Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrična in fetalna kardiologija kardiovaskularni profil

kardiovaskularni profil

Pozdravljeni!
Zanima me kaj pomeni razmerje površine srca:prsnega koša=0,42 ?
Kaj pa točke, 8 od 10 možnih za srčno funkcijo?
Kaj to pomeni?
Rada bi vedela ker me je strah kako bo z mojimtročičkom!

V naprej se vam zahvaljujem za odgovor!!
LP

Spoštovani,

na vprašanja, ki jih zastavljate, sem vam poskušal odgovoriti včeraj, ob pregledu v fetalni kardiološki ambulanti. Pri plodu gre za okrnjeno srčno funkcijo, do katere je prišlo v okviru osnovne plodove bolezni. Z navajanjem razmerja med površino srca in prsnega koša poskušamo na objektiven in merljiv način izraziti, da je srce povečano. Podobno je tudi z navajanjem seštevka točk pri oceni kardiovaskularnega profila. Bolj kot samo število točk pri oceni kardiovaskularnega profila v nekem trenutku, je pomembno to, kako se ta ocena tekom sledenja spreminja. Če ostaja enaka, pomeni, da ostaja približno enaka tudi srčna funkcija, če se ocena zmanjšuje, se stanje slabša, če pa se ocena izboljšuje, pa to pomeni, da se izboljšuje tudi izboljšuje tudi srčna funkcija. Vsekakor pa se o vsem tem v ponedeljek še dodatno pogovorite s perinatologom, ki vas je napotil k meni, lahko mu pokažete tudi ta odgovor, prepričan sem, da vam bo jasno in razumljivo odgovoril tudi na morebitna dodatna vprašanja.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Najlepša hvala za vaš odgovor!
Sedaj mi je malo bolj jasno kaj pomeni vse skupaj.
Lepo pozdravljeni!

New Report

Close