Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Kako zveš da te vara? Kaj narediti ko zveš da te vara ???

Kako zveš da te vara? Kaj narediti ko zveš da te vara ???

Se absloutno strinjam s podčrtanim.

Človek ni bolan. Le dovolj te ima. Kako bosta delila premoženje pa ni le tvoja stvar.

Daj no, loči se, bo za vse najlepši spektakularen zaključek. Nimaš jajčnikov za akcijo?

to je zate fair play?? zakaj? on prispeva velik delež,te hrani,ker si brez službe,doma kuha,ker ti ne znaš,ne da se ti seksat,ker si se od debelosti polenila.On naleti na nekoga,ki mu je pripravljen nuditi LJUBEZEN in potem TI dobiš vse? kaj je s tabo? saj boš dobila otroka,a ti ni dovolj? mater,kakšne mate,da te srat prime.Sploh pa,če si nazgornjem štuku njegovih staršev..Kaj bi ti imela tu? to kar si kupila,posteljnino,vazo?? jao jao

Jasna7 ti pa si pristala iz katerega planeta?
Jaz sem govorila zase in samo zase. In ne zivim v gornjem stuku, nisem se zredila, nisem brez sluzbe…. Daj drugic predno kaj napises najprej KAJ preberi, potem 10- krat vdihni, potem RAZMISLI in sele nato klanfaj bedarije.

nisem mislila dobesedno in ne za tebe ,ampak nasplošno.Sploh ni važno kdo je kriv. To je skupno imetje in se deli na polovico.Tako sem napisala,ker imam primere v najožji družini.Ona (taka,kot sem gor opisala) bi ostala v hiši njegovih staršev?? na koncu so ji izklopili elektriko,da je odšla. Naj ti tvoji starši dajo hišo pa se tja preseli z otroki. Meni je žal vsake družine,ko razpada ,ampak meja mora biti, nekje…

Ne se slepit, vajinega zakona ni več, je le fasada, znotraj polna nespoštovanja, praznih obljub, preverjanja, pogojevanja, nobene sledi ljubezni in zaupanja, kar je osnova zakona. Če tega ni nima smisla vstrajat, nobena terapija-svetovanje tega nebo povrnila. Ljubezen je ali pa je ni. Pri vama je ni.
Razmisli kdaj in zakaj je ni. Vsak nosi svoj del odgovornosti za to. Tudi ti. Za vse sta potrebna dva.

Tamc0,
ko sem videla njegov telefon in lepe sms-e, ki so bili namenjeni ljubici….sem sla v klet, se usedla na tla in razmisljala……takrat nisem nic storila. Cetrti dan, je odletel na cevlje…z sms, da me ze prevec ponizuje. Nicesar mu nisem povedala, da je varalica ali kaj podobnega. Samo, da me naj ne isce in ne klice vec. Zvecer je poklical in nisem vec dvigmila telefona. 6 tednov je od takrat…..

Jaz mam tudi velik problem pa še nevem kaj naj naredim. Po dvasetih letih skupnega življenja ugotavljam da me že vse skozi občasno vara odvisno od priložnosti sedaj pa izgleda da je za enega poprijela. Telefon
ma vedno pri sebi in jo kar razjezi če vidi da sem blizu njega. Z menoj je zelo nastrojena in se še pogovarjati noče ko se javi na telefon je pa nasmejana do ušes in se odmakne. No tale drugi ja pa razočaran saj ga je žena varala z njegovim prijateljem in sedaj moji nosi cigare oziroma cele pakete (sicer jih ne kupuje rečeno mi je da jih dobi v službi saj dela kot policist v luki Koper) in to ponavadi po službi takrat jo tudi ni domov. Zadnje sem izvedel, da se mi je lagala ko je prišla ob 02h zjutraj domov
malce nažgana z opravičilom da je bila na njenem domu. Učiraj sem izvedel da je bila znim. Prosim povejte mi ali pravilno sklepam ali ne. Učiraj sem sicer tudi znorel saj mi je popolnoma odtrgalo flm.
Jo pa ljubim in mi para srce. Lp.

Kakšni bolniki !!!!

Hejla.

