Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija kandida – srbečica

kandida – srbečica

Težave s kandido so se po spremembi prehrane in dodatki probiotikov precej izboljšale, tako počutje kot prebavila. Včeraj pa se mi je pojavila zelo huda srbečica (roke in noge), vsi sklepi so rdeči in srbeči, kar zoprna stvar. A je imel kdo podobne težave in je to pri zdravljenju kandide normalno?

Jaz sem imela podobne probleme. Vse me je začelo srbeti. To je od umirajoče kandide. Glede tega je bolje, če se zdraviš počasneje, ker srbenja res ne moreš prenašati. Ena varianta je, da ta čas jemlješ antialergike. Ti omilijo vsako srbenje, neglede na vzrok. Bolj zdravo je pa seveda, da upočasniš zdravljenje.

Emina

Ne vem kako naj bi upočasnila, saj se le držim diete in jem probiotike. Me pa zanima koliko časa telo zdrži popolnoma brez sladkorja (tudi sadje-fruktoza, mleko-laktoza…). Bojim se namreč, da bi se mi ponovile vrtoglavice, sicer se pa počutim veliiiiko bolje. Se bom kar držala te diete. Mi je pa zdravnica rekla, da naj ne pretiravam. Katere ogljikove hidrate pa uživaš ti , Emina? Jaz sem glede tega malo zmedena.

hvala Emina, si me prav potolažila, ker sem se res ustrašila kaj se dogaja, sem sicer tudi jaz predvidevala, da gre le za čiščenje – tudi iz pljuč se mi izločajo velike količine sluzi, verjetno se ZELOOO dogaja v telesu…

Upočasnila bi lahko tako, da bi se držala samo diete in zaenkrat ne uživala probiotikov. Če pa lahko prenašaš srbenje, pa probaj vztrajati s probiotiki.
Nekaj tednov uporabljam kokosovo maščobo, ki uničuje kandido, pa se že pozna. Nisem več tako napihnjena, celo teža gre počasi dol.
Nimam stroge diete proti kandidi. Izogibam se hrani, ki ni dobra za mojo krvno skupino. Od hidratov uživam riž in koruzo. Na pšenico sem alergična. Zanimivo je, da prenašam rž, čeprav vsebuje gluten. Tudi v piri je gluten, mimogrede.

Emina

Srbečisa se je zmanjšala – na znosno, tako da bom kar vztrajala pri dieti in probiotikih. Tudi jaz pečem vse na kokosovem maslu, a ga ti kako drugače uporabljaš? Baje nekateri to jedo kar surovo… Morda bi se dalo na maslo namazat pa mal kake začimbe vmes dat… kaj praviš? Muči me, ker je vse to popolnoma nova hrana in sploh nimam kakih idej. Pečem pa zelo dobre palačinke iz pirine moke… njamsa… na srečo nimam alergije na gluten.

andreja76, naj dodam drobec

srbečica se pojavlja pri nekaterih ljudeh kot spremljajoči pojav kandidoze

pripravka proti srbečici sam nisem preskusil, ker nimam te težave, a se sicer zelo priporoča, namreč origanovo olje z alojo vero (čajna žlička aloje + kaplja origanovega olja); origanovo olje je menda zelo močno, zato se redči z alojo; za preskus, ali ga koža prenaša, se kapljica namaže na hrbtno stran dlani …

vneta ali suha koža se lahko na mazili tudi z ribjim mazilom ali s kokosovo maščobo; slednja je primerna za vsakodnevno natiranje kože, saj, če deluje v črevesju, zatira kandido tudi v podkožju, obenem pa jo dela voljno in mehko

mimogrede:
bi rekel, da kokosova maščoba dela kožo svileno mehko in sploh bolj dražestno; obenem pa je kokosova maščoba dober nadomestek za vsakršno židko, gosto masažno olje, ki je običajno blago kislo, tj. tekne kandidi)

hm, morda pa bi veljalo naslov te klepetalnice spremeniti iz Kronična utrujenost v Kronična dražestnost in zapeljivost

in kakšna bo potem njena obiskanost? se bo potem spletišče Medoverneta sesulo zaradi preobremenjenosti?
naj se sesuje … in potem bo, morda že čez devet mesecev, vprašanje rodnosti v Sloveniji v glavnem odpravljeno … takrat bo začelo zmanjkovati zibk ipd. pripomočkov za novorojence …

Jaz jo namažem na rižev kruh, pa še kaj zraven.

