Najdi forum

Kalcinacije v rami

Pozdravljeni!

Tudi sam sem kot aktivni športnik trpel za bolečinami v rami zaradi kalcinacij. Ker sem plezalec in alpinist so lokalne kalcinacije po 20 leti aktivnega ukvarjanja s tem športom skoraj nekaj neizogibnega.

Sam sem se skoraj popolnoma znebil težav s kalcinacijo s klasičnim knajpanjm. Hladno vroći oblivi mišice, kjer se nahajajo kalcinacije močno pospešijo prekrvavitev. Kombinacija z masašo pa pomaga pri resorbciji zatrdlin v tkivu.

Pozor. Po knajpanju odsvetujem kakršen koli trening, pred njim pa sicer lahko trenirate, vendar morate počakati nekaj ur, da se mišice sprostijo in ohladijo. Vroče hladni oblivi lahko v aktivirani mišici povzročijo krče, ki niso niti koristni niti zabavni.

me boli zelo močno v moji levi rami bolečine se pojavijo ko se premikam v ramenu,naslanjam na sedeže brez da pazim,ko si tikam mojo levo ramo.
Lahko mi pomagate da mi napišete sporočilo nazaj?Prosim pohitite ki ne maram trpeti!

Me boli zelo močno v moji levi rami bolečine se pojavijo ko se premikam v ramenu,naslanjam na sedeže brez da pazim,ko si tikam mojo levo ramo.
Lahko mi pomagate da mi napišete sporočilo nazaj?Prosim pohitite ki ne maram trpeti!

Najprej poskusite z nesteroidnim protivnetnim zdravilom. Večino tovrstnih zdravil lahko dobite le na zdravniški recept.

Če bolečine v nekaj dneh ne bodo popustile, priporočam pregled pri zdravniku, rentgensko slikanje ramena in ultrazvočni pregled le-tega. Zdravniški in ultrazvočni pregled lahko opravite tudi pri nas.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

prosim,če mi povete kaj pomeni diagnoza; PHS incip.lat.dex Hvala

Spoštovani,

PHS pomeni periartritis humeroskapularis – vnetje obsklepnih tkiv ramena.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

moja mami so izvidi pokazali, da se ji nabira kalcij v ramenu. Ker je sladkorni bolnik (tip2), jo ne upajo operirati. Ni na inzulinu. Je imela nekakšne terapije, ki očitno niso pomagale, saj ko naredi kakšen gib, jo še vedno zelo zaboli.

Zanima me, kako ji lahko drugače pomagamo mi domači? Npr. domači obkladki, kreme, vadbe doma ali vadbe v studijih, samoplačniške terapije, akupunktura, karkoli, prosim.

Je pa stara 55let in dela kot natakarica v hotelu.

Najlepša hvala že vnaprej.

Barbara

Spoštovani,

priporočam artroskopsko operacijo kljub sladkorni bolezni.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Prosila bi ,če mi lahko v slovenskem jeziku poveste kaj ta dva izvida pomenita in prosila bi še za mnenje kaj storiti.

Za odgovor se zahvaljujem.

Spoštovana,

vratna hrbtenica: ukrivljenost le-te v levo, prirojena posebnost 1. in 2. vratnega vretenca, obrabne premembe s kostnimi izrastki v srednjem delu, obraba malih skepov od 3. vratnega vretenca navzdol ter posredni znaki okvare vezi v področju prehoda vratne v prsno hrbtenico.

leva rama: začetni znaki obrabe z odlaganjem kalcija, znaki utesnitve med lopatico in glavo nadlahtnice.

Za odločitev o zdravljenju je najpomembnejši pregled!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni

Zanima me diagnoza za levo ramo in sicer: PHS kalkarea lat.sin.kaj to pomeni v našem jeziku(slovenščini).

Zanima me kakšna je terapija,ker imam neznosne bolečine.

Prosim za odgovor

Lp

Anica Rojko

Spoštovana,

diagnoza “PHS calcarea lat..sin.” pomeni vnetje tkiv ob levem ramenu (pravzaprav gre pri tem pogosto za vnetje samih tkiv ramena. predvsem kit roratorne manšete) z odlaganjem kalcija.

