Najdi forum

kazen, ker hodim brez kresničke

miška, jaz sem jih pred časom kukpil v Hoferju – sedaj jih verjetno nimajo, bi pa pogledal v kakšni špotrni trgovini, kjer prodajajo opremo za kolesarje ali pa tekače. Moji odsevni trakovi so narejeni na elastiko z ježkom, da jih lahko prilagodim, poleg tega pa imajo na traku še vgrajene ledice, ki utripajo (če jih vključiš, seveda). Jaz si med tekom en takšen trak nataknem na zgornji del roke.

kaj pa tisti odsevni brezrokavnik?
te vidijo na pet kilometrov 🙂

kaj pa tisti odsevni brezrokavnik?
te vidijo na pet kilometrov :)[/quote]

Brez rokavnik bo prej obvezen za voznike, kot pa za pešce.

Ker prometni zakon ni napisan za zagotavljanje varnosti, ampak za polnjenje proračuna.
Vozniki imajo več denarja, jim je lažje pobrat, pa še lažje jih je identificirati.

Rada bi samo, da me nihče ne povozi, ne da bom izgledala kot semafor 😀

Glede petrolejke, ki mi jo je nekdo predlagal, pa: saj ideja je dobra, samo, če jo privežem na hrbet, bi se mi lahko lasje vžgali, potem bom pa kot bakla na rolerjih … Fenomen! 🙂

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

LUKNJA V ZAKONU
LUKNJA V ZAKONU!!!

97. člen

(2) Pešec, ki ponoči hodi zunaj naselja ali v neosvetljenem naselju, kjer ni pločnika ali pešpoti, po vozišču ali tik ob njem, mora nositi na vidnem mestu na strani, ki je obrnjena proti vozišču, svetilko, ki oddaja belo svetlobo, ki je vidna s sprednje in zadnje strani, ali odsevnik iz prvega odstavka 92. člena tega zakona.

če si greš pogledat še 92. člen zakona, tam not nič ne piše, ker je napaka 🙂
odsevniki so opredeljeni v 93. členu.

če tega še niso popravili, se lahko kdo izgovarja na to.
:)))))

seveda, če ti je več do lastne varnosti, boš ukrenil kaj, da boš viden

mouse, ti se pa obrni na tegale gospoda

saj je iz maribora

http://faca5.g-server.com/website/www.pripomocki.tk/trzenje.html

Tiste trakove imajo v Hervisu pa mislim, da so jih imeli tudi v Intersparu. V Hoferju so jih imeli pa le en čas.
Jaz pa nosim vedno le tak trak okrog roke z rdeče utripajočimi ledicami. Nisem vedela, da mora biti nujno bela svetloba? Zakaj pa rdeča ni OK? Je pa trak rumen, notri pa so rdeče lučke? Je mogoče moteče za nasproti vozeče?
Kresničke za tek res niso uporabne. Ti trakovi se mi zdijo pa fajn.

povožen semafor hehe.

no tud z gorečimi lasmi bi bila dobro vidna :-)))

Ej, megaboy, bi bila dobro vidna, dokler ne bi namesto frizure (oz. goreče frizure) imela na glavi samo še kupček pepela 😀

Sem vidla v Hervisu tiste trakove, ampak so mi kičasti s tistimi rdečimi ledicami. Pa še plastično sponko imajo in, če padeš (kar se pri hokeju hitro zgodi) si zlomiš sponko in čao. Jaz bi raje navadnega na ježka.
Bom uporabila link od ariadne 🙂

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.


Ne vem, kje si ti hodila v avtošolo, ampak tam, kjer sem jaz, so nas učili, da si, če povoziš peščca NA PREHODU brezpogojno kriv. Crknjena ali necrknjena luč, s kresničko ali brez – na prehodu je pešec zakon in vsi se morajo ustaviti, da gre čez.
Takšni prehodi so namreč označeni tudi z obcestnim prometnim znakom, ki so ga luči avta morale osvetliti (in znak odseva) in bi torej ti morala zmanjšati hitrost in pričakovati peščca na prehodu.

Pravila so pač takšna. Tako kot v primeru, da nekoga udariš od zadaj. Si tudi brezpogojno kriv, pa če je še tako nenormalna situacija. Enako tu.
Če bi mamco na prehodu zbila, bi bila kriva.

Falco, imela sem zmanjšano hitrost ob približevanju prehodu in to je bil razlog, da sem lahko pravočasno ustavila. Misliš, da bil s 50 na uro, kolikor je sicer dovoljeno voziti na tistem odseku, lahko preprečila nesrečo, glede na to, da sem jo zagledala zadnji trenutek – res samo par metrov pred sabo? Pač nisem šla v vse detajle dogajanja.

In to, kar sem pisala naprej ni veljalo za primer, ki sem ga izpostavila, ampak za to, kar piše miko piko – da hodi ponoči ob cesti okoli brez kresničke in se še zmrduje – češ, saj bi bil sam kriv če bi me kdo zbil. Kar se tiče mojega primera dobro vem, da bi bila po zakonu kriva jaz.


Kdo bo vse najebal ni povsem jasno.

Kljub temu, da boš brez kresničke v temi na sred ceste, in te voznik ne bo videl po tvoji krivdi, bo lahko policaj kazen nabil tud vozniku zaradi neprilagojene hitrosti, in bog ne daj, da bi slučajno voznik spil še kakšno pivo, bo šel direkt v zapor. Da o tem, da bo imel zbit avto in drugih posledicah zanj ne govorimo.[/quote]

Tu http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3117157 imaš primer ene take nesreče.

Pešec v črni obleki brez kresničke izven naselja in izven prehoda za pešce stopil direkt pred avto.
Voznica je peljala tako kot vsi drugi, le dva žiga v knjižici sta manjkala. Verjetno bo šla v zapor zaradi povzročitve nesreče s smrtnim izidom, pa preberi še mal komentarje, pa boš videl, koga ljudje krivijo in kakšna kazen se jim zdi primerna.

Kdo pravzaprav tu vse najebe?

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=8&c_id=165347

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

New Report

Close