Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Kako postati fizioterapevt

Kako postati fizioterapevt

Pozdravljeni!

Priporočam vam, da opravite podiplomsko izobraževanje pri Rene de Bruijnu s področja Ortopedske medicine in manualne terapije, kjer se boste naučili tako diagnostiko kšportnih poškodb kot tudi terapijo le teh, nato pa vam še priporočam tečaj trigger point terapije. In mislim, da boste usvojili vso potrebno znanje za odlično tretirane športnikov.

Pozdravljeni!
Sem dijakinja 4. letnika gimnazije in kmalu se bom morala odločiti, kam na študij. Močno se nagibam za študij fizioterapije, saj me to zelo veseli,v letošnjih počitnicah pa sem tudi imela možnost delati ob fizioterapevtu, kar je to samo potrdilo. Naj še dodam, da sem opravila tudi testiranje za izbiro poklica in kot najbolj priporočljiv poklic zame se je spet izkazal poklic fizioterapevta (oz. delovnega terapevta ali učitelja). Vendar naletim na veliko težavo. To je visoka omejitev, ki ji zagotovo ne bom kos. Verjetno bom gimnazijo zaključila s prav dobrim uspehom (in za to bom morala krepko poprijeti in se učiti!!), pa ne bo zadostovalo. Zato me zelo zanima, kako je z izrednim študijem? So tudi tam omejitve? Kako pa je z opravljanjem predavanj, vaj – se lahko udeležuješ skupaj z rednimi študenti? Razmišljala sem tudi o tem, da bi se morda najprej vpisala na študij delovne terapije in potem naprej ta študij kombinirala s fizioterapijo..? Samo, da bi uspela priti na ZF.
Lepo prosim, svetujte mi, čas neizbežno hitro teče, sama pa sem v hudi dilemi, če sploh ima smisel, da se oprijemam študija, ki mi je (po uspehu sodeč) nedosegljiv in bi bilo nemara bolje, da se osredotočim na kaj drugega.
Že vnaprej hvala za odgovor!!
Anamala

zdravo, si se vpisala na izreden študij? koliko pa je letnik €?
hvala za odgovor

Nisem se še vpisala, se pa verjetno bom, če bodo ponudili to možnost. Pravim verjetno! Najprej morajo sploh odločiti, če bodo sprostili izredni študij. Sporoči, če bo kaj znannega!
LP Anamala

P.S.: Zanima me še, kolikšna je kaj težavnost naravoslovnih predmetov? Ker nisem ravno močna na tem področju (ni pa nikoli bilo kaj kritičnega!), mi bodo vaše informacije zelo pomagale pri odločanju. Česa se je najbolj bati?
HVALA še enkrat!

Pozdravljeni. Mene pa zanima ali je možno da ko narediš visoko šolo za zdravstvo (torej si višja medicinska sestra) ali lahko potem postaneš fizioterapevtka??

Hvala za odgovore

mene pa zanima kakšen je zaslužek fizioterapevtov?
se zahvaljujem že v naprej:)

Zaslužek? Če misliš na plačo fizioterapevtov, je v javnih ustanovah plača okrog 900 eu neto, ki se pa potem dviga sorazmerno z plačilnimi razredi etc..

Pozdravljeni!
Ker sem dijak srednje zdravstvene in kozmetične šole Maribor,sedaj končal 4 letnik,kljub popravnim in maturi,ki me čaka v avgustu in septembru,se moram vpisati dalje. In sicer zanima me študij delovne terapije v Ljubljani.(izredno) Ste kakšni na tem forumu,ki obiskujete program delovne terapije in bi mi o njem znali mogoče več povedati? Vem,da obstjajo internetne strani..to vse sem že prečikiral vendar bi mi bolj prav prišle informacije študentov,ki to študirajo in bi mi znali iz prve roke kaj bolj povedati 🙂
Pogledal sem si tudi predmetnik,ker pa sem po naravi predvsem druzboslovec,me zanima ali v tem programu prevladuje tudi kaj naravoslovje(mat,fiz,kem..)? Cena prvega letnika sem zasledil da je 3970€,kaj pa preostala dva letnika? Je cena ista? Če bi se odlocil za obročno plačevanje,kako so obroki porazdeljeni? In kako je z delom ob tem študiju? Ali moraš biti skoz prisoten na predavanjih itd..?
Imam še sto in eno vprašanje,vendar bom bil zelo hvaležen,če bom dobil odgovore že na ta zastavljena.
Pa lep dan še naprej!
Blaz

živjo 🙂
mene zanima kaj pravzaprav dela fizioterapevt, ker se odločam o študiju in nisem ravno prepričana, če me to zanima. prosim pomagajte mi.

Pozdravljeni! Zanima me, ali se lahko vpišeš na študij fizioterapije, če imaš opravljeno splošno maturo (iz predmetov: matematika, angleščina, ekonomija, zgodovina in slovenščina) vendar na maturi nimaš predmeta kot je biologija ali kemija?? Hvala za odgovor 🙂

Tudi jaz se resno zanimam za študij fizioterapije, trenutno sem na gimnaziji. Vem pa za naprej da ne bom izpoljnevala pogojev za redni študij zato se seveda zanimam za izrednega. Bi pa prosila vse tiste ki ka mogoče vedo o tem. Torej vprasala bi ce je izreden študij se mogoce kje drugje v Sloveniji kot pa na AME v Murski?

V naprej se zahvaljujem za kakrsenkoli povraten odgovor. 🙂

Pozdravljeni!

Sem študentka 2. letnika fizioterapije na Alma mater. Zelo me veseli delo v športu, z vrhunskimi športniki, zato se želim po diplomi izpopolnjevati v tej smeri. Zanima me ali obstaja podiplomski študij športne fizioterapije ali so le tečaji? Katere tečaje bi bilo smiselno opraviti za delo v športu ter kje? Poznate morda kakšne dobre šole, tečaje?

Lep pozdrav

Študij fizioterapije zanima tudi mene. Vem da je za redni študij visoka omejitev, vendar mislim da mi bo uspelo. Zanima pa me če je primerno da grem na ta faks saj imam željo še naprej trenirati in se bojim kako bo z usklajevanjem urnika.
Kdaj so predavanja in vaje?
Se predavanja ponavljajo? (večkrat isto predavanje)
Kolikšni so stroški rednega faksa? (knjige, skripte, itd.)

Zivjo. Zanima me ali potrebujes peti predmet za faks fizioterapije, s poklicno maturo? Lp

Mene pa zanima kako je urnikom na fizioterapiji v Lj na rednem študiju. Poklic me zelo veseli a bi ob študiju rada še naprej trenirala. Kdaj so ponavadi predavanja, so vsa obvezna? a je ob tem študiju sploh možno še naprej resno trenirati?

mene pa zanima če se da usklajevat fax za fizioterapevta pa šport? ma kdo izkušnje s tem?

Živjo sem sele osmi razred osnovne sole ampak bi bila fizioterapevtka zato me nekaj zanima. Ali je bolje ce grem na srednjo zdravstveno ali na gimnazijo in po tem na visoko solo za zdravstvo? In kaksna je obicajno placa sportnega oz. klubskega fizioterapevta?

Hvala za odgovore.

Živjo,

fizioterapevt ni poklic, ki bi ga opravljali zaradi denarja, ker tak pristop ne bo prinesel uspeha.

Boljše predznanje za fizioterapijo se dobi na Gimnaziji.

Lep pozdrav

Barbara Purkart mag.kineziol., dipl.fiziot., spec.ortop.med.

New Report

Close