Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Kako postati fizioterapevt

Kako postati fizioterapevt

Gledam po internetu, vendar še nisem zasledil, da bi bil razpisan master iz fizioterapije. Ali ga še ni? Oz. kdaj bo prvič razpisan?

Lp

Pozdravljeni.

Mene pa zanima, če je razpisan bolonjski program 2. stopnje za fizioterapijo. Kolikor gledam po internetu, vidim, da ni?

Zdaj germ v 4. letnik srednje turistične šole. Veliko sem razmišljala kam bi se vpisala naprej, pa mi je na pamet padlafizioterapija. Zelo rada namreč masiram. Razmišljala sem o tečajih masaže, a bi me stalo precej drago. V zdravstvu delata oba moja starša in zato mi ta stroka ni tuja. Vedno bolj me zanima. v 1.,2., in 3., letniku sem bila prav dobra, skrbi pa me vpis na fakulteto, saj baje sprejmejo le 40 študentov letno? res si želim študirat fizioterapijo

Spoštovana.

Zanima me, če obstaja možnost nadaljevanje študija v zdravstveni smeri. Sem namreč Ekonomist- 6.2 Smer Podjetništvo in Trženje in bi se rada vpisala na visoko šolo za zdravstvo.
Pred leti sem se vpisala na srednjo ekonomsko šolo in nadaljevala pot naprej, vendar me to delo sploh ne veseli.

Lep pozdrav, Ajda

mene zanima ali je bolje za fiziterapijo iti na srednjo zdravstveno ali gimnazijo?
hvala
lp,kristina

Sploh ni dileme: na gimnazijo, kjer je poudarek na naravoslovju.

Pozdravljeni!
Sem 2 letnik srednje zdrvstvne šole program 3+2 bolničar negovalec in me zanima ali se lahko vpišem po tem programu vpišem v smer fizioterapije?
Hvala!

Pozdravljen!

Če boste dosegli dovolj veliko število točk za vpis, se lahko vpišete.

pozdravljeni!

trenutno obiskujem 3 letnik izredne srednje zdravstvene šole maribor, kjer imam odličen uspeh že vsa 3 leta.ker imam drugo leto že maturo,se seveda zanimam za nadaljno šolanje, in sicer smer fizioterapija.

1. zanima me kako je s študijem v murski soboti?saj sem na tem foromu zasledila, da ni enakovreden tistemu v ljubljani- zakaj?
v ljubljani žal ne morem študirati,saj mi je zelo predaleč.

2. zanima me kako je z težavnostjo šole oz. učenjem…saj se že zdaj, na sredji zdr.šoli zelo veliko učim (sicer imam same odl. ocene ampak pridobljene z velikooo truda).

3. zanima me koliko je fizike v tem študiju, saj mi ne leži preveč.

4. zanima me ali moraš biti res močan za ta poklic? (imam 50kg)

hvala za odgovore

LP

Omejitve FIZIOTERAPIJE na zdravstveni fakulteti so okrog 94 ( od 100 moznih ) kar je največ v Sloveniji.
Noben študij nima višje omejitve kot fizioterapija. Če želite teh 94 doseči pojdite na SREDNJO 4-letno poklicno šolo, ker boste POKLICNO MATURO ( ki se opravlja po 4-letni poklicni šoli ) stokrat lažje naredili z boljšo oceno, kokr pa SPLOŠNO MATURO ( ki se dela po opravljeni GIMNAZIJI ) , saj se SPLOŠNA MATURA tisočkrat TEŽJA

Tako da —> 4. letna poklicna šola -> poklicna matura -> Fizioterapija
Kar se pa omejittev tiče pa morate imate več al mn SAME petice

Lp

pozdravljeni!

Zanimam se za poklic fizioterapevta.in sicer, trenutno obiskujem srednjo zdravstveno šolo.
nasplošno me zanima ta poklic, saj ko imamo prakso opazujem fizioterapevte in imajo zelo težko delo(dviganje zelo težkih ljudi oz. pomoč pri posedanju itd,…) kako zdržati-brez da ti hrbtenica odpove v 1. letu dela?oz. moje vprašanje bi bilo ali je poklic fizioterapevt primeren tudi za drobne,suhe ljudi?
in ali je veliko fizike v študiju fizioterapevta?

Pozdravljeni!

Lahko pogledate slike na moji strani: http://www.fizioterapija. net, pa boste videli, da tudi 45 kg lahka terapevtka in še po vsemu manualna terapevtka (dela se pretežno z rokami cel dan in ne samo priklapljanje na različne aparate), nima nobenih bolečin tudi po 15ih letih dela 🙂

Živjo!

Sem zasledila da so se omejitve do sedaj vedno gibale okol 90 točk, no mene pa samo zanima kako se sešteva točke koliko % je uspeha na maturi, koliko se upošteva uspeh v 3. in 4. letniku itd in koliko je vseh možnih točk. Hvala

Pozdravljeni!
Zanima me s triletno šolo in poklicem ali bi lahko hodila v šolo za fizioterapevtko in v službo hkrati in katero šolo potem po 3letni srednji še potrebujem?
hvala za odgovor že vnaprej!
lp,Maja

V Murski soboti je prednost, da lahko kasneje predavanja gledaš še enkrat. Vse se snema na video kamero in lahko gledaš kolikokrat želiš. Tudi v živo lahko neka predavanja spremljaš in profesorju sproti postavljaš vprašanja preko posebne spletne strani, če si npr. bolan ali tisti dan ne moreš do predavalnice.