Z mojim se poznama že 6 let in sma skupaj že 3 lete ( julija).
Sicer se zastopiva super, imama skupne interese,itd..
Ampak me skrbi,da ima drugo. Sicer mu nisem še ničesar omenila,saj se bi rada najprej prepričala.
Nekaj časa nazaj,sem na njegovem gmailu ( takrat sem še vedela geslo) pod osnutki našla dve sporočili,ki sta bili namenjeni eni gospodični iz ene spletne strani za sex ( imena prav tako spletne strani ne želim izdati..).. Ne vem,ali je imel kar tako shranjeno,ali ji je že kakšno sporočilo že poslal,tista dva pa je imel za pomoč,da je vedel kako naj ji napiše. Sicer sm ga vprašala,ampak je rekel da ji ni ničesar poslal.
Je pa mogoče kakšen mesec nazaj,spremenil geslo na gmailu in mi ga ne zaupa. ( vrjetno kaj skriva)Sicer je meni rekel,da na vsake toliko ga je treba spremenit,kar sama dobro vem,ampak mi ga kljub temu ni povedal.
Želela bi nekako pridti na čisto z tem ampak ne vem kako.
Skrbi me tudi,da ne vem kaj on skozi teden dela,ko mene ni ( namreč čez teden sem v internatu.) Od ponedeljka do četrtka ima pisan čas,v petek pa že tako pridem domov in pride po mene.
Draga mammia, kako bi lahko jaz prišla do izpiska,kajti račune plačuje on.

Aja,zanima me še ali kdo ve kaj pomenijo klici na POSEBNE ŠTEVILKE? malo sem že raziskovala,ampak mi vrže vn,da so to klici na nujne številke,na informacije in podobno..Amapk moj je za te posebne klice zapravil cca.60€

Hvala za odgovor…

Pozdravljena “neznani avtor”,

nikjer niste omenili koliko vam vaš fant pomeni, koliko ga imate radi in ali želite ostati z njim.
Vprašajte se kaj želite od vajine zveze? Ali imata medsebojno zaupanje? Če tega ni, se vprašajte kaj je smisel vajine zveze in potem vam mogoče niti ne bo toliko potrebo, da se ukvarjate z detektivskim delom. Lažje se vam bo odločiti kaj in kako naprej le če boste poslušali sebe: Kaj želite v zvezi?, Kakšno zvezo želite?, Kaj dobivate?, Kaj vam manjka? in Kaj lahko naredite, da bo vam boljše?

Bodite detektiv sami s seboj, raziščite svoje misli, želje in čustva. Na podlagi tega prinesite odločitev in stvar bo lažje rešena. Obenem pa se boste počutili zrelo in odgovorno za odločitve v svojem življenju, kar vam lahko izboljša kvaliteto zveze (lahko tudi naslednje), kvaliteto življenja in odnosa do same sebe.

V upanju, da boste našli najboljšo rešitev, vas lepo pozdravljam,

Elena Kecman

Elena Kecman transakcijska analitičarka - svetovalka E-pošta: [email protected]

Ga.Elena.

Res je,da se mama oba fuul rada,velikokrat mi prinese drobne malenkosti,ko sta le denar in čsa,me vedno kam pelje. sicer kupujeva hišo oz.vikend. Vem da me ma rad, kr me je vedno ful veseu pa use.
sam me žre,da ne vem, ali je z katero drugo,ko mene ni. In ali je poslal tisto sporočilo ali ne..
Mogoče veste Vi ali kdo drug kako lahko preverim?

Pozdravljena “neznani avtor”,

ali sta se s partnerjem pogovorila o težavi? Osnovni recept za dober zakon (še posebej pri nastanku težav) je najprej pogovor oz. veliko pogovorov in reševanj težav. Poleg pogovora je zelo pomembno medsebojno zaupanje, ki pa ga (vsaj z njegove strani) najbrž ni v dovolj veliki meri, saj pred vami skriva določene informacije iz svojega življenja (vsaj tako ste opisali skrivanje e-pošte ipd.).

Zato še enkrat: Ali sta se pogovorila?

Če se bojite da, ga boste s takšnim pogovorom izgubili, potem vajina zveza nima osnovnih trdnih temeljev, brez katerih bosta pa težko gradila karkoli naprej.

