločijo takoj iz telesa. Tako je mogoče naslednji mesec rezultat boljši.
Kadar je reakcija dobra ali pa celo prisotna hiperstimulacija se pa absolutno priporoča pavza.
Predvsem pa me same ne smemo pozabit, da bomo to telo potrebovale tudi čez par let in temu primerno je treba z njim ravnat.

Sicer pa vsaka počne s svojim telesom kar si želi. Narobe je pa tako početje svetovat tudi drugim.

Kitty, jasno, da prav nobena klinika ne more izvajati postopka OBMP brez pregledov. Ampak to ni bilo niti vprašanje v tem primeru. Nici je zgoraj spraševala, kdaj gre lahko v naslednji postopek z eskimčkom (kar pomeni, da je preglede in tudi OBMP že dala skozi…).Nobene hiperstimulacije ni omenjala. In ni bilo nobenega govora o postopkih z darovano celico.

Jaz sem samo povedala, to, kar sta mi dva priznana strokovnjaka povedala: da ni nobenih ovir, da se gre iz enega – neuspešnega postopka IVF v naslednjem mesecu v drugega in to je vse.

Očitno je več pristopov, kot sem že napisala. Jasno pa, da vsak sam odloča o sebi.

New Report

Close