Najdi forum

Kam grejo nesposobni odrasli?

Morda sem malo narobe napisala vprašanje, pa vendar me zanima, kam lahko grejo odrasli (40 let), ki so bili že parkrat zdravljeni na psihiatrični kliniki, brez službe, brez upokojitve, doma pa skoraj uničijo ostalo družino, bojim se, da bo nekoč prišlo do katastrofe…

Ko ni denarja za najem stanovanja oz. nesposobnost, da bi živeli sami, starše pa spravljajo ob živce in obratno.

Ko nimajo ravno potrdila, da z njimi ni vse OK, pa vendar ni, to najbolje ve družina…..

Kako naprej?

LP, Mojca

Mojca pozdravljeni,

Popolnoma razumem utrujeno družino, ki ne ve več kako naprej. Na našem društvu delujejo programi, ki vas bodo gotovo zanimali. Za ljudi, ki si želijo samostojnega življenja, niso pa povsem sposobni živeti sami, so pri nas na voljo stanovanjske skupine. V stanovanjskih skupinah ljudje, ki imajo težave v duševnem zdravju, živijo v majhni skupini do pet ljudi ob pomoči naših strokovnih delavk in mentorja. Tako je življenje lahko lažje in na poti v željeno samostojnost.

Vas pa bi usmerila predvsem na naš Klub svojcev, ki deluje kar na devetih koncih Slovenije. Pokličite nas ta tel.: 01/43-82-760, kjer vam bomo dali več informacij.

Lepo vas pozdravljam,

Tanja

New Report

Close