Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Terapevtski potenciali konoplje Katere cbd (konopljie) kapljice

Katere cbd (konopljie) kapljice

Gledala sem še druge, tile so med cenejšimi. Je kar drago, posebno smola !!

1 gr = 30 EUR. To je nekako optimalna cena smole, sami lahko naredite kapljice, da jo raztopite v olju.


To je zastonj ne pa drago, ta cena je zato nizka ker to ni proizvod iz indijske konoplje temveč industrijske in pomaga približno toliko kot bi jemala med, ko boš preko zvez in poznanstev iskala pravo smolo in to nekaj mesecev čakala na kontakt proizvajalca, ki se zaradi zakonskih omejitev ne bo kar pripeljal do tebe temveč se bosta srečala nekje v vukojebini in boš za eno tubo dala 300€+ takrat boš dobila pravo zdravilo in ne industrijsko nesnago.


To je zastonj ne pa drago, ta cena je zato nizka ker to ni proizvod iz indijske konoplje temveč industrijske in pomaga približno toliko kot bi jemala med, ko boš preko zvez in poznanstev iskala pravo smolo in to nekaj mesecev čakala na kontakt proizvajalca, ki se zaradi zakonskih omejitev ne bo kar pripeljal do tebe temveč se bosta srečala nekje v vukojebini in boš za eno tubo dala 300€+ takrat boš dobila pravo zdravilo in ne industrijsko nesnago.[/quote]

Morda je tista bolj učinkovita, ne moreš pa reči, da je ta nesnaga, če veliko ljudi poroča o pozitivnih učinkih industrijske smole.

a daj no: ja gre za smolo industrijske konoplje, ki ima zelo visoko vsebnost CBD in ja to je to kar zdravi. ne potrebuješ THC, no za rakavega bolnika v zadnjem stadiju da, drugače pa ne. Tudi mi kužka zdravimo, sedaj uspešno, s CBD oziroma smolo industrijske konoplje.


zdravljenje 20 kg psa ali 80 kg osebe je velika razlika, lahko da psu pomaga pri človeku je pa to prenizka doza sploh ker je iz industrijske konoplje, ni res da pomaga v zadnjem stadiju temveč zelo pomaga v začetnem in tudi, ko je rak že napredoval je učinek zdravljenja neverjeten samo ne s temi industrijskimi smetmi, ki jih proizvajajo na tisoče litrov, kakor hitro se pojavi cel kup ponudnikov je to bofl ne pa zdravilo, denar je sveta vladar in bolniki so pripravljeni kupiti karkoli samo, da bi jim pomagalo, proizvajalci pa to izkoriščajo in iz industrijske delajo nek čudežni eliksir, ki pa ima bolj psihičen kot zdravilni učinek.


zdravljenje 20 kg psa ali 80 kg osebe je velika razlika, lahko da psu pomaga pri človeku je pa to prenizka doza sploh ker je iz industrijske konoplje, ni res da pomaga v zadnjem stadiju temveč zelo pomaga v začetnem in tudi, ko je rak že napredoval je učinek zdravljenja neverjeten samo ne s temi industrijskimi smetmi, ki jih proizvajajo na tisoče litrov, kakor hitro se pojavi cel kup ponudnikov je to bofl ne pa zdravilo, denar je sveta vladar in bolniki so pripravljeni kupiti karkoli samo, da bi jim pomagalo, proizvajalci pa to izkoriščajo in iz industrijske delajo nek čudežni eliksir, ki pa ima bolj psihičen kot zdravilni učinek.[/quote]

Ja no, predvidevam, da proizvodnja ni nek bav bav, in če je stvar legalna, jasno, da se pojavi več ponudnikov, to ne pomeni, da je nujno vse nekvalitetna roba. Ja, denar je sveta vladar, a ti pa kupiš “indijsko” smolo zastonj? Na črno je šele veliko izkoriščanja, če mene vprašaš.
Ne trdim, da “tvoja” smola ni boljša, ne moreš pa reči, da je ta zanič, če mnogim pomaga.

ah daj no lahko verjameš ali ne, odločitev je tvoja. Psička ima zelo agresiven maligni tumor. Seveda igrajo vlogo kilogrami, ampak ni nič drugače pri teh živalih kot ljudeh. Na netu lahko prebereš navodila koliko smole se jemlje v primeru raka. To ni nikakršno smetje, kot pišeš, ampak prvovrsten CBD, ki zelo, zelo pomaga. Še enkrat trdim, da indijko uživajo le rakavi bolniki v zadnjem stadiju, za vse ostalo pa je industrijska konoplja. Pa ne gre za placebo učinek, ker pes tega res ne pozna. Za vsa zdravila pa itak velja, če si negativen in ne verjameš, itak nič ne pomaga.

