Najdi forum

Kako se znebiti lastovk?????

Maca- razlika je v tem, da lastovice ne morejo narediti toliko škode kot jo lahko človek.
Sama sem plačala (še vedno odplačujem kredit) za fasado in streho – pač se mi ptič poserje – ja IN- saj gre dol. Je pa problem, da mi od ušivih raket ker je vžgano v fasado ne gre dol. Fasada pa je bila lansko leto narejena in zaradi teh svinjarij izgleda prav bogo. In kaj naj naredim? Z žogo so mi polomili vse rože- bogato plačane- z mojim denarjem! Pa ne mi sedaj pridigat naj rečem staršem ali pa mulariji- ker bo efekt obraten od željenega. Nočem še več škode kot jo je že. Iz same objesnosti se dela škoda na tuji lastnini- pa ne s strani ptic – ampak človeka!

Jezi me, da se pri tej temi oglašajo v glavenem tisti, ki najverjetneje živijo v blokih … in se ne morejo postaviti v kožo tistih, ki smo vložili ogromno težko prisluženega denarja v obnovo fasade, sedaj pa, ko na lepo fasado kakcajo ptiči in hočejo pod knavfom narediti gnezda blebetajo neumnosti. Nič nimam proti lastovkam, vrabčkom – lepi ptički, na našem vrtu dobrodošli, imajo ptičje hišice s hrano, samo na naši novi fasadi pa niso dobrodošli in jih poskušamo odgnati. Zjutraj smo že prali fasado, sedaj pa nastavljamo “strašila”. Hišo bomo imeli dodobro “okrašeno”, noro! Bi pa vse pametnjakoviče vprašala, če bi jim bilo fino, da bi se jim npr. na novo drago preprogo ali pa sedežno v dnevni sobi pokakcala muca, kuža in to večkrat??? Aja, pa pri nas ne gre za eno ali dve gnezdi, čez celo stran so se nakakcali, da bi potem tam lepili material za gnezda!

Spoštovani !

Rada bi, da mi nekdo poda svoje mnenje o naselitvi koz v neposredno bližino stanovanjske hiše. Mar nismo ljudje kulturni, mar ni smisel bivanja na tem svetu to, da živimo v slogi in v dobrih medsebojnih odnosih. Lepo je, če vsak počisti svojo okolico in poskrbi tudi da je bližnja okolica čista. V soseščini pa je vse razmetano. In ti ljudje se imajo za kulturne, menijo, da je vse kar naredijo prav. Samo, da pogledaš okolico njihove hiše. Vse razmetano, vse razneseno, umazano, polomljeno in razbito. Pa še koze so si omislili. Pa da bi jih naselili v urejeno ogrado- mislim, koze sploh ne sodijo v bližino stanovanjskih hiš. Toda tudi ograda v kateri so naseljene je umazana, razbita, nič ni počiščeno in te koze meketajo in smrdijo daleč naokoli. Le kako upa nekdo to početi. In če mu kaj rečeš, njemu je vse prav. Tako mora biti, ker on tako hoče, ne glede, da koga to moti. Ma kako sploh more biti človek tak.

Hvala za mnenja…

Ja, to je podobno kot vrtičkarji, ki sredi mesta postavlajo odurne ute, skup zbite iz starih iverk ipd. Enako koze,v naseljih nimajo kaj iskati, razen na vasi, Ok morda, če je parcela ograjena ali pa tudi ne. Ne vem, kaj naj odgovorim. Tudi lastovke so vedno gnezdile na vaseh. redko v mestih ali nobl naseljih. Tudi nam so lepile blato na fasado, ki ti je vsake kvatre padlo na glavo. Ni prijetno, vam povem. Saj smo gnezdo podrli in oprali fasado,…pa se še kar poznajo fleki. Ampak sedaj imamo dve leti mir. Ne vem, kam so se odselile, pa se ne sikiram. Koze, ne vem kaj bi jaz storil, verjetno bi prosil soseda, da jim umakne . Ne vem ni pa všečno. Vse zgoraj našteto pa dela veliko škodo nam, ki smo si nekaj ustvarili in to znamo cenit. Ampak eni iščejo pa sam špetir tu gor, sam da kritizirajo, pa je vse dobro.

lastovke se naseliji pri DOBRIH ljudeh….če začutijo obratno, ne pridejo več !