Možnosti zdravljenja je več. Naštel jih bom povrstnem redu, ki ga običano priporočam:
1. protibolečinska zdravila – priporočam kombinacijo nesteroidnega protivnetenega zdravila in srednej močnega opiatnega analgetika (za obe zdravili je potreben zdravniški recept!)
2. lokalno protivnetno zdravljenje (na fizioterapiji)
3. terapija globinskih valov
4. blokada
5. artroskopska operacija

Pred začetkom zdravljenja od točke 3 naprej priporočam opraviti vsaj slikanje ramena z magnetno resonanco, še boljše pa slikanje ramena z magnetno resonanco ali z računalniško tomografijo s predhodno v sklep vbrizganim barvilom (MR ali CT artrografijo).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!

Več kot eno leto imam bolečine v desni roki od rame proti komolcu. Na rentgenu je pokazalo kalcinacijo v rami. Poslana sem bila na fizioterapijo in sicer: tens, ultrazvok in laser. Po opravljeni terapiji ni čisto nobenega izboljšanja. Sedaj sem opravila še terapijo obsevanje z led lučko in tudi po tej terapiji je stanje enako. Zelo me zaboli kadar naredim kakšen določen gib. Prosim vas kaj naj še naredim, kam naj grem oz. kakšno zdravljenje mi še preostane.

Hvala za odgovor in lep pozdav.

Irena

Spoštovana,

lahko še poskusite z močnim nehormonskim protivnetnim zdravilom (posvetujete se z osebnim zdravnikom). Če ne bo bistvenega izboljšanja, priporočam ultrazvočno (UZ) vodeno odstranitev kalcijevih depozitov ali pa blokado, če so za to primerni (potrebna je UZ ocena). Če to ne bo mogoče ali če ne bo prineslo uspeha, priporočam artroskopsko operativno zdravljenje. Tako UZ vodeno odstranitev in/ali blokado, kakor tudi artroskopsko operacijo lahko opravite pri nas.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani !
Nekaj mesecev me boli sklep v desni rami,,bolečine se razprostirajo po roki,do komolca in dalje do zapestja.Bila sem napotena na rentgen–to sem opravila——–danes pa sem dobila tudi pisni izvid ki se glasi:
PHS lat.sin.et PHS calcarea incip.lat.dex–zanima me,kaj to pomeni?? Vljudno vas prosim,če mi lahko to razložite na preprost način.
Stara sem 60-let.
Za odgovor,,najlepša hvala.
LP

Spoštovana,

PHS (Periatrtitis Humero-Skapularis) pomeni vnetje obramenskih tkiv, calcarea pa, da se ob tem odlaga tudi kalcij.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

mamo in sestro je doletela kalcunacija v rami, sestro tudi v kolenu. Obe imata močne bolečine, kljub tabletam, ki so jima pripisali.

Ker pa na stanje kalcinacije vpliva tudi prehrana, bi vas prosila za nasvet. Katerih živil naj se osebe s podobnimi težavami izogibajo in katerim naj dajejo prednost.

Za odgovor se najlepše zahvaljujem,
Alenka

Spoštovana,

priporočam, da vprašanje zastavite na forumu: ARTHRON – prehrana.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
stara sem 40 let in imam bolečine v desni rami bila sem na rentgenu in ugotovljeno je bilo,da se mi nabira kalcij.napotena sem na fizioterapijo,iste težave sem že imela nekaj let nazaj(cca 7 let),ki pa so potem izginile s fizioterapijo.Mene pa zanima zakaj se nabira kalcij v moji rami in kakšna je lahko preventiva?Se da to preprečiti s hrano,gibanjem? Poškodb nisem imela nikoli na tej roki,da bi lahko to povezala.

Hvala za odgovor in lep dan!

Marijana

Spoštovani,

stara sem 40 let in imam bolečine v desni rami,rentgen je pokazal nabiranje kalcija,napotena sem na fizioterapijo,iste težave sem že imela cca 7 let nazaj,fizioterapija pa jih je prekinila.Mene pa zanima sledeče zakaj se nabira kalcij v moji rami,nikoli nisem imela poškodovane roke,da bi lahko to povezala,kaj lahko preventivno naredim zase,mogoče prehrana,več gibanja?Ne bi rada vsakih nekaj let se srečevala s tem ker ni prijetno.Nisem pa pristaš operativnih in drugih umetnih posegov.

Hvala za odgovor in lep dan!
Marijana

New Report

Close