K sreči sicer nimam nobenega opravka z rakom, vendar npr. pri zdravilih velja, da je od velikosti (teže) odvisna doza, če učinkovina deluje, pa v dovolj veliki dozi v vsakem primeru deluje. Če je pri raku isto, pa ne vem.
Jaz pri sebi s CBD smolo preganjam prehlad (ga je v treh dneh konec, kar pa pri mojih ne tako maloštevilnih letih sploh ni slabo), sicer jo uporabljam pri psu proti epileptičnim napadom (jih nima več).

Bistvo je, da se s smolo ne moreš predozirati (kot se seveda z zdravili lahko in je zelo nevarno). Ni psihotropna in jo lahko uživaš in voziš avto (kar tudi zlasti za AD ne velja). Jaka Bitenc pa je na netu objavil kakšne so količine za jemanje pri raku. Dejstvo je, da se je CBD začel odkrivati šele v 90. letih in še ni vse jasno zakaj tako dobro deluje na telo, ki se dejansko samozdravi. veliko več se je pozornosti posvečalo THC-ju.


zdravljenje 20 kg psa ali 80 kg osebe je velika razlika, lahko da psu pomaga pri človeku je pa to prenizka doza sploh ker je iz industrijske konoplje, ni res da pomaga v zadnjem stadiju temveč zelo pomaga v začetnem in tudi, ko je rak že napredoval je učinek zdravljenja neverjeten samo ne s temi industrijskimi smetmi, ki jih proizvajajo na tisoče litrov, kakor hitro se pojavi cel kup ponudnikov je to bofl ne pa zdravilo, denar je sveta vladar in bolniki so pripravljeni kupiti karkoli samo, da bi jim pomagalo, proizvajalci pa to izkoriščajo in iz industrijske delajo nek čudežni eliksir, ki pa ima bolj psihičen kot zdravilni učinek.[/quote]

Ja no, predvidevam, da proizvodnja ni nek bav bav, in če je stvar legalna, jasno, da se pojavi več ponudnikov, to ne pomeni, da je nujno vse nekvalitetna roba. Ja, denar je sveta vladar, a ti pa kupiš “indijsko” smolo zastonj? Na črno je šele veliko izkoriščanja, če mene vprašaš.
Ne trdim, da “tvoja” smola ni boljša, ne moreš pa reči, da je ta zanič, če mnogim pomaga.[/quote]
Samo en popravek, ni moja smola niti je ne uživam niti proizvajam imam pa dobro prijateljico, ki ima raka na ščitnici in že pred leti so ji zdravniki povedali da napreduje, kljub operaciji in odstranitvi je bolezen hitro napredovala, kot mnogi je verjela da ji bo industrijska smola pomagala ampak ni bilo nič bolje in bolezen je napredovala dokler ji ni nekdo povedal, da mora jemati smolo iz indijske ( prepovedane ) konoplje, nekaj mesecev je trajalo, da je prišla do kontakta in nabavila to smolo, bolezen stagnira, stanje se izboljšuje, markerji so ob vsakem merjenju nižji in njeno počutje je vse boljše, industrijska je morda v pomoč preventivno nikakor pa, ko imaš enkrat bolezen takrat je jemanje industrijske kot žegnana vodica, škodi ne pomaga pa tudi ne.

Moje mnenje je, da je bila/ so bile doza/e premajhna/e. Na začetku so doze zelo konkretne. Moja psička ima 7 kg in dobi 4x dnevno dvojno dozo. Sicer pa ji želim vse dobro in naj ostane zdrava.

Rak je seveda krovni pojem in pod to streho tiči cela vrsta bolezni. Prav mogoče je, da pri nekaterih pomaga CBD smola, pri drugih pa tista z velikim deležem THC. Trditi, da je zato ena ali druga zanič in ne pomaga, je pa bolj tako-tako. Prej verjetno vsaka pomaga za kaj in si obe zaslužita hvalo.

Mislim, da ni nihče napisal, da bi bila katera zanič. Ampak THC ima drugačne lastnosti kot CBD. V zadnjem času odkrivajo, da CBD zdravi na način, da aktivira telo, da se samo zdravi. Dejstvo je, da pa sta oba v sozvočju, samo % je različen. Umetni CBD iz lekarne pa nima THC, zato je po mnenju nekaterih manj učinkovit.