Svetujem pa gimnazijo in ne drugo srednjo šolo, saj ti da razgledanost in drugo koristno znanje za vse življenje.

Pozdravljeni,
Sem brala tematiko ki jo imate tukaj. Mene pa zanima naslednje.
Rada bi se naučila osnov tradicionalne tajske masaže. Predvidevam da za to ni potrebno narediti šolanje, ampak se lahko tega naučiš z nekaj tečaji.
Ker sem iz primorskega konca, sem iskala nekoga, ki to ponuja v Novi Gorici. Nekako mi je najbolj padla v oči Rosa zdravilni dotik http://www.rosazdravilnidotik.si
A ima kdo že kakšne izkušnje pri njih? Bom s takim tečajem dobila znanja oziroma osvojila vsaj osnove.

Hvala, M

Diplomirala sem fizioterapijo v MS in moram reči, da sem bila zelo zadovoljna. Kot gimnazijka nisem imela šans za redni študij. Kljub večnemu prepričevanju LJ študentov (katerekoli smeri), da se nobena fakulteta ne more primerjat z njihovo, sem reskirala in se vpisala v MS, kjer so presegli moja pričakovanja. Sama sem takoj dobila službo, prav tako vsi moji sošolci, ki so diplomirali.

Odločitev se mi je obrestovala, služba me je čakala še pred diplomo in delam to, kar sem si vedno želela. Ker sem se nad študijem navdušila, čakam, da bo akreditiran tudi mag. študij, da bom lahko v tej smeri nadaljevala.

lep pozdrav vsem 🙂

Pozdravljeni,

pri 15ih letih so mi odkrili skoliozo, bila sem na parih pregledih, na vsake dve leti. Zadnji pregled sem imela leta 2011 v Valdoltri. Moja diagnoza je scoliosis toracolumbalis sin. idiop. adol. RTG osnovna AP: ni progresije krivin, desna torakolumbalna meri 45 stop., rotacija 1-2, leva torakalna 23, skeletna rast končana, hrbt. kompenzirana.
Zdravnik mi je predpisal redno izvajanje vaj (ki sem jih dobila pri fizioterapevtu) in rekel, da mi ni več treba hoditi na preglede, da pa se lahko zaplete v nosečnosti in porodu. Večjih bolečin nimam, hrbet me boli le ob daljšem sedenju ali ob koncu dneva ali če ne sedim vzravnano, pogosto je pa tudi čez dan prisotna zelo majhna bolečina v hrbtu. Gibljivost imam zelo dobro, pri nobenem športu me kriva hrbtenica ne ovira, tudi vizualno se tako velika krivina ne opazi tako močno.
Letos sem bila sprejeta na študij fizioterapije. Pred tem niti nisem toliko razmišljala, zdaj pa me je začelo močno skrbeti, ali sem primerna za opravljanje tega poklica. Skrbi me predvsem to, da če slučajno nekoč (po nosečnosti) pride do operacije hrbta, ali bom še sposobna opravljati delo fizioterapevta? Najlepša hvala za vaše odgovore!

Kot prvo bi vam rada povedala da iz poklicnih sol ne samo da zelo tezko prides na fizioterapijo, tu so tudi sposobnosti, ki se odrazajo v ocenah tako v osnovni kot tudi v srednji soli. Zato vam polagam na srce da se za ta faks ne odlocujete ze iz razloga, ker zapirate moznost dijakom iz gimnazij, ki si to resnicno zelimo, A zaradi uspeha na srednji soli morda ne bomo sprejeti. Druga stvar ki me je mocno zmotila pa je diskriminacija tatujev in posledicno tudi pirsingov. Liudje smo razlicni, tako tudi nase navade in stvari, ki so nam vsec. Jaz osebno nimam ne enega ne drugega, nikoli pa si ne bi dovolila da bi me zmotile potetovirane rokee cloveka, ki bi mu zaupala svoje telo. Moje mnenje in mnenje generacije, ki prihaja.

Lp, Z

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Sem v 2. letniku fizioterapije na Zdravstveni fakulteti. Po opravljeni diplomi bi se rad usmeril v športno fizioterapijo. Kolikor sem bil seznanjen v Sloveniji ta usmeritev sploh ne obstaja. Obstajala pa naj bi v Avstriji in Nemčiji (verjetno tudi drugod, vendar za druge države ne vem).
To gre torej (kot sem zasledil nekaj postov višje) za magisterski študij. Imate mogoče v mislih kakšno šolo, da me malo usmerite?

Slišal sem tudi, da je dejanski študij drag in da je mogoče dobro razmisliti tudi o tečajih, ki se pravtako lahko opravljajo v Avstriji.

Hvala za vaš odgovor!

Lep pozdrav!

New Report

Close