Najdi forum

Kako pridobiti kilograme?

Če pravite, da ne izgubljate kg namenoma, bi bilo dobro najprej preveriti pri osebnem zdravniku, da ne gre za kakšen fizičen problem – kot npr. nepravilno delovanje ščitnice. V vsakem primeru je dobro, da se posvetujete z zdravnikom. Konkretnih receptov vam ne morem dati. Telo bo izgubljalo kg, če gre za fizično bolezen, lahko stres, premalo vnosa kalorij – potrebno je zaužiti tako OH, maščobe, beljakovine poleg sadja in zelenjave. Mogoče bi bilo dobro, da se z zdravnikom posvetujete glede vnosa kalorij, vendar vsekakor najprej preverite, da ne gre za bolezen. Sama težko rečem kaj bi bil razlog ali kako pridobiti kg kar na blef, ker ne poznam dobro vašega ozadja, načina hranjenja, gibanja, drugih dejavnikov ipd. vedno je dobro pogledati celoto. Lahko se tudi posvetujete s kom, ki dela v Stični na programu prehranjevanja, čeprav je to bolj za otroke, vendar morebiti vseeno lahko dajo kakšen nasvet tudi vam. Ali pa s kakšnim strokovnjakom za prehrano. Dobro je, da se opazujete in da ste videli, da se nekaj dogaja, vendar bo potrebna kakšna preiskava več, da boste lahko ugotovili v čem je stvar.

Vse dobro vam želim,

Tatjana

Lep pozdrav!

Prosim ce mi lahko pomagate!
Stara sem 13 let, visoka sem 164 cm in tehtam slabih 43 kil. V prostem casu treniram rokomet vsak dan po dve uri in jem 3x – 4x na dan. A mi vsi pravijo, da sem presuha in anorexicna. V soli me zbadajo zaradi moje teze in ker nimam nic prsi. Kako naj se zredim? Kaj naj jem? Prosim za jedilnik!!!! Prosim ne svetujte mi da grem k zdravniku, ker sem ze bila in ni nic narobe z mano!
Prosim za odgovore!
Lp
Nika

Nika živjo, verjamem, d aje lahko izredno stresno to kar doživljaš. Glede na to, da si že bila pri zdravniku si naredila prvi korak. To pomeni, d ani fizično nič narobe s teboj. Glede na to, da se razvijaš in še rasteš, je lahko eden izmed dejavnikov tja, d aimaš takšno konstitucijo telesa in boš vedno med bolj suhimi. To je v tem primeru nekaj akr boš pač morala sprejeti. ker pa vem, da to ni lahko, ti predlagam, da si v pomoč v knjižnici sposodiš knjigo Prehrana od Anite Naik. Notri sicer opisuje tudi pasti kot so motnje hranjenja, vendar ti knjigo svetujem bolj zaradi opisa kaj ejr azlog, da so eni suhi, drugi bolj okrogli ipd. Je poučna knjiga, mogoče boš v njej našla kakšno koristno informacijo.
Druga stvar pa je lahko šport s katerim se ukvarjaš. Glede na to, da telovadiš vsak dan po 2 h je to za telo res precej intenzivno in potem lahko zaradi premalo obrokov hujšaša. Poskušaj glede na svoje gibanje povečati število obrokov, na 6 npr. in tudi bolj kalorični naj bodo. vendar ti jedilnika res ne morem pisati. To pa je nekaj o mer bi se mogoče lahko pogovorila s kakšnim strokovnjakom za prehrano. Sicer je ta stvar plačljiva – mogoče bi bilo dobro, da staršem razložiš kako vse to vpliva nate in da ti pri tem pomagajo poiskati nekoga, ki ti bo lahko kvalitetno svetoval kaj ejsti, da boš pridobila na teži in jo obdržala – se pravi, da ne boš več hujšala.
Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.

lp

Tatjana

pozravljeni.stara sem 32 in tehtam 53kg moti me ker se ne morem zrediti moja hcitnica je vredu.menim da imam premalo kg zelo rada bise zredila prosim svetujte mi kako

Pozdravljeni,

ste se mogoče o tej tematiki posvetovali z osebno zdravnico, opravili še kakšne dodatne preiskave poleg ščitnice? Težko je napisati kaj točno jejte, da bi se kg povečali. Potrebno je paziti, da vseeno jeste enakomerno in da ne začnete jesti samo kakšne junk food hrane (čipse, ipd.), ker to ni rešitev. Vprašanje, ki se mi poraja je za koliko kg bi se radi zredili in kaj je razlog, da si to želite?
Nekdo izmed uporabnikov foruma je pred kratkim napisal, da je jedel pivski kvas, vendar se ne spomnim kje ga je kupil. Baje mu je pomagal. Sama ne poznam njegovega delovanja, zato predlagam, da se posvetujete z osebno zdravnico kaj meni ona. Lahko, da je vaš prebavni sistem takšen in se nikoli ne boste mogli zrediti. Peščica ljudi ima tudi to težavo in čeprav si želijo zrediti se, se ne morejo.
Menim, da bi bilo najbolje, da naredite kakšen načrt z osebno zdravnico ali mogoče strokovnjakinjo za prehrano. Pomembno je, da spoznate svoje telo, kaj potrebuje, česa ne, da boste lahko na zdrav način dobili na teži. Ne vem, če boste znotraj mojega odgovora našli ustrezno rešitev zase, vam pa želim vse dobro na vaši poti.

Z najlepšimi pozdravi,

Tatjana

Meni se isto dogaja ko @mucc-u saj jem zelo veliko in sem še kar presuha vsi mi pravijo da izgledam kod da sem podhranjena.ln jaz bi se rada zredila saj imam zelo suhe roke in me je sram biti v kratkih rokavih saj sem presuha in bi se rada zredila vsaj malo da ne izgledam kot podhranjena.ln vas bi prosila,če mi lahko date nasvet kaj naj naredim pa ne mi dat takega več jej ali pa več maščob samo pač kaj bi drugega lahko naredila🥺.

No mene pa ne zbadajo pa sem stara 12 ampak mi samo pravijo da izgledam kot podhranjena.ln nevem kako naj se zredim use sem probala ampak nič ne deluje🥺.

New Report

Close