Najdi forum

Kako povedati “neznancu”

Prosim za nasvet, kaj bi storili vi na mojem mestu, kako bi ravnali, če bi bili v nasprotni vlogi, kakršnokoli mnenje je dobrodošlo, le da prosim, da je iskreno in brez zezanja.

Skratka, ne morem opisat, kako zelo mi je všeč sosed. Nikoli v zivljenju se mi se to ni zgodilo. Oba sva okrog 30 let, sicer se redko srečava in se ne pogovarjava, le te osnovne zadeve okrog pozdrava in kaka beseda.

Ne bi ga rada izpustila, nočem, da bi kdaj obžalovala, ker nisem vsaj poskusla. Rada bi mu povedala, da mi je všeč, hkrati pa nočem bit razočarana, pa tudi precej sramežljiva sem. Res bi rada, pa ne vem kako.

 

Kaksna ideja? Pa tudi kaj mislite, kako bi vi ravnali na njegovem mestu v primeru, da misli obratno in v primeru, da ne. Nočem, da mu je neprijetno in vsiljivo.

 

Karkoli, prosim.

 

Hvala in vse dobro vam želim.

Ja povabi ga na kakšno kavo, oziroma igraj pač žensko vlogo in ga povprašaj, če pozna npr. kakšen pameten lokal v bližini, pač namigni, da bi nekaj počela, potem je njegova dolžnost, da ti to pokaže.

 

Stara si 30 let in ne 15. Če ti je sosed všeč, skuhaj kavo in speci dobro pecivo in ga povabi na obisk. Potem bo pogovor stekel sam od sebe. Boš vsaj videla, če si tudi ti njemu všeč. Lahko se dogovorita za kakšen zmenek, gresta skupaj na sprehod in se tako bolje spoznata. Pravijo, da kdor jezika špara, kruha strada.

Odgovor na objavo uporabnika
?, 16.06.2023 ob 13:13

Ja povabi ga na kakšno kavo, oziroma igraj pač žensko vlogo in ga povprašaj, če pozna npr. kakšen pameten lokal v bližini, pač namigni, da bi nekaj počela, potem je njegova dolžnost, da ti to pokaže.

 

…pač namigni, da bi nekaj počela, potem je njegova dolžnost, da ti to pokaže.

Kakšna dolžnost, o čem vi to?! Ta človek ni dolžan niti migniti zanjo.

New Report

Close