Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Kako prepričati moža za preoblikovanje nasmeha?

Kako prepričati moža za preoblikovanje nasmeha?

Pozdravljeni!

Na vas se obračam po nasvet, kako naj moža prepričam, da bi se odločil za korekcijo nasmeha. Namreč, kljub mladosti ima precej slabe zobe, z veliko plombami in luknjami. K zobozdravniku sicer hodi redno, vendar se mož vedno odloči za amalgamske zalivke, in ne bele. Pri zadnjem obisku zobozdravnika je bil en zob tako zanič in slab, da je bila edina rešitev njegova odstranitev. Tako je sedaj brez enega zoba. Naj poudarim, da tudi drugi zobje niso v odličnem stanju. Spodnji so dosti krivi in bi potreboval ortodontsko zdravljenje. Zgornji zobje so še v slabšem stanju, tam namreč en zob manjka (ta izpuljen) in en zob je votel oz brez živcev, zato je čisto črn. Zobozdravnik meni, da bo verjetno tudi ta zob za odstranitev. Sekalci so glede na druge zobe precej kratki. Šele sedaj, ko živiva skupaj, je dejansko “prisiljen” uporabljati kakovostne zobne paste, zobne ščetke z mehkimi in mnogimi ščetinami (da ne bom delala reklame, sicer pa verjetnomsami veste, katero znamko imam v mislih), ustne vode brez alkohola, zobno nitko, itd. Ker imam sama zelo lepe in zdrave zobe, mi veliko pomeni, da bi takšne imel tudi on. Večkrat sem mu že omenila oz predlagala ortodontsko zdravljenje, estetske luske in ostale metode, ki bi mu polepšale nasmeh. Vedno me je zavrnil z besedami, da je to brezveze in metanje denarja stran, češ da ima itak slabe zobe že po naravi. Njegova sestra in brat sta že pred 40 letom starosti izgubila dejansko vse zobe in sedaj nosita proteze. Ker ne želim, da bi tudi moj mož imel čez nekaj let protezo, vas prosim za kakšen nasvet, kako ga naj pripravim, da bo vložil trud in denar v nasmeh. Tudi če ima po naravi slabše zobe, sem mnenja, da vsaka skrb za zobe šteje in bo potem, ko bo do izpada zob res prišlo, se poznala vsaka skrb za zobe, storjena v mladosti. Sama se tega dobro zavedam, sedaj pa bi rada to miselnost prenesla še na moža. S kakšnimi prijemi ga naj prepričam v zdravljenje? Vem, da bo odločitev v vsakem primeru njegova, pa vendar bi bil vsak nasvet več kot dobrodošel!

Lep pozdrav!

Pozdravljeni,

čestitam za skrb in korake k izboljšanju higiene, ki ste jih že naredili. Vaš mož mora spoznati, da je to izredno pomembno za vas pa tudi zanj. Dejstvo je, da gremo lahko z zobmi, ki smo jih dobili v grob, če le zadosti skrbimo za higieno in opravim redne preglede in osnovno zobozdravstveno dejavnost. Le majhen procent ljudi tega ne more doseči, to so ljudje, ki imajo hudo parodontalno bolezen, kamor pa vaš mož verjetno ne paše.
Pojdita skupaj na pregled k zobozdravniku, ki si bo vzel čas, da možu razloži vse o opcijah zdravljenja, mu zagotovi brezbolečinsko obravnavo (zelo pomembno, predvsem pri moških :-)) in mu vzame odtise. Tehnik naredi po modelih voskovno modelacijo prihodnjega stanja, ob naslednjem obisku pa se le-ta prenese v usta. Mož bo tako brez vsakega posega lahko videl, kakšen je končni cilj in morda bo to zadostna motivacija, da bo pristal na potrebne posege za dosego tega cilja.
lp Andreja

New Report

Close