Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kazenske ovadbe in krive ovadbe

kazenske ovadbe in krive ovadbe

Jaz sem pa mislila, da je v Slo edini organ, na katerem lahko potrdiš ločitev, sodišče. Tako s tožbo, kot tudi sporazumno. Zdaj vem, da se sodišč pri ločitvah poslužujejo samo nedorasli osebki, vsi ostali, odgovorni in zreli, pa se gredo dalje poligamijo, če najdejo novega partnerja, ali pa “le” ločeno življenje in malo varanja vmes.

Kar verjemi, da sem že davno dojela. Zelo dobro si bivšega opisal 🙂 Le ”plena” ni dobil nobenega. Meni je sodišče stvari uredilo. On pa, z razlogom (kot ti), ni bil zadovoljen, ja.
To, da te bivša ne zanima pa sploh ne bo držalo. Kar preberi si svoje poste, za nazaj; v večini jo omenjaš. Kar poglej, če mi ne verjameš. 🙂 Mimogrede lahko prebereš še 1x moje (ne le zaradi mojega ne-omenjanja bivšega). V bistvu je žalostno, reciva: tragikomično, kako vse vališ na njo. Versko-blazno, skorajda, ja. 😉
Na sodišče gredo tudi očetje, tako da je tvoja teorija le to. Teorija. Drugače pa je tudi v tvoji glavi, zgleda, zmeda ker ti, me tukaj, še osnove razlagamo.
In: plena? Miha, saj nisi v pradavnini. Midva komunicirava preko interneta 😉

Zadnji stavek je pa čisti ti, res. Lepo, da si priznal očitno. Zdaj pa si še priznaj, da je konec. Nič več nimata.

Sin bo pa vedno tvoj. Tvoja skrb, tvoja odgovornost, tvoja kri.
Ne glede na to, kar ti čutiš, kar ti misliš, kar ti govoriš in kako ti deluješ. Njemu si oče.

Bivši nič več.

Razumeš razliko?

Jalur: Oprosti, ker ti pišem zelo eksplicitno. Ali je sodišče kaj pri tebi rešilo? Mislim, da ni. Koliko ljudim, razen fajter, pa je zadovoljnih z odločitvami sodišča? Verjami, zelo, zelo malo.

Fajter: Lepo, da priznaš, da je sodišče rešilo stvari zate, ni jih pa za vse ostale. Ne boš verjela. Z bivšim boš ostala zaradi otrok za vekomaj povezana. Si pa prizadeta, ranjena in užaljena in tebi govorit o kakršnem koli razumevanju med ljudmi, podpori – celo za višjo korist- za korist otrok, je popolnoma brez veze. Če bi moja bivša takole javno pisala take stvari kot ti, bi na sodišču šla ven z minimalnimi stiki. Popolnoma nič kar pišeš ni v smeri koristi otrok, pač pa če o tvoji lastni koristi.

In fajter še enkrat. Nikjer ne piše, da so stiki za otroke koristni. Ja? Samo ve ste si kar na pamet izmislile, da kao morata tudi po ločitvi skrbeti za otroke oba. Pa temu ni tako, če gledaš koristi otrok. Kakšne strese prenašajo otroci si lahko samo misliš. Seveda pa moraš zato premoči dovolj empatije. Ločenke je tipično ne, čeprav je še nisem srečal take, ki se nebi racionalno zavedala, da so njihovi otroci zelo bogi. In pazi to, vse, ki to rečejo imajo otroci stike z očetom.

Prosim: citiraj kjer sem prizadeta, ranjena in užaljena? Res. Ker za to bi mi moralo biti mar.
Z minimalnimi stiki ven, misliš – kot ti?? 😉
Stiki s staršem, ki ima tako logiko močno dvomim, da so koristni, res ja. Očitno ti je to sodišče tudi videlo.
Jaz udejanjam svoje starševstvo, Miki, kaj pa ti? Bi si upal reči enako, ha? 🙂 🙂 Čisto zares?

Glej raje koristi svojega sina. Tako boš vsaj potencialno kaj dosegel, vse ostalo ti je – uzalud 😉

Samo brutalno ranjena in užaljena oseba razmišja tako. Druga opcija je pa sociopatija, ko človek izgubi kakršenkoli čut do sočloveka-v tem primeru otroka.

