Kako v bolnico
Pozdravljeni,
Ali mi lahko prosim poveste koliko je mejna teža (baje obstaja), da te sprejmejo v bolnico (kje se nahaja) in ali se lahko sam javiš?
Prosim, da mi tudi opišete kako zgleda v bolnici – kako poteka tam dan, koliko časa si tam, ali greš lahko ven (imam hčerko in bi jo rada videvala),…
Hvala!
Pozdrav!
sama sem bila hospitalizirana v KOMZ-u v Lj, amapk je čakalna doba več mesecev. Če le obstajajo možnosti, priporočam da se človek “izmaže” s tega sam. Tam je noro, dobesedno. Na pedopsihiatrični prav tako sprejemajo, ampak mislim da samo mladoletne. Na Bledu je “komuna” kjer te odpeljejo v Španijo in tam čepiš med 4 zidovi in delaš, delaš, delaš. Čistiš, izdeluješ razne stvari, da jih lahko prodaš in sis tem kaj kupiš. Vso svojo osebnost pustiš doma. Tja ne greš tak kot si ( ostrižejo te, poberejo vse uhane, glasba ni, ni telefonov, ni kontaktov z domačimi….)
Ne bom strašila, če vas KARKOLI zanima kliknite, rada pomagam, Vam in hčeri
PA SREČNO IN MOČNE ŽIVCE!!!!!!!!!!
Draga Mojca,
kar na spletni strani KOMZa – Kliničnega oddelka za mentalno zdravje smo s kolegico našle spodaj navedene informacije. za kaj več pa najbolje, da pokličeš ali pišeš na sp. navedeni tel. ali e-mail: [email protected]
Ker nisi napisala kaj več, za kakšne težave s hrano gre, ti kaj več ne moremo napisati.
Enota za motnje hranjenja
Komu je namenjena
Enota je specializirana za obravnavo motenj hranjenja, pacientk in pacientov, ki so stari več kot 17 let. V manjšem obsegu se zdravijo tudi bolniki z drugimi duševnimi motnjami (motnje iz nevrotskega kroga), ki potrebujejo psihoterapevtsko obravnavo. Obravnava motenj hranjenja (anoreksija nervoza, bulimija nervoza, kompulzivno prenajedanje) zahteva daljši čas zdravljenja.
Običajno zdravljenje traja 3 – 4 mesece.
Kako pridete na Enoto
Sprejem običajno poteka po predhodnem dogovoru, oziroma nasvetu izbranega zdravnika ali lečečega psihiatra. Vključitev v zdravljenje mora biti vaša povsem samostojna odločitev. Uvrstimo vas na čakalno listo, ter vas pisno ali po telefonu obvestimo o datumu sprejema.
Načini in cilji zdravljenja
Cilj zdravljenja je obvladovanje motnje, prepoznavanje vzrokov bolezni ter vzpostavljanje ustreznejše samopodobe in medosebnih odnosov. Ob tem je ključnega pomena lastni delež odgovornosti za svoje zdravljenje.
Zdravljenje je usmerjeno celostno in zajema diagnostično, psihiatrično in psihoterapevtsko vodenje. Uporabljajo se različne vrste psihoterapevtske obravnave (individualna, skupinska, družinska), po potrebi pa tudi ustrezna zdravila.
Po zaključku lahko po dogovoru zdravljenje nadaljujete v ambulantni obliki pri nas, oziroma pri lečečem psihiatru. Vključite se lahko tudi v katero od psihoterapevtskih skupin ali skupin za samopomoč.
Vodja enote: mag. Karin Sernec, dr. med.
Lokacija
Zaloška 29, 1000 Ljubljana
telefon: 01/5874 900, telefaks 01/5402 158.