Najdi forum

kam v srednjo šolo?

Pozdravljena,

najbrž je tale odgovor nekoliko pozen. Domnevam, da si se odločila za vpis na gimnazijo – kar ni slaba izbira glede na to, da imaš verjetno dobre učne navade (sklepam po ocenah) in da še ne veš, v katero poklicno področje bi se usmerila. To, koliko se ti bo uspeh na gimnaziji poslabšal, je odvisno tudi od tega, kako se boš lotila sprememb oziroma srednješolskega načina izobraževanja. Navadno je prvi letnik malo zahtevnejši zaradi drugačnega načina poučevanja in zahtev učenja, a ko razumeš sistem in se prilagodiš nanj, se tvoje ocene lahko hitro “popravijo”. Poleg tega pa so za vpis na fakulteto pomembne le ocene v tretjem in četrtem letniku.
Nič hujšega ni, če ob koncu osnovne šole še ne veš, kaj te zanima. Veliko je takih osnovnošolcev. Verjetno ti bodo v naslednjih 4 letih tvoji interesi bolj jasni, k temu pa lahko pripomoreš tudi sama: vključi se v kakšne interesne skupine, krožke, prostovoljstvo. Če se v neki dejavnosti ne preizkusiš, ne moreš vedeti, ali ti je všeč ali ne. Pomagaš si lahko tudi na tem portalu: http://www.kaminkako.si. Gre za vprašalnik o interesih in veščinah, določiš lahko raven izobrazbe. Ko odgovoriš na vprašanja, ti portal predlaga poklice z opisi in izobraževalne ustanove, na katerih se lahko izobraziš za določen poklic.

Vse dobro,

Tina Milharčič, univ. dipl. psih. [email protected] Inštitut C. A. R., d.o.o. www.institutcar.si

Pozdravljeni!

Že dolgo razmišljam kam bi šla v srednjo šolo ampak nevem.Zanima me veliko stvari sovražim matematiko,likovno,fiziko,kemijo in biologijo,Nočem v gimnazijo ,ker izgubljaš čas vsaj po mojem mnenju.Hotela sem v medijsko ampak moraš oblikovati in to mi ne gre.Ima kdo kakšen predlog pa da bi bilo nekje v okolici maribora ali celja??

New Report

Close