Najdi forum

Kako se znebiti lastovk?????

Povej kam , pridem !

Pozdravljeni,

tudi sam se ubadam s težavo, kot jo ima ……. Zamislite si novo ognjeno oranžno barvo fasade in tik pod vrhov nekaj metrov dolga sled, kjer si “prijetne živalice” že več let poskušajo narediti gnezda. Kjer se blato ne prime odnehajo in se premaknejo naprej. To je preprosto za popenit!

Tudi sam jim tega ne dovolim, odstranim vse narejeno /poskrbim, da ni niti končano :-), tako da ljubitelji živali ne boste kritizirali/. Lani pa sem prišel na idejo in nekaj cm pod vrhom pritrdil laks navezan na risalne žebljičke iz enega dela stene na drugega – horizontalno. Za čuda, sedaj imam tam mir. Ker ne morejo prosto pristajati, jih verjetno moti. So se pa preselile tja, kjer laksa ne morem pritrditi., vendar si bom sposodil gasilsko letev in tudi te poskuse onemogočil.

Sedaj pa le še to. Tudi mnenje o lastovkah in dobrih ljudeh pač ne prepriča, niti, da je to blagoslov hiši…. Mene preprosto to moti, da je vse posrano, umazana fasada…. Vsem, ki ste proti lastovkam “na svojih fasadah”, dam 100% prav. Tisti, ki pa jih nimajo ali jim je vse eno, pa naj ne bodo tako kritični do nas.

V tem primeru moram dat prav lastovkam:
vsakemu, ki pobarva fasado ognjeno oranžno, naj jo čimprej poserjejo!
Miranda

hahaaaaaaaa, pohvala za humur

Pri nas pa smo se lotili problema packanja fasade malo drugače. V fasado sem z 2. vijakoma pritrdil deščico. Lastovke so v trenutku pogruntale da je zadeva stabilna in na njej dogradile gnezdo. Brez zapacane fasade, brez preganjanja ptic. V zameno pa okoli hiše pridno čistijo mušice in komarje.

Ja, deščica je najbolša izbira med slabimi, vendar sem se pač tako odločil, da lastovke na naši hiši “gnezda imele bodo ne” :-). Mušice in komarje pa naj pridno čistijo iz gnezd na sosedovih hišah, če jim to dovolijo. Zadeva z laksom potrjeno deluje. Sedaj sem zaradi velike višine, naredil še en sistem, ca. 1m laksa na risalnem žebljičku, na drugi strani pa ribolovni svinec kot utež. Z eno staro 4 m garniso sem žebljiček pritrdil v strop fasade. Imam namreč oblečen napušč.

Sem pa ugotovil, da je lastovka ena izmed najbolj trmastih in vztrajnih živali. Med laksi je bilo 15 cm prosto in se je tam vmes rinila in hotela delati gnezdo. Celo napadalne so, ko jih odganjaš.

lp

Mi imamo novo hišo, novo svetlo fasado in tudi pri nas se je lastovka odločila gnezditi. Fasada,tam kjer so gnezdile, povem vam, cela terasa posrana,če so bila terasna vrata odprta,so bili iztrebki tudi v dnevno sobo itd. Grdo res. Pa naj bodo še ne vem kakšen blagoslov hiši, ko so odšle, je oče podrl gnezdo in poskušal temeljito očistiti zadevo, pa ni bilo nič boljše. Smo morali spet seči v žep in obnoviti tisti del fasade.
Naslednje leto so gnezdo naredile na vrtni lopi(je oče zaščitil tisti del,kjer so gnezdile prej) in zgledalo je prav cute, vendar ko so se mladički izvalili,so lastovke ratale prav napadalne. Ko je moja mama delala na vrtu,se je ena kar zaganjala vanjo,če je brat 5m stran metal na koš,tudi.
S temi lastovkami je po mojih izkušnjah sam hudič pa naj bodo še ne vem kak blagoslov hiši.

Oh ubogi reveži. Cel dan ste v smrtni nevarnosti zaradi lastovk. Pri nas vedno gnezdijo 1 meter od mojega avtomobila. Še nikoli me niso napadle. So pa inteligentne. Če jih nekdo skoz preganja in jim ruši domovanje, se pa verjetno res znajo branit. Pa fasado ste morali obnavljati. Aja, pri vas ne deluje gravitacija in drekec ne pade na tla. Pri vas imajo lastovke v riti frače in streljajio polkilske iztrebke direktno v fasado. Hahahaha.
Vidiš, mi smo pa pod gnezdo nasuli za lopato peska. Ko po izletu iz gnezda nehajo iztrebljat, pesek samo počistimo in je spet vse OK. Če imaš živali rad, se da vse rešit v minuti. Če jih sovražiš, pa verjamem da nikoli ne zmanjka zlobe in nagajanja.