Minimalni stiki so enkrat na teden dve uri popoldan in še to na CSD. Morda celo manj kot 2 uri. Dvomim, da lahko človek, ki je tako poln sovražtvo, nima nobene sposobnosti empatije, vzgoji karkoli dobrega.

Sicer pa otroci izstavijo račun. Res se mi ne da pregovarjat s tabo. Res ne. Če mama ne vidi koristi otroka v tem, da je vsaj približno normalna z bivšim, potem so vse besede zaman. Pravzaprav tak moški naredi edino prav ko vse skupaj pusti. V korist otrok.

Žal je realno tako, da samo takšni očetje, kot si ti ne vidijo koristi svojega otroka (beri svoj prvi odstavek).

Trpi in je ubogi pa samo otrok. Tvoj otrok, Miha.

Oglasi se mi, čez 14 let, in mi poročaj. Do takrat pa….. si vse povedal; tako o sebi kot o tem kakšen oče si.

Ne drži Fajter. Jaz sem prepričan, da v moji zgodbi edino jaz vidim koristi otroka. Vsi ostali menijo, da je za mojega otroka dober minimum od minimuma.

Seveda ne bom na to nikdar pristal.

Ojla,

Moram malo vskocit v ta vas pogovor….

Mick mislim da vse kar pises in bluzis tukaj gor je posledica nemoci ker ne mores nic naredit v zvezi z otrokom in stiki. Iz lastnih izkusenj ti povem da ce se moski podstopi in zahteva lahko dobi marsikaj na podlagi resnice ali pa lazi… sama imam na sodiscu 4 narok za stike in verjemi mi da moski lahko doseze ce MU JE MAR ZA OTROKA IN NE ZA BIVSO!!!!
Pri meni je vse ven potegnil kar je lahko vendar so stiki se vedno zaenkrat pod nadzorom na csd, ker SIN NOCE IMETI OPRAVKA Z NJIM. Za mene pa je on vreden manj kot zrak in se ne mislim z njim ubadat.. gledam pa samo kaj je za sin dobro in ne za mene. Tudi ce so stiki pod prisilo, kar na csd so, otroci odrastejo in kaj je potem. Stikov sploh ni vec ker se otrok oziroma najstnik odloci da tja ne bo sel in pika. Pa naj bo to mama ali pa oce… tudi ce dosezes stike zdaj, bo otrok enkrat zrasel in se odlocil… kaj pa takrat?… nihce ne pomisli da si potem cel zivljenej brez ali pa zivis z obcutkom da si naredil nekaj narobe.

Jaz sem zivela bez oceta od svojega 10 leta, nisem imela stikov ceprav mi mami nikoli ni rekla besede cez njega sem ko sem bila zadosti stara prebrala zapisnike iz csd in sodisc… in…. se na pogreb nisem sla! Mama je mama in nikoli ne bo drugace. Vsak otrok ko odraste si ustvari svoje mnenje, pa ce se mi vsi razpocimo na csd in sodiscih.

Zato ce mislis da imas prav in da je otrok indokriniran najami odvetnika in s polno paro dosezi da bo otrok v redu. V NASPROTNEM PRIMERU PROSIM CE NEHAS TUKAJ JOKAT DA SE TI GODI KRIVICA!!!!

No ja, ti kot hčerka si pač šla po maminih stopinjah, kar je za hčere precej značilno,živela njenoživljenje, ker te je mati na to omejila in drugega nisi bila sposobna videt in občutit. Pogosto se zgodi, da sin, ki mu je vcepljena negativna predstava s strani matere o očetu, se pri nekih letih obrne tudi proti materi. Nekateri zavozijo do konca, se pa najde kaka izjema, ki spozna realnost in matere sploh več ne pogleda ali ap celo obeh ne.

Tako da utvar si ne rabiš delat, čas zagotovo ne bo v tovrstnih odnosih prinesel nič dobrega, ne zate in ne za sina. Te zgodbe se ponavljajo iz dneva v dan, od primera do primera, od matere, do matere, so klišejske, pa se nobena iz tega ne nauči nič.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Draja: Kar si napisala pove vse o tebi. In prosim ne smeši se, da delaš kar je za otroka dobro……

New Report

Close