Najdi forum

Po ultrazvočnem slikanu obeh ramen: v tetivah supraspinatusa sta 2 in 3 mm veliki kalcinaciji.
Moje vprašanje: zakaj kalcinacija nastane, terapija? Ali se ta zadeva veča …??
Hvala vnaprej
LP

Draga Marlena
Enake težave imaš kot jaz. V levi rami imam veliko kalcija bolelo me je tako, da nisem mogla cele noči spati šla sem dežurnemu po injekcije, ki mi je takoj v zdravstvenem domu naredil ultrazvok. Imela sem srečo, da sem naletela na dežurnega zdravnika, ki je bil ortoped. Tam je takoj ugotovil kalcij in sem dobila napotnico za Valdoltro, ki sem imela zdravnika Marčan. Vsak mesec sem morala idit v Valdoltro po blokade, ki grozno bolijo. Samo meni blokade niso pomagale še slabše mi se je dogajalo na kar zdravnik ni mogel verjeti nato me je napotil na globinsko slikanje rame in so tam ugotovili, da od kalcija imam že vse kite natrgane imela sem pa levo roko skoraj za nič.Povedali so mi, da ni čudno, da blokade niso pomagale bila sem nujen primer za operacijo naročena sem bila takoj čez eden teden. Operacijo mi je delal zdravnik, ki sem ga že omenila Marčan pravijo, da je pravi stručko. Po operaciji sem imela drenažo, ki tudi ni bilo prijetno nato sem bila preko zdravstva opravičena do 14 dnevne rehabilitacije, ki so me napotili v Zreče. Tam se mi je stanje še slabšalo tako, da tisti zdravnik v Zrečih mi je dejal, da ponovno moram na operacijo še v zdravilišču sem dobivala injekcije tako hudo je bilo. Tam v Zrečih mi je zdravnik povedal, da se kalciji lahko premaknejo tudi na drugo ramo ali pa kam drugam na sklepe in imel je popolnoma prav saj sem pred kratkimi dobila tudi kalcij na desni roki. Sem vprašala zdravnika od česa to pride mi je povedal, da pač imam v telesu preveč kalcij kot pa naprimer nekomu pa kalcij manjka. Tistemu, ko kalcij manjka zdravijo z zdravili nami pa pomaga samo operacija. Tako, da v Valdoltri zdravnik mi je delal lasersko operacijo tako, da ramo ni odpiral, ker se je bal, da ne ostanem v roki invalid, ker je rekel, da je to le sklep, da to niso heci. Ta operacija mi ni kaj dosti pomagala, ker me še vedno boli in nato me stalno pošiljajo na rehabilitacijo v Valdoltro saj tudi to mi ne pomaga ampak zdravnik je povedal, da bi morala imeti klasično operacijo, ki on nebi želel sedaj mi delati operacije seveda, da se boji saj ni to vseeno kakšno roko imaš potem saj ga zastopim jaz pa bolečine trpim. Draga Marlena nekaj sem ti napisala iz mojih iskušenj kako in kaj sedaj se pa ti odloči pojdi ortopedu pa boš videla kaj ti bo svetoval. Odvisno je kakšni so to kalciji saj sem ti omenila, da jaz sem imela bolj zakomplicirano, ki se mi je še dodatno poslabšalo. Vsaka blokada naj bi zdržala 3 mesece nato pa ponovno vsaka 3 meseca blokade samo nekomu pomaga nekomu pa ne kot moj primer. želim ti vso srečo z tvoji roki, ker vem kako je to kdo tega ne doživi ne more verjeti v takšne hude nepotrpežljive bolečine pa čeprav lahko marsikaj zdržim in nisem občutljiva ampak to je bilo neznosno. Želim ti, da čimprej bo z tvojo roko vse O. K.
Lep pozdrav marelica

Živjo Marlena
Kje si pa ti si že obupala, da ni od tebe ne duha ne sluha verjetno nisi zadovoljna z odgovorom, če hočeš piši, če pa ne pa tudi dobro. Samo še nekaj takšna kot si ti eno pomoč iščeš ti svetuje ti pa z repom uvihneš to ni fer od tebe pa brez zamere. Za take je sploh škoda časa za pisanje, če se ti nič ne oglasi.

New Report

Close