Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija Kamni na/v žolčnih izvodilih!

Kamni na/v žolčnih izvodilih!

Ko sem bila leta 2005 operirana in so mi odstranili žolčnik, mi je prijateljica rekla, da se mi vseeno še lahko naredijo kamni in sicer na žolčnih izvodilih. Vprašala sem jo, kako bom vedela, da jih imam in odvrnila mi je, da brez skrbi bom. In zadnja dva meseca imam res težave. Ko pojem zelenjavo (vse razen zelene solate), mi je kakšno uro tako slabo, da komaj stojim na nogah in čutim, da je glavna točka bolečine tam, kjer je bil včasih žolčnik, seveda se bolečina razširi. Ni mi pa slabo po mesu, zanimivo, in ga lahko jem, kolikor hočem, pa ne bo nič, ampak zelenjava! Najprej je bil brokoli, potem bučke, zdaj paradižnik in že špinača. Zanima me naslednje. Če grem na UZ in če se ugotovi, da imam kamne na izvodilih, kaj potem? Na kakšen način jih odstranijo? Je kakšna možnost, da bi bilo za moje zelenjavne težave krivo še karkoli drugega? Mogoče še to. Slabo mi ne postane takoj, ampak praviloma tri ure po zaužitju zelenjave.

Vnaprej hvala.

Spoštovana!
Če so bolečine bolj zgodaj po solatnem obroku (okoli 1 uro) je bolj verjetno da so težave povezane z želodcem (gastroskopija). Kadar nastanejo kamni v žolčnih izvodilih se le ta ponavadi zamašijo, oseba postane rumena-zlatenična. Preverite to pri svojem zdravniku.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close