Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Kako postati fizioterapevt

Kako postati fizioterapevt

lep pozdrav vsem!

sm osnovnošolka, ubistu devetarka. ZELO si želim postati zobotehnica in sem že vsa pripravljena na to šolo, ki je sicer v ljublajni, jaz pa sem iz novega mesta. ampak če SLUČAJNO nebom sprejeta, moram imeti izbrano še eno drugo šolo, poklic, in odločila sem se za smer ortodont. tudi sama imam fiksni zobni aparat in me to toliko bolj veseli. imam pa eno vprašanje: na katero sredno šolo in faks moram iti, da bom otrodontka? prosim za odgovore, hvala že vnaprej. <3

Živjo

Mene pa zanima kakšni so predmeti v 1., 2. in 3. letniku izrednega študija fizioterapije in kolikokrat na teden je predavanje v Mb. oz. Murski soboti?

Hvala vam

Mene pa zanima, če se ob omejitvi gleda samo uspeh poklicne mature in splošni uspeh v 3. in 4. letniku? Ali pa uspeh iz poklicne mature + petega predmeta in splošni uspeh v 3. in 4. ???

Pozdravljeni,

veliko sem zasledila glede študija fizioterapije v Murski Soboti, nikjer pa kolikšna je bila omejitev 2011/12.
Zanima me namreč kakšne imamo pogoje oziroma možnosti posamezniki, ki prihajamo popolnoma iz drugih smeri, sama sem namreč zaključila študij na Ekonomski fakulteti in pri tem ugotovila, da to ni poklic zame. Ker faks pač nič ne pripomore, k boljšim pogojem