Jaz sem za svojo mami in dve sosedi že nekajkrat naročil pri teh, ki jih je omenila Mateja.
Sem pa naročil obe varianti, tudi s 5% CBD – https://www.ekosol.si/konoplja/cbd-kapljice-500-mg-konopljina-smola.html, ker kot je že nekdo napisal je pomembno kolikšna je vsebnost CBD-ja. Sem pa pred nakupom kar precej prebral glede teh kapljic in smole in je res, če se potrebuje večja ”doza” potem je bolj smiselno kupiti smolo. Doziranje pa je spet odvisno od zdravstvenega stanja posameznika. Ker vem kakšna je moja mati glede discipline sem se odločil za 5% in jih jemlje 2x na dan. No najbrž kdaj tudi pozabi :). Ker nisem poznal podjetja Ekosol sem jih pred naročilom poklical in so mi malce bolj podrobno razložili kaj in kako je s proizvodnjo teh kapljic in ja, to ni kr ena zadeva, ki bi jo nekdo v garaži delal, ampak nadzorovana proizvodnja z neko super tehnologijo pridobivanja CBD. Se mi pa zdi pomembno, da gre za naravno pridobljeno zadevo, ker se že itak na polno filamo z umetnimi zadevami.

Vzgoja marihuane je prepovedana skoraj povsod. Iz tega izhaja da vse kar kupujete kot preverjeno, ravno tako zraste v treh mesecih pod lampami in z gnojili. Pa čeprav “nadzorovano”
BTW: nadzorovano s strani koga?

Iz trave ki jo folk dejansko goji BIO pa olja ne delajo, ker materiala ni. Je namreč prevelik rizik.

Hja mešaš zadeva gre za industrijsko konopljo iz katere se iz cveta dela smola, ki se potem lahko meša z oljem in to so kapljice, ki imajo lahko različen % CBD. Še vedno priporočam smolo, ker so kapljice res kar razredčene. Smole ne moreš predozirati in vsebuje do 0,2%THC, torej ni psihotropna. Industrijska konoplje se v Slo lahko z dovoljenjem goji cca 4 leta. Indijska pa je pri nas ni dovoljeno gojiti, ni pa res, da je skoraj nikjer ni možno. V Pragi /blizu nas/ je bil v prejšnjem mesecu največji evropski sejem indijske konoplje. V ZDA praktično vsakih nekaj mesecev nova država dovoli gojenje marihuane in še bi lahko naštevala. Industrijska konoplja se ne goji pod lampami ampak na njivi. To je velik neizkoriščen potencial za Slovenijo, saj se lahko celotna rastlina porabi za izdelke. V stari Jugi smo jo gojili in Ju je bila tako pomembna, da je regulirala ceno konoplje na trgu. No še to, industrijska konoplja ne raste tam kjer je kontaminirana zemlja, celo ne raste, če je zemlja pognojena s hlevskim gnojem. Preverjeno. Smola se pridobiva na 3 načine in najbolj pogosti je s CO2, če se ne motim pa tega stroja v SLO ni, ampak se cvet pošilja v Nemčijo in tako pride nazaj smola.

Vzgoja marihuane je prepovedana skoraj povsod. Iz tega izhaja da vse kar kupujete kot preverjeno, ravno tako zraste v treh mesecih pod lampami in z gnojili. Pa čeprav “nadzorovano”
BTW: nadzorovano s strani koga?

Iz trave ki jo folk dejansko goji BIO pa olja ne delajo, ker materiala ni. Je namreč prevelik rizik.[/quote]

Kot je že napisala pitra spodaj, očitno res mešaš indijsko in industrijsko konopljo.

Pitra, mi lahko poveš, kako doziraš svojemu kužku. Imamo isti problem, naš kuža pa ima 9kg

Kužek ima agresivni maligni tumor. Veterinarka je določila operacijo ćeljusti, kemoterapijo in obsevanje (odstranili so ji le zob in je dobila antibiotik). Tumor naj bi bil zelo agresiven in bi sčasoma lahko povzročil težave z dihanjem. Stara je 12,5 let. Pogovorili smo se z veterinarko in zaradi starosti odklonili to zdravljenje in se usmerili izkjučno v smolo. Doziramo 3-4x dnevno v velikosti 2 rižkov. Zaenkrat ne mislim zmanjševati doze. Zelo pa pazimo na prehrano in da veliko je. Smola pa tudi povečuje apetit.
Veterinarka je brez zdravljenja napovedala do 2 meseca življenja in ravno danes je četrti mesec, ko je kužika še z nami. Upam, da bo še nekaj časa. Posebnih znakov bolezni ni, samo rahla zatrdlina na čeljusti, kjer naj bi bil tumor. Študije CBD kažejo, da smola zavira rast tumorjev.

New Report

Close