To je pa res prelepo brat, čestitke za to plemenito delo. Drugače so tudi pri nas pod streho ptice, nešteto jih gnezdi, tudi kakajo na šipe, ampak meni jih je užitek poslušat, kako terajo svoje družinsko življenje. Ščebetajo, se premikajo sem ter tja, prava družinski idila.

tudi pri nas vsako leto gnezdijo in na misel nam ne pride, da bi jih preganjali. ptice so nam v veselje in jih imamo radi, za njimi pa pač počistimo pa je. sploh pa če je že kdo kje vsiljivec v naravi je to človek in ne neobogljena žival!

tudi jaz sem za lastovke in proti ognjeno oranžni fasadi:)

Glas za prelepe lastovke, ognjeno oranžna fasada minus točka!
Mene ne motijo lastovke, mi pa npr. dvigne pritisk, ko mularija čečka svoje grafite na vse kar
je sveže prebeljeno in kar ne. Pa ko bi bi bilo vsaj kaj domiselnega napisano: F–k, pi–a, ku–c in podobne besede. Grozno! Pa ne pomaga nobena barva fasade.In tega je čedalje več- na žalost se sodobni starši ukvarjajo z vsemi bedarijami – samo z vzgojo otrok ne!

anita 2345, vsaj nekdo normalen in verjetno še kdo prej, ki je proti temu, da imajo lastovke domovanje na naših hišah. Božji blagoslov in dobri ljudje, to je farsa takšnih, kot se oglašajo tule na forumu in samo kritizirajo. Nisem se javil zato, da mi bodo takšni solili pamet, kakšen okrutnež sem, ampak zato, da odženem lastovke, brez da bi razen brezdomja nastale druge posledice. Preprosto sem se odločil, da pri meni lastovke pač ne bodo in PIKA. Mislim, da sem zadevo z obešenim in napetim laksom itak že rešil, brez butastih komentarjev tu sodelujočih. Namreč lastovke so prenehale z delom, živijo pač nekje drugje,…morda pri komu od privržencev tu na forumu :-).

Vsem, ki pa ste proti njihovemu odganjanju, pa predlagam, da odprejo forum npr:
– radi imamo lastovke na naših fasadah ali
– lastovka in jaz v sožitju ali
– jaz, lastovka in božji blagor ali kaj podobnega

…verjemite, da ga ne bom bral, niti bedasto komentiral, kot nekateri tule gor!!
Rad imam živali, imamo jih kar nekaj doma (zajčka, yorkija, dve veverici, muco, ribe krape in postrvi),..tri hranilnice za ptice,…le na hiši ne pustimo lastovk, to je vse.

Sedaj pa se le naprej naslajajte z butastimi komentarji,… itak ne pridem več gor, da jih ne bom več rabil brati! Svoje sem naredil brez vaše pomoči: Z NAJVEČJIM VESELJEM SEM ODGNAL LASTOVKE Z NOVE OGNJENO ORANŽNE FASADE!

VRANE, SEDAJ PA VESELO NAPADAJTE/KOMENTIRAJTE!
LP

Že tvoj odnos do drugače mislečih in njihovo zmerjanje te pokažejo v zelo jasni luči. Kakšen človek si. Zato me niti najmanj ne čudi, da preganjaš lastovke in jim razkopavaš gnezda. Me osebno ne zanimajo božji blagoslovi, niti se nimam za posebno dobrega človeka. Pač pa spoštujem življenje okoli sebe. Zato spoštujem tudi lastovke in njihovo prirojeno navado, da si na hišah postavljajo gnezda. Spoštujem tudi ljudi, zato jih ne poimenujem za kretene, če se z mano ne strinjajo. Imam hišo, pa ne zato, da bi se bahal s kričečo fasado. Ampak samo zato, da opravlja svojo funkcijo. Če se je že treba s čim pohvaliti, potem je to kvečjemu kakšen moj poseben dosežek ali pa dosežek mojih otrok, nikakor pa ne nekaj lopat barvanega peska in apna. Lastovke na fasadi domujejo, ker smo jim pripravili pripomočke, zaradi katerih niti najmanj ne packajo po fasadi. Je pa nekaj najlepšega gledati, kako cel dan starši nosijo insekte lačnim mladičkom, kako ti rastejo in kako se bo vsaj kakšen od njih drugo leto vrnil v isto gnezdo. Mene takšne stvari navdušujejo, nekatere druge pa oranžne fasade. Smo si ljudje pač različni.

Sosed si je v bližini naše hiše, približno deset metrov stran od hiše, naselil čredo koz. Te koze neprestano meketajo in seveda tudi širijo neznosen smrad. Moteče je tudi to, da mu pogosto uhajajo iz ograde in povzročajo na naši parcelo precejšno škodo. Ko sem poskušal z njim komunicirati, je bil njegov edini komentar, da njemu to ustreza, potem pa se je začel prepirati, oziroma se je zaprl v molk. Z njim se ni mogoče pogovoriti.
Kako naj preprečim moteče oglašanje koz, kako naj preprečim širjenje smradu sredi urbanega naselja ( blizu so tudi ostale vaške hiše, vendar je naša najbližja ), kako naj preprečim delanje škode na svojih pridelkih. Poskušal sem že kontaktirati z ostalimi vaščani, pa se ga vsi bojijo, saj je njegova edina komunikacija fizični obračun. Tudi njegovi domači mu nočejo oporekati, ker jih pogosto pretepa. Tako sem se znašel sredi ognja, ki mu ni videti konca. Nadloga je zelo, zelo huda, rešitve pa ni.
Kaj naj naredim, da ohranim odnose kolikor toliko znosne, sebe pa bi le rad rešil te glasne in smrdeče nadloge.