V upanju, da boste zbrali pogum in se pogovorili s fantom, vas lepo pozdravljam,

Elena Kecman transakcijska analitičarka - svetovalka E-pošta: [email protected]

Spostovana ga. Elena!
Hvala za vase odgovre. Ce boste prebrali to sporocilo, bi se rada navezla na vas odgovor, v katerem pisete, da s partnerjeve strani, ker skriva dolocene informacije, ni dovolj velikega zaupanja, kar kaze na poruseno nezaupanje v odnosu. Mogoce je moje vprasanje zgolj filozofsko, ampak zaupanje razumem kot vrednoto, da nekomu zaupas, da ne bo informacij, dejanj izkoristil proti tebi, kot stopnjo sprejemaja cloveka v svojem bistvu. Zaupam ti, da ne bos ravnal v nasprotju z “dogovorom”, ki sva ga sklenila.
Po kmecki logiki je zena tista, ki zaradi indicov ne bi zaupala mozu v konkretnem primeru. Vi pa pisete, da on njej ne zaupa. Kako je mogoce, da tisti, ki vara ne zaupa zeni? Se torej on boji, da bo razkrinkanje prineslo nezaupanje in s tem razpad veze. Ne boji se ona.
Sprasujem iz lastne izkusnje. Moz me je varl par let, se je zaljubil, odhajal, ko meni ni bilo se nic jasno in se vracal, zivel v dveh svetovih za katere nisem vedela, lagal dokler je lahko, obljubil, da bo koncal in pristal na vse pogoje, ki sem jih postavila v trenutku najvecje nemoci. Trudila sva se oba, s pogovori, cutila, da custva niso nikoli zamrla, si na lep in grd nacin povedala masikaj. Po parih letih ugotavljam, da je najin problem v samem bistvu komunikacija, spostovanje in zaupanje. Z ljubeznijo nimava tezav, jo znava izkazovat drug drugemu. Bolj kot jaz, cutim problem, da mi on ne zaupa. Zakaj? Nikoli ga nisem prevarala ali naredila karkoli v nasprotju z najinim dogovorom. Kot, da bi svoja dejanja rad opraviceval na nacin, da sem ista kot on in ne vredna zaupanja. Kot bi iskal dlake v jajcu, iz povsem cloveskih napak zna narediti slona, jaz seveda znorim in na plano pridejo vsa obcutja iz obdobja, ko me je varal. To mu tudi v navalu jeze vcasih vrzem naprej, ampak rada bi, da se nehava maltretirat. Da se nauciva spostljivega odnosa, da se ne bojim, da ga bom izgubila, rada bi spremnila sebe in zacela zivet normalen odnos, ki ga zeliva oba.
Zakaj torej nekdo, ki vara, ne zaupa tistemu, ki ni varal? To je moje osnovno vprasanje. Hvala.

Si bo drug telefon za ljubico nabavu, to ja ni teško danes, imel ga bo v službi, doma pa priden in ustrežljiv kot le kaj, mobi ti bo mirno pustil, ti celo izpiske pod nos molil, te neumno delal, z ljubico pa se bo še dalje mečkal tako da ja prevarantom ni več za zaupat…iz izkušenj

Živjo,

prvič pišem na katerikoli forum, ker do sedaj še nisem naletela na težavo, ki je ne bi zmogla sama rešiti. Zdaj pa enostavno ne vem več kaj naprej… S fantom sva skupaj nekaj več kot 3 leta, živiva skupaj in se imava noro rada. Svoje življenje brez njega si ne predstavljam in kljub občasnim prepričkom sva drugače zaljubljena, vesela, težave se trudiva reševati s pogovorom, pravzaprav sem si naju vedno predstavljala kako bova nekega dne dva starčka na verandi, še vedno zaljubljena… itd.

Zadnjič enkrat pa me je vprašal, če res mislim da smo ljudje narejeni za monogamnost. Meni se zdi odgovor na to vprašanje tako samoumeven, da niti pomislila nisem, da misli resno. Vendar me je počasi začela razjedati ljubosumnost in na koncu sem bila že toliko na koncu z živci, da sem naredila – zame skoraj neodpustljivo – stvar, pobrskala sem mu med FB sporočili, kjer sem našla več pogovorov s puncami, nekateri so vsebovali tudi rahlo dvoumne odgovore in namigovanja. V enem izmed njih pa kar konkretno v stilu da že nekaj let ugotavlja da ljudje nismo monogamna bitja in da lahko imaš enga rad, da seksat je pa treba z večimi, drugače zveza trpi. in pa “da kar partner ne ve, ne boli”.

ne vem, to se mi zdi toliko izven njegovega karakterja, da si kaj takega sploh ne predstavljam…pred mano mislim da je imel odnose le še z eno punco in mi sploh ni jasno od kje se je to pojavilo, ali misli resno…? čisto sem obupana, kakšen nasvet? Je to normalno, ali ljudje res nismo monogamni?

