Najdi forum

pozdravljeni!
sem dekle staro 20 let, ker sem ob rojstvu otroka pred 1 leto pridobila kar 8 kg več me zanima kako naj shujšam. sicer telovadit ravno ne morem veliko ker sem sama z otrokom, mož pa dela do 6 ure me zanima vašo mnenje kako in kaj.
zanima pa še me kako se naj znebim trebuha ki mi je ostal po porodu? saj zgledam kot nevem kaj… in me to prav pošteno moti. Prosim pomagajte!

Najprej živjo !!
Jaz ti priporočan za zajtrk čim več beljakovin za malico velikooo zelenjave za večerjo pa velikoo sadja !!! po 17.00 uri najbolje da več ne ješ.Na dan pa priporočam veliko gibanja v naravi
primer:zjutraj 1 uro kolesarjenja , popoldne 30 min sprehoda.zvečer pa 40 min teka ! če je možno pa že vsaj 1 uro na dan fitnesa nekaj dobrih rezultatov prinese . zelo primerno zate ki si še mlada pa je zvečer preden greš spat da nerediš nekaj trebušnjakov .
Želim veliko uspeha LP .

halo??
pri 12-tih brez OH? pa še toti drobiž zvečer? ja super ja, da bo še bolj debela…

Najprej živjo !!
Jaz ti priporočan za zajtrk čim več beljakovin za malico velikooo zelenjave za večerjo pa velikoo sadja !!! po 17.00 uri najbolje da več ne ješ.Na dan pa priporočam veliko gibanja v naravi
primer:zjutraj 1 uro kolesarjenja , popoldne 30 min sprehoda.zvečer pa 40 min teka ! če je možno pa že vsaj 1 uro na dan fitnesa nekaj dobrih rezultatov prinese . zelo primerno zate ki si še mlada pa je zvečer preden greš spat da nerediš nekaj trebušnjakov .
Želim veliko uspeha LP .[/quote]

Vse narobe, takole svetujete, moj bog.

Najprej živjo !!
Jaz ti priporočan za zajtrk čim več beljakovin za malico velikooo zelenjave za večerjo pa velikoo sadja !!! po 17.00 uri najbolje da več ne ješ.Na dan pa priporočam veliko gibanja v naravi
primer:zjutraj 1 uro kolesarjenja , popoldne 30 min sprehoda.zvečer pa 40 min teka ! če je možno pa že vsaj 1 uro na dan fitnesa nekaj dobrih rezultatov prinese . zelo primerno zate ki si še mlada pa je zvečer preden greš spat da nerediš nekaj trebušnjakov .
Želim veliko uspeha LP .[/quote]

Kot prvo jedilnik, ki si ga navedel je ZANIČ.
80 % vpliva prehrana, 20% pa kardio
Poštimat jedilnik, vsak obrok naj ima B +M+ OH. Zvečer samo B + M, lahko ješ tudi ob 22.00uri.
Kaj to eni pišejo po 17.00 uri NIČ.

ljudje res nimajo poštimano osnovnih dejstev o prehrani..res žalostno.
Ni čudno, da je potemtakem toliko prebavnih motenj in jojo efektov pri ljudeh, ki hujšajo..

Kot je rekel tiguan…to po 17. in 18. uri je totalna blesarija.

Ješ lahko tudi tik pred spanjem, le da naj nebo hidratov…Ker hidrati so ENENRGIJA in energijo porabiš ali pa se hrani v maščobah..

Torej zjutraj se poje več oh…zvečer manj..to je vsa čarovnija.

Maščobe jejte nenasičene, ker so le te zdrave…prav tako jejte vsaj 1gram na kilogram puste telesne teže beljakovin..
Kdor je meso nebo imel stem težav, ostali poiščite alternative.

Tudi, kar se tiče pravilne telovadbe sem opisal že v drugih prispevkih…preberite si kdaj.