Sosedje 2012- bodi vesel, da imaš koze. Jaz imam kar nekaj sosedov, ki ima vsak 2 do 3 mulce, ki se po ulici vozijo z motorji. Sem na koncu ulice in se pri moji hiši obrnejo z motorji, tulijo k živali, in to vsak popoldne in vikende. Na ograji sem imela okrasne krogle, ki so mi jih jasno pobrali. Ko je novo leto mi mečejo na dvorišče petarde in podobno svinjarijo, od raket sem imela vse črno na sveže prebarvani fasadi. Žoga mi vsak dan leti na rože in imam vse polomljeno. Zraven imamo tudi vrtec, kjer se zvečer in ponoči zbirajo, razbijajo steklenice, razbijejo kakšno luč ali pa zažgejo cel velik kontejner za plastiko ali papir. Skratka katastrofa.
Do sedaj sem bila tiho, ne vem pa kdaj mi bo film počil in bom enega pridavila.

Ja,ljudje smo si različni,točno. Nekdo pusti lastovkam domovati na hiši,drugi spet ne. Zakaj se moramo obtoževati zato? Človek jih je hotel odgnati in očitno mu je to uspelo, drugi pa mu naprej mečete barvo fasade. Hecno,res! Ljudje,ki pišete ponoči take forume,ste obremenjeni sami s sabo in druge kritizirate. Jaz ponoči namreč spim, drugi pa iščete handle. Nisem imela občutka,da je njemu pomembna barva ognjena oranžna,ampak rezultat, ko jo ptice poserjejo z blatom.hvala bogu,da jih pri nas ni.Verjetno smo slabi in bog ne da blagoslova,pa bi jih tudi pregnali.Lastovke so za v štale in ne za na hiše,vsaj tako jaz mislim.razločevati pa morate,da jih tisti ni uničil ampak odgnal iz svoje hiše. Glede koz in soseda v zadbnjem forumu pa predlagam,da se obrnete na inšpekcijo,saj tudi koze niso za v urbana naselja.

Spoštovana vranaa

Fasado nihče ne očita, jo pa dajemo v kontekst, saj je človek na njeno barvo tako ponosen (!?!?), da jo celo piše z velikimi črkami. Primer : “Z NAJVEČJIM VESELJEM SEM ODGNAL LASTOVKE Z NOVE OGNJENO ORANŽNE FASADE! ”

Tvoja ugotovitev, da je s tistimi ki ponoči tipkajo namesto da bi spali, nekaj narobe, je pa sploh biser. Torej mora tistih nekaj tisoč slovencev ki so ponoči v službi dežurni med šihtom spati, sicer jih boš ti imela za kretene.

Tudi pri vprašanju koz vidimo tvoje brijlantne zamisli. Avtor “Sosedje 2012” je natančno zapisal, da živi na vasi. Ni ga zakona na svetu, ki bi v vasi prepovedal gojenje koz. Domače živali in obdelovalne površine so namreč tisto, kar vas loči od ostalih oblik naselij.

Kakorkoli že obrneš, največ težav imajo vedno tisti ljudje, ki ne razumejo bistva funkcioniranja okolice. Torej je težava v njih, ne pa v okolici.

Kako je pa kaj z golobi in njihovimi kakci, folks? Vas kaj motijo? To bi bila lahko še ena nova izredno zanimiva tema, da se v tej ne meša drek od dveh ptičjih sort.

Drugače pa velja, da kdor ptičice mori, ta v svojem srcu prav nič prida ni, ne glede na barvo fasade!

Citiram tvojo navedbo iz druge teme (o smislu življenja ljudi, ki nimajo otrok). Ker po prebranem v tej temi (ki govori v bistvu o živalih in ne otrocih) ne moreš prenehati s kritiziranjem mladeži. Najbrž se kar težko živi, če v tebi gnezdi tolikšna mržnja …

Morda bi se bilo dobro spomniti svojega otroštva in igrivosti, ki je bila del tebe. Kako so si že takrat nekateri odrasli dovolili marsikaj, imeli za sebe drugačna merila – po drugi plati pa vehementno posploševali prestopke otrok in jim očitali nespoštljivost, če so glasno povedali, da so bili obdolženi po krivem. Pa magari za tistih nekaj polomljenih rož, ki jih je sitna soseda posadila na najbolj izpostavljen vogal zato, da je lahko jadikovala, kako ji mulci nagajajo…

New Report

Close