Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kako veliki si vaši sedemletniki?

Kako veliki si vaši sedemletniki?

Pozdravljene!

Že nekaj časa me zanima, kaj je z našim fantom, da tako počasi rase. V enem letu je zrasel le za 3 cm. Čez osem dni bo star 7 let in ima 118 cm in 20 kg. Je najmanjši v razredu (na srečo se ne obremenjuje s tem). Kako veliki so vaši šet in sedemletniki?

Moj 5,5 letnik ima 118 cm in 25 kg. Ne skrbi! Kar naenkrat se bo potegnil.

Naš 6-letnik ima 124 cm in 29 kg. Je med večjimi. Ne skrbi, fantje se potegnejo mimogrede. Spomni se srednje šole kako so bili majhni ob vstopu in kako veliki, ko smo zaključevali:)

Ojla. Tudi moj 5,5 letnik ima 115 cm in 23 kg. Pa je med večjimi v vrtcu. Lep pozdrav.

Naša punca ima 128 cm, 23 kg, stara pa je 6 let in 10 mesecev!

lp,
alenka

Naš ima pri 6.5 letih okoli 127cm in 26kg.

lp, orehek

Moj fantek je bil na 6. rojstni dan velik (majhen) natanko 105,5 cm. Njegova sestrica dvojčica pa 112 cm. Na nobenem sistematskem pregledu ni nikoli nihče niti omenil, da bi bilo to kaj zaskrbljujoče. Meni je sicer malo neprijetno, ko ga gledam v primerjavi s sošolci, a se tolažim s tem, da sva bila midva z možem oba celo OŠ najmanjša vsak v svojem razredu, zdaj sva pa čisto “normalna”. Eni pač zrastejo prej, eni kasneje.

LP

Ne sekiraj se, naša je stara 9 let in je velika samo 130 cm.Še prehitro bodo zrasli.

7 let, 140 cm, 28 kg

Ko je bila naša miška stara 7 let, je bila velika okoli 124, pri osmih letih pa je malo čez 130cm.

Po moje je tvoj fantič čisto dovolj velik. Čakaj, da pridejo najstniška leta. Mi smo imeli enega res micenega sošolca. Kako nas je prerasel!

Moj sin 7 let, 121 cm, 18,5 KG!!!

Moj sin – 7 let in 1 mesec, 131 cm, 27,5 kg. Je bilo vedno opaziti, da je bil med večjimi, torej so mere tvojega sina kar ok, ker so v nekem povprečju.

Naša je stara sedem let in pol ter velika 134 cm, težka 29 kg in s tem največja v razredu.

Naša (junijska) sedemletnica je velika 121 cm in težka 22,5 kg.
V šoli je med manjšimi.

Natassa

junija bil star 7 let ima 134 cm in 28 kg….je največji v razredu.

Naš 5,5 letnik meri 136 cm in tehta 33 kg.Zelo odstopa od sovrstnikov v vrtcu.Z možem se pošaliva ,da je XXL izvedba.
LP tITA1

Sin star 7 in pol velik 128 cm in tehta 26 kg. Ne sekiraj se, v času pubertete bo kar naenkrat kot prekla.

Pozanimaj se pri zdravniku kje so meje normale, mislim, da te bo pomiril, da je z rastjo tvojega sinčka vse o.k., pač malo počasneje raste.

papa

Pipa, brez skrbi. Tudi pri nas imamo punco, ki je pri 7-ih letih zaostajala za povprečjem in imela ravno tako okoli 118 cm, zdaj pa se je “potegnila”, vsaj tak občutek imam in že nekaj dni premišljujem, da jo bom izmerila… zdaj je stara 8 let in en mesec.
Čeprav sva z možem povprečne rasti oz. prej manjša, kot večja, pa ima starejša pri 11-ih letih že 157 cm.
So obdobja, ko rastejo kot konoplje, pa se potem spet ustavijo… Tudi vaš bo še vse nadoknadil, še prehitro boste rabili nove hlače :o))

Lep dan!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Naš bo star 7 let čez dobre 3 tedne. Velik je 124 cm in tehta 21 kg. Je med manjšimi v razredu, največji sošolec ima okoli 140 cm. Najstarejša hči je bila v isti starosti velika 132 cm, tehtala je 23 kg.
Pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Moj ima 122 cm in 25 kg………………………….a je star le 4 leta!!!!
Pišouka, pri sedmih bo skori kot js!

New Report

Close