Citiram tvojo navedbo iz druge teme (o smislu življenja ljudi, ki nimajo otrok). Ker po prebranem v tej temi (ki govori v bistvu o živalih in ne otrocih) ne moreš prenehati s kritiziranjem mladeži. Najbrž se kar težko živi, če v tebi gnezdi tolikšna mržnja …

Morda bi se bilo dobro spomniti svojega otroštva in igrivosti, ki je bila del tebe. Kako so si že takrat nekateri odrasli dovolili marsikaj, imeli za sebe drugačna merila – po drugi plati pa vehementno posploševali prestopke otrok in jim očitali nespoštljivost, če so glasno povedali, da so bili obdolženi po krivem. Pa magari za tistih nekaj polomljenih rož, ki jih je sitna soseda posadila na najbolj izpostavljen vogal zato, da je lahko jadikovala, kako ji mulci nagajajo…[/quote]

bols to kot pa na facebooku viset!!!

tako govori negdo ki mu pomenijo največ materialne dobrine.En vihar ali potres pa je konec uživanja na balkonu!!!!!!

in kako se res znebiti lastovk?????

Evo tudi pri nas so se naselile,pravzaprav se mislijo pa jim ne bo ratalo . Vsa leta, ko je bila stara fasada jih ni bilo, letos ko je pa nova pa so se nasrale .Pa ne mi o dobrih ljudeh,ker smo ze ves čas enaki .Vsak dan jim podiram narejeno in upam da se mi spokajo in da jih nikoli vec ne vidim. Niti muzke ne morem več slišat o kaki lastavki, preklete jebene lastavke ,škoda da jih Italijani ne požrejo še več.

lastovke lovijo mrčes.

Mi tudi do sedaj nismo imeli problemov z mrčesom . Na oknih imamo komarnike, znamo sami poskrbeti zas etako da ne rabimo pomoči.ravno sedaj smo odstranili blato ki so ga spet nanosile.Pride cela flota, da ne rečem na kaj me to spominja.

Pozdravljeni,

tudi jaz/moja družina med tiste, ki imamo lastovke radi, vendar ne na naši hiši /beri na naši fasadi/. Hiša je bila nekaj let v 3.fazi in so se navadile na gnezdenje. Po vselitvi v hišo pa so se vedno znova vračale in na novo fasado /tudi oranžno 🙂 / lepile blato in delale gnezdo. Ker se ni prijelo, so šle kar po vrsti, da je bila nekaj metrska črta blata. Za zblazneti! Sproti smo razdirali narejeno, postavili strašilo, jih podili in bili sami “napadeni”, saj so v preletu zelo agresivne, pa ni nič pomagalo. Potem pa ideja in cak, lastovk že 2 leti ni več in očitno smo jih z naše hiše odgnali. Kakšno olajšanje. Na ca. metrske trakove ribiškega laksa sem pritrdil svinčene ribiške kroglice, na vrhu pa laks zavezal na pritisnik “reisnedel” in jih z dolgo palico pritrdil beri zapičil tako, da so trakovi viseli v razmaku in nekaj cm od stene, kjer so lepile blato. 3 lakse sem v razmaku /brez svinca/ na isti način napel tudi horizontalno nekaj cm od stene. Lastovka prileti, se dotakne, se ustraši in na srečo odleti…in že 2. leto nimamo težav z njimi.
P.S. Pa nobena se ni poškodovala ali si zlomila krilce ali podobno, ker že pričakujem naval “kritik”!

uboge lastovke so samo hotele z drekom razbit to oranžno grozo.

Po navadi imajo največ za povedati prav tisti, ki se s to nadlogo niso srečali. Prav imate, te agresivne lastovke so nadloga, tudi pri nas, na vseh balkonih delajo gnezda, svinjarija, da ji ni para je to. Mislila sem, da bo tukaj kdo povedal kako se tega rešiti, dreka pred nosom pa ne mislim tolerirati.

kjer lastovke gnezdijo, so dobri ljudje doma…

Bodi vesela, da si živa in da živiš v hiši. Kaj če bi živela v sobi veliki 6 m2 in imela še dva sostanovalca?

Letos smo naredili novo fasado, lepo svetlo skoraj belo. Pa so prišle te ptičice, ki prinašajo srečo in zasrale po celi sprednji strani. Kaj pravite so prijazne?

Objava čaka odobritev

Se strinjam s teboj ,ker je pri nas isto.

KJER LASTOVKE GNEZDIJI, SO DOBRI LJUDJE DOMA-letos prvič imamo na novi fasadi hiše 8 gnezd. V hlevu pa vsako leto tudi veliko, saj jih ne podiramo. A vam to da kaj misliti?

OJOJ-če bi bila to edina težava, ki jo imamo ljudje….

New Report

Close