Emina

Ajtim, jaz mislim, da nas je že toliko s težavo s kandidiozo, da bi lahko imeli že svojo klepetalnico – a ne bi to predlagali? Da ne morimo teh z Alergijo in Kronično utrujenostjo – čeprav mislim, da oboji v veliki meri tudi trpijo prav za kandidiozo.

andreja76, prav zato je drobljenje nesmiselno

ko si v klepetlnici Alergije napisala, da je SL izjavila, da menda obstaja 80 različnih vrst kandidoze, sem se nasmejal … hja verjetno v sledečem smislu: iritabilna prebavna kandidoza, prebavno-zastojna kandidoza, kandidoza kronične utrujenosti, bolečinska kandidoza, sladkorniška kandidoza, fibromialgična kandidoza, Crohnova kandidoza, kandidoza Sjoegrenovega sindroma, atrofijska kandidoza, osteoporotična kandidioza, kandidozno vnetje to in ono, kandidozna alergija ta in ona, kandidozni ognojek, kandidozni herpes, kandidozna astma, kandidozna zlatenica, kandidozno srčno obolenje to in ono, kandidozni rak tega organa, kandidozni rak onega organa, avtistična kandidoza, PMS-na kandidoza, menopavzna kandidoza itd. itn. … v nedogled; po tem kopitu je različic kandide čez 100, v bistvu pa gre le za njene posledice

skratka, nesmisel!

prej bi veljalo začeti združevati klepetalnice, saj se ugotavlja, da je zaostrena kandidoza vzrok marsikatere kronične ali “neozdravljive” bolezni, za katero že obstaja ločena klepetalnica, kjer si ljudje izmenjavajo izkušnje o posledicah take zdravstvene nadloge, saj vzroka menda tako ali tako ni možno najti oziroma je “deden” ali pa posledica “avtoimunske pomanjkljivosti”, v resnici pa je osnovni vzrok neodkrita, dolgotrajna in zaostrena kandidoza

torej, če je kandidoza (zaostrujoče se KISLINSKO-bazično neravnovesje v telesu) osnovni vzrok celega regimenta bolezni, bi bilo dobro, če bi se z njo začeli ukvarjati v vseh ločenih klepetalnicah
prav zaradi varčevanja s prostorom in časom, ki se porabi za ponavljanje enega in istega v različnih klepetalnicah, bi jih bilo smiselno združiti

vendar za to še ni pravi čas, saj zavest o kandidozi kot vzroku mnogih bolezni še ni dovolj razširjena; zato jo je treba razkrinkavati v vseh že ločenih specializiranih klepetalnicah, kjer lahko njeno razkrinkanje pomaga ljudem …

Aja, tako to ti gledaš… hm… zanimivo… možno…. tudi jaz se še učim…. sam neki mi pa ni jasno… kako mi je na Bicomu pregledala 12 različnih kandid, pa zdravnik je tudi rekel, da jih je več vrst… ni se govorilo o različnih posledicah oz. različnih simptomih… sicer pa sploh ni važno – tudi če jih je več in če zahtevajo vse iste pogoje, jim je treba le pogoje razmnoževanja odvzet.

andreja76, čisto možno je, da kozle streljam … LOL

ampak v vseh primerih je zdravilo enako – odpravljanje KISLINSKO-bazičenega neravnovesja, ko so vse telesne tekočine kisle oziroma prekisle

ključ za odpravljanje tega pa je, k sreči, znan in to je bistveno, kajne 😉

New Report

Close