Hja Marinca, monogami smo ko ljubimo, ko ne ljubimo več, nismo monogami, tako, da…je verjetno ljubezen tvojega fanta ugasnila, oz ga je minila zaljubljenost in bi zdaj rad znova malo metuljčkov in tiste želje…. z nekom drugim, namesto da bi to ohranjal s teboj in poglabljal vez s teboj, ti si mu postala samoumevna, ima te rad, kot….želi si druge…..da ne bo trpel, mislim, revček ubogi, pusti ga čimprej, resno ti pravim, če mu druge dišijo, adijo, razen če se boš celo življenje slepo in neumno delala samo da boš z njim, se boš tolažila s tem da te ima rad, hodi pa k drugi(m), boš srečna da se vrača k tebi?
Dejstvo je da ljudje, ki varajo ne ljubijo, ker ljubezen ne vara.

Večkrat kot se nekaj zgodi, bolj se zdi normalno, čeprav je daaaaleč od tega.

Želim ti da najdeš nekoga, ki mu boš pomenila vse in mu življenje s teboj ne bo trpljenje.

Marinca112,
Lahko si zatiskaš oči in živiš po njegovem principu “kar partner ne ve, ne boli”. Ampak meni ta stavek pove, da te je že varal (majhna verjetnost je, da te šele namerava varati).

Ti je že sam namignil, da ni zato, da bi bil le z eno punco. Žalostno, ampak bolje da si sedaj izvedela, kot pa po 10ih letih. Sama bi na tvojem mestu spokala in nebi zapravljala svojega dragocenega časa za nekoga, ki ne bo (ali noče) biti zmožen biti z eno. In to opravičuje s tem, da ljudje nismo za monogamnost.

Sama verjamem, da obstajajo tudi moški, ki se zavedajo, kaj pomeni zvestoba in iskrenost, tako da vso srečo pri iskanju “pravega” zate.

Moj fant me vara brala sem mu smsje in videla da se je zno dobil in jo prijev za roko in da nekaj cuti do ne ona se je hotla odmaknt a je reku ne spolno zivljenje ni vec isti in prvic nisva skupaj bila ponoc in se nisva videla jes ga ljubim res in ga ne morm postit kaj nej rabm pomoc ni mi niti do hrane skos mi gre na jok

hey mene full neki zanima pač hodem z tipom in ja pač preselila sebom v drugo državo in pač rabva narazn it ker se nebova vidla pac 1krat na let mogoče in tko nevem ali me ma res rad ker jst ga mam preveč ampak tko nkil mi nereče rad te mam all pa kej tazga in če ga upr. je učasih tih komi čaka pa ga greva vn zmerem me tko mehko ubjame in res počutm se super zmerem me prime za roko zmerem je prjazn zmano ampak nevem ali me ma rad al sam tko da mmi ni dc 🙁 prosm pomagite

Anitaaaa,

Ne vem sicer koliko si stara, a vsaj deluješ mladostno, zato te bom kar tikala.
Z razmerji na daljavo pride veliko odrekanja, še posebej, če gre za takšne daljave, da se bosta s fantom videla samo enkrat letno. A tudi to gre z veliko pogovorov, preizkušeno 🙂

Kar se tiče pa izražanja zaljubljenosti; ljudje svoja čustva izražamo na različne načine. Ampak ponavadi sklepamo po sebi in mislimo, da nas ima oseba rada samo takrat če nam na podoben način to izrazi kot mi njej. Pri prepoznavanju ali so čustva nekoga pristna ali ne, je pomembno kaj čutiš v sebi, kaj ti govori tvoja intuicija ali notranji glas. Z besedami je tako, da nas nekateri z njimi lahko izjemno zavedejo, ker dobro vedo kako osvojiti osebo in kaj si ženske npr. želimo slišati. Zato boš morda slišala kar bi hotela, a če bodo fantova dejanja govorila drugače, potem ti tudi njegovo izražanje ljubezni do tebe ne bo nič pomenilo. Eni pač težko rečejo ti dve besedi. Kot rečeno, pa najbolje, da poslušaš svoj notranji glas in pa čas bo pokazal kako bo vajina zaljubljenost zdražala to preizkušnjo.

Pa srečno 😉

--- Klementina Sambolič, magistra znanosti, zakonska in družinska terapevtka http://zavod-druzinskaharmonija.si/

New Report

Close