Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kako se približati oz. privabiti zapuščenega psa

Kako se približati oz. privabiti zapuščenega psa

Lep pozdrav

Že nekaj tednov opažamo, da se po soseski klati kuža manjše rasti z dolgimi rjavimi dlakami. Po izgledu sklepamo da je zapuščen, ker ima vso dlako sprijeto dobesedno v debele šope in zgleda vse prej kot pa negovan in tudi hrano mu nastavljamo, ki pa jo vedno poje.

Problem mamo pa ta da je kuža zelo plašen, in ne pusti nikomur blizu in takoj ko koga zagleda zbeži.

Ker bi mi radi tega kužeka prijeli ga malo “sfrizirali” ( ker zaradi sprejete dlake že zelo težko hodi) in ga tudi obdržali me zanima kako se naj približamo psu oz. kako naj privabimo psa v našo bližino?

Hvala

Moja sestra ga je poklicala, vrgla malo hrane, potem pa naredila par korakov. Spet ga poklicala, vrgla priboljšek…korak za korakom do doma.
Pes je še isti dan pobegnil, in na srečo prišel k meni (smo 1 km narazen) in lajal pred hišo.
Spet smo porabili par uric, na koncu pa a z zvijačo spravili v ograjen vrt.
Kužek nas je dva meseca samo opazoval, prvič sem ga pobožala šele po dveh mesecih bivanja pri nas.
Sčasoma se nas je navadil, vendar straha pred ljudmi se ne bo nikoli odvadil.
Počasi ga mamite s kakšnimi priboljški, prijaznimi besedami in ne silit v njega, počakajte da bo šel za vami, čeprav par metrov za vami.

________________________________________________________ <http://matjer.moj-album.com/>

New Report

Close