Živjo!
Rabim nasvet!
Stara sem 14 let in sem visoka 166cm, tehtam pa 52kg.
Še pred enim tednom sem imela 49kg in mi ni jasno, kako mi je uspelo tako hitro nabasati kile!
Fuuuuul se pozna in želim nazaj svoje kile v roku 2 tednov, saj gremo s prijatelji na morje!
Lansko leto sem shujšala iz 54kg na 48kg ampak se ne spomnem kako mi je uspelo.
Ne rastem pretirano iz leta v leto ampak bolj nabijam kile.
Ne ukvarjam se veliko s športom, le zvečer igram badminton s sestro, ker več ni tako vroče.
Jem zajtrk in kosilo, občasno pa seveda tudi kaj prigriznem.
Bila bi zelo srečna če bi mi svetovali, kako naj svojo težo spravim nazaj na vsaj 50kg.
Vse sem že poskusila ampak res ne gre!

HVALA!!!

Pač vem, da ti ni všeč ampak saj še rasteš in se razvijaš … teh par kil res ni nekaj, da bi človek moral resno hujšat. Muči te verjetno bolj nepravilna izbira hranil, posledično imaš verjetno več maščob v telesu kot mišic, zato si pisala na ta forum.
Torej nekaj nasvetov … zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja. Po malem poješ vsakega pa bo šlo lepše skozi.

Lp

živijo! tudi jaz bi rada shujšala 🙁
visoka sem 175,6 cm
težka pa 64,6kg

rada bi shujšala nekak v 14 dneh d se mi saj nebi poznal celulit in podobno. najbol problematične so noge ostalo je v redu..

tečem skoraj vsak dan..pijem vodo.ne jem sladkarij.
nič mi ne pomaga tudi z hrano ne pretiravam..

moja postava je bila prečudovita vendar se je s poškodbo začela spreminjati..nisem mogla telovadit 1 leto in do zdaj sem se zredila..prosim pomagajte mi.!!!!
stara sem 16let

ps: rada bi izvedela kaj lahko jem in česa naj ne jem..po 18.oo ne jem več!

obupala sem upam na čimprejšni odgovor.. :((((((((((

Hitrih rezultatov na kratki rok ni. Čeprav lahko še hujšaš ne boš rešila problema, ker trenutno že imaš idealno težo, zato se ti bolj splača spremeniti način prehranjevanja.
V jutru pojej malo več kompleksnih hidratov, do poldneva še tudi lahko normalno, po kosilu pa hidratov več ne jej. V vsakem obroku naj bodo prisotne tudi zdrave maščobe in beljakovine. Zadnji obrok imej največ 2 uri preden greš spat, vsebuje pa naj beljakovine + maščobe (jajce je idealno za ta obrok) + omega3 (ribje olje).
Torej, če greš spat ob 23h imej zadnji obrok ob 21h, sicer imaš lahko ta zadnji obrok tudi 20min pred spanjem komot, če te ne moti med spanjem. Zgodbice po 18h in podobno pa čimprej opusti, ker so velika zmota …

Lp

hello. pliss pomagajte!!!! stara sem 14 let.. velika sem 166 in imam 66 kg. je to preveč? prosim povejte mi po resnici……. meni se zdi da je… ampak kako naj do začetka šole shujšam..? čokolade sem dala na stran, začela sem jesi veliko sadja ampak kilogrami nočejo dol…

mogla bi met do 60 kg.
do začetka šole lahko shujšaš 4 kile, tako da vsak dan poješ 500 kcal manj kot ponavadi in se giblješ več kot ponavadi.
+ sadje je ogljikov hidrat, zato jih ne jej preveč.

a mi lahko prosim kdo pove kako v 1 tednu shujšati 3 kg. jst sm že ogromno stvari probala pa ne gre. pa samo še nekaj,a če si star 12 let in si velik 148 tehtaš pa 42kg a je to velik

jaz sem res shujšala in to s tem jedilnikom:
http://zadovoljna.si/clanek/fit/dieta-14-dni-5-kilogramov.html

klikni povezavo in poskusi,če se tega držiš res shujšaš!!!

drage deklice,

pri 12 ali 13 ali 14 tih letih res niste predebele, sploh če tehtate le 40 kg in malce zraven …
z drastičnimi dietami boste zaustavile rast telesa (torej boste vedno nizke)
pobrkale boste hormonsko ravnovesje, ki se šele vzpostavlja
ne boste se razvijale tam, kjer se ženska mora razviti – v prsi in boke

vse kar potrebujete je veliko rekreacije in uravnoteženo prehrano … telo vam bo hvaležno …
zdrava prehrana bo pomagala, da se ne boste začele rediti v času hormonskega neravnovesja, s športom pa boste maščobo preusmerila tja, kjer mora biti in se vam ne bo nabirala na trebuhu …

a ste že kdaj videle debelo športnico?

Jaz mam eno vprašanje..
če hočeš shujšat 1 kilo, potem moraš porabit 3500 kcal (zgubljaš mišice in maščobo in se ožaš), da pa se zrediš 1 kilo pa moraš imet presežek 7000 kcal al kaj? Sej zrediš se lahko samo v maščobo (seveda da vmes ne migaš nič), mislim.. če se ”zrediš” v mišice, pol itak ni nič hudega.
Ne vem al prav razmišljam al ne? 😀

Živjo. Stara sm 12 let pa pol decembra bom 13. Pred nekaj časi smo se v šoli merili in sm visoka 156cm težka pa 55. kilogramov. Ko se usedem se pri trebuhu naredijo valovi koze in to me res moti saj, me je sram pred fanti in pred mojimi prijateljicami. Motijo me tudi stegna saj se razdebelijo ko se usedem in me je zelo sram nositi oprijete kavbojke in pajkice. Na zadnici pa imam veliko maščobe saj imam zelo veliko zadnjico. Rada bi shujšala v 14 dneh in še prej, saj se poletje bliža in me je zelo sram nositi kopalke. PROSIM ČE MI POMAGATE 🙁

Čaw! Stara sem 20 let visoka 164 in težka okoli 60 kg. Na splošno sem s svojo postavo zadovoljna..edini problem mi predstavlja maščoba na predelu trebuha. Ker se na začetku avgusta s fantom odpravljava na enotedenske počitnice na Korčulo sem se odločila da poskušam ta “špehec” zmanjšati:) Vem da sem mogoče prepozna, da bi se ga znebila vendar me vseeno zanima vaše mnenje (predvsem tistih ki vedo o čem govorijo hehe) Odločila sem se da bom začela s tekom (2x na dan po 10-15 min) tekla bom zju3 na tešče in proti večeru. Trudila se bom vsak dan, vendar mi zaradi študijskih obvenosti nebo zneslo:S vsak dan pa tudi že tako izvajam vaje za noge in rit+trebušnjaki. Začela sem tudi piti zeleni čaj, ki pri meni osebno zelo dobro vpliva na prebavo:) Odločila sem se, da se nebom ničemur pretirano odpovedovala, zmanjšala bom le količino vnosa hrane poleg tega bom zagotovo prenehala z nepotrebnimi vmesnimi nezdravimi prigrizki:P popila bom tudi veliko vode. Mislite da mi s takim načinom lahko uspe zmanjašti količino maščobe okoli trebuha? Zahvaljujem se vam za pomoč in nasvete:)

Hej!

A kdo ve: kako bi lahko shujšala, čeprav: 1. ne maram sadja in zelenjave, 2. nisem kreativna, 3. zelo rada pijem mleko ki redi in jem sladkarije!!

Sm pa took debela! :(((( huala za unaprej! :))

Prijavi se na Slim Line brezplačen pregled in boš dobila vse informacije.

Seveda je pregled brez obveznosti!
Prijazno vabljene 🙂

Slim Line – Hujšanje še nikoli ni bilo tako zabavno!

New Report

Close