Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja katera knjiga primerna – da jo 4-letnik obnovi

katera knjiga primerna – da jo 4-letnik obnovi

RAZLIČNO, tvoj bo pa pol dober politik, če si kar izmišlja, hehe…

:)))))))))))))))))))) (ali kakorkoli bi ze naj clovek ta nick napisal) – jaz ti pac povem zakaj je do takih zahtev prislo, zakaj dejansko uvedba devetletke in take dejavnosti v vrtcih. Prvotna ideja devetletke in zgodnjega šolanja je bila dobra – kako se pa danes dejansko izvaja je pa seveda povsem druga stvar. Če prebereš določene Gabrove članke, so v bistvu ti sistemi zelo dobro zasnovani in spodbudni. Izvedba pa žal seveda ni na nivoju. Pa zaključimo zdaj s tem, ker ni ravno povezano s prvim vprašanjem 🙂

nodiji, frančki so že za kako leto srejše po moje. najdi kako od

http://www.zalozba-grahovac.com/index.asp?a=8&tip=1

nekatere knjigice so ful tanke in veliko slik, po katerih se lahko otrok spomni, o čem pripovedovati na tisti strani.

Se strinjam, to je res lepa in zanimiva knjigica. Zelo primerne za obnovo so tudi kartonke iz zbirke Medo Jaka, pa zgodbice o kužku Pikiju in seveda knjigice o zajčku Matevžu in Mišku Tipu. Predvsem za punčke se mi zdi zelo primena tudi knjigica Kraljična na zrnu graha.

Leteča hišica,
Bobek in barčica

pozdravljeni

čeprav v našem vrtcu še ni te bralne značke, ampak delajo po knjigi bube…
Pa se vseeno strinjam, da je čisto odvisno od otroka, do otroka, kolko ga pritegne, knjiga, risanka, sestavljanka…
Moja hčerka je stara 4 leta obnovi že skoraj vsako zgodbo, franček posadi drevo zna na pamet, prav tako marsikatero drugo pravljico, če ji vmes kaj ugre si izmisli…v glavnem, zgodbo pove od začetka do konca ( z nekaj dodatki, če ne gre drugače) :))) že leto nazaj je sestavljala puzle 100kom brez vsakega problema…v risanke se vživi, ve povedat vsebino…. medtem ko sin ki je star 3 leta, ga risanke sploh ne zanimajo, pri knjigi sprašuje, zakaj to, zakaj ono…zgodbe si ne zapomni najbolje, puzle pa sestavi od 30-60…
Tako da je res čist različn razvoj od otroka, do otroka….

lp

Splošnih receptov res ni. En otrok že zelo zgodaj lahko obnavlja in razume precej kompleksne vsebine (glede na starost), drugi pa komaj komaj obnovi enostavne zgodbice. Vsakega tudi zanima kaj drugega. Mi vedno najdemo zgodbo, ki otroka zanima in vsebuje po možnosti, kakšen nenavaden “zaplet” (kaj za nasmejat). Take so npr. Pikijeve zgodbice za lahko noč. Muca copatarica, ki jo je starejši otrok brez težav obnovil v celoti, pa npr. za drugega ne pride v poštev. Pač prebereš nekaj knjigic, pesmic, pa vidiš, kaj mu je všeč.

zrcalce je bolj lahka ali pa janko in metka,šivilja in škarijce,ali pa kakšno od medo jaka

VDDDDD

Naj si sam izbere knjigo

pri nasih je bil nodi super. so pa te knjizice predrage.

Knjiga: Rada te imam, modri kengurujcek
Moji otroci se se navdusili in tudi jaz…super efekt knjige. Priporocam!

Na spletni strani bralne značke je seznam priporočenih knjig za predbralno obdobje (vrtec) na linku:

http://www.bralnaznacka.si/index.php?Stran=45

piše: seznam knjig (dopolnjeno 30. 4. 2014). Je v wordovi datoteki in kar uporabno. NA seznam nas je v našem vrtcu opozorila vzgojiteljica, ko smo s ena rodieljskem sestanku pogovarjali o bralni znački ipd.

New Report

Close