Najdi forum

Kakšen avto ima vaš župnik?

Pojoča travica,mogoče pa imamo mi včasih vašega?Ker smo trenutno brez župnika, se k nam pripelje z motorjem?
Prejšni pa je imel golfa.LP

naš pa ima volva, vendar ne najnovejšega, eno serijo nazaj…
hm, hm…

tudi meni bi prav prišel kakšen fičnik od maše za avto, se vozim v starem AXu

Naš g. župnik- duhovnik katoliške cerkve, ima okoli 10 let starega golfa. Do denarja zanj je prišel na podlagi dediščine doma. Brat je podedoval hišo, g. župnik je dobil pa od doma denarja za en avto. Prav tako pri bratu dobi zastonj ozimnico. In večina duhovnikov pride do avta na ta način. Dota od doma.
Zagotovo jim nihče od vas ni dal niti tolarja.
Zelo me zanima zakaj tako vprašanje ne postavite za druge verske skupnosti? Tega tu gori nikoli ne zasledim. Najbrž se Geza Erniša vozi okoli in se pripelje tudi v Ljubljano z lojtrbognom kajne? Še manj pa vemo s kakšnim avtom se vozi Marko Pogačnik od new age-a, svetovalec J.Drnovška.; po vsej logiki se vozi z Drnovškovim mercedesom. Ta pa je tudi tvoj in moj.

Živio, družba!

Naj še jaz dodam svoj prispevek. Praksa glede avtomobilov je tudi pri gospodih različna in nikoli ji ne pridemo do dna. Je pa res najbolje potegniti skupen imenovalec: kakor kdo more, potrebuje in da ni v breme. Kolikor mi je znano, v največ primerih pomagajo domači ali prijatelji. Seveda je razlika, če službuješ kje visoko v hribih in pozimi ne gre brez verig, pa ko greš na podružnice, ali pa kje v mestu, kjer imaš vse na dlani. Imejmo to pred očmi. Pa če komu kaj pomagaš, ga zapelješ, če nima prevoza, tudi te pomoči nismo odrekli, zlasti še starejši gospodje, ko še ni bilo toliko avtomobilov.

Moja starša sta vedno rekla: Skromnost je lepa čednost, ampak, glej, da boš imel pošteno (orn’g)!

Jaz, ki sem redovnik – član samostanskega reda, nimam marsikaterih takšnih skrbi, kot jih imajo svetni duhovniki, avtomobili so last samostana. Ko sem bil doma župnik, sem vozil Fiata Punta, ki je bil zame čisto v redu. Na prejšnjih krajih pa se mi je kdaj tudi zgodilo, da sem s staro katro ostal na cesti, pa se mi je grozno mudilo!!!! Pa še mobitelov nismo imeli.

Sedaj delujem med izseljenci. Tam brez velikih avtomobilov ne gre, ker so ogromne razdalje. Za nedeljsko mašo ti gre eno popoldne, za pogreb npr. 300 km tja in nazaj, ali pa se v velemestu prebijaš skozi promet, en dan ti gre, da si potem zares zbit.

Ja, takle ‘mamo! Praksa je različna, toda praktičnost je važna!

Darko Ž.

Ti župniki so res pravi razsipneži. Kar golfa. In to petko. Joj, joj, kam pelje ta svet. Nekateri si špogajo toliko, kod da so tišlerji ali vodovodarji!!!!!!!!

kakšen avto imam naš župnik ne vem, poznam pa eno fletno gospodično, ki ji je avto kupil župnik iz ene vasi. hehe.

ko bi farani in stare mamce vedele, za kaj je šel njihov denar.

Vse , akr govorijo, je v nasprotju s tem , kako živijo in v kakšnih avtih se vozijo. To vem iz prakse. Da ne govorim o tem, da jim starši zaupajo otroke, oni pa jih vozihjo sem in tja na romanja, na žegnanja, na miklavževnja, otroci igrajo svete tri kralje po vaseh do polnoči…pa nobeden nič…

kaj se dogaja, nihče ne vpraša, samo slepo zaupa…
še dobro, da imam odrasle otroke…..

Očitno niti svojih otrok ne poznaš, saj bi sicer vedela kakšne neumnosti…, ah saj bolje da ne veš.

Naš župnik ima skoraj novega audija A6 (mislim da je znamka)

Moj župnik nima avta, saj nimam svojega župnika!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

pa ste kdaj pomisli na to, da imajo opravljeno teološko fakulteto in če so zaposleni imajo tudi plačo za menda VIII. stopnjo izobrazbe, če je že fakulteta, a ne?

halo?

sigurno pa jim gre tud naš cash, kar jim davamo ob raznih ritualih. a veste, da tud duhovniki preklinjajo in delajo otroke? to pa se mi zdi nesprejemljivo-za katoliške. oni tud niso prav pravičnio kot tud marsikeri škif ne-v primerjavi z zakonom.

lp

Naš župnik ima Twingota in to zato ker pravi da je teh največ in ga težnje opazijo kje vse hodi oz, se vozi. Ker je v avtu pogosto v dvoje ( svojo tajnico) mu bolj opazen avto verjetno ne ustreza. Ne moti me kaj imajo župniki pa četudi imajo zlate kočije, moti me njihovo obnašanje predvsem do otrok. Sedaj ko so komunizem pokopali bi pa župniki bili radi glavni, diktirajo koliko krat morajo ubogi otroci v cerkev ob nedeljah, veroučne domače naloge takšne da moraš biti napol teolog da ji rešiš itd…
Potem ti pa župnik reče : Za šolo starši še skrite za verouk pa ne.. halo koliko otrok ki obiskuje verouk pa bo živelo od vere!!!!

Res je, da imajo vsi duhovniki vsaj VII. stopnjo izobrazbe, nekateri tudi več, a njihova plača se obračunava malo drugače. Za plačo se jim šteje ena mašna intencija (=17 eurov) na dan. Če imajo več maš na dan morajo denar od ostalih oddati na škofijo. Denar od nabirk pa se uporablja za različne namene, ki pa ne spadajo v “kategorijo” osebnih potreb župnika. Ta denar gre za obnovo cerkva, za materialne stroške, kot so elektrika, ogrevanje ipd., za različne druge namene – npr. za pomoč kakšni drugi župniji, za misijone, bogoslovje itd. Vendar je tudi res, da vsi z denarjem ne ravnajo povsem pošteno.


A to pomeni, da konec leta tud izpolnejo dohodninsko napoved in plačajo davek tako kot vsi mi ostali zaposleni?

mah cerkev je sama lopovščina in ni več ne duha ne sluha o kakšni duhovščini.. bedak kateri nosi dnar tja..

Pa res če ima kdo preveč denarja naj ga da meni.

Nazadnje sem bila v cerkvi, ko sem tja pospremila bolno sorodnico, sama sicer ne hodim… To je bilo cca 5 let nazaj. Župnik je imel audija a6. Med mašo je povedal, da so dali toliko in toliko za nov križ. Cifra je bila visoka, da te vrže na rit. In potem je povedal še, da so iz prispevkov ljudi neki socialno zelo ogroženi družini plačali položnico za elektriko v višini takratnih 2.000 sit. Od takrat naprej ne hodim v cerkev in niti ne mislim več stopiti vanjo.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Nakladaš.


A to pomeni, da konec leta tud izpolnejo dohodninsko napoved in plačajo davek tako kot vsi mi ostali zaposleni?[/quote]

To pa seveda ne.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Naš ima peš mašino,hujša ,zato mu pride prav.No ,vsaj jaz ga še nisem videla da bi vozil,pa imam cerkev pred nosom.
lp geri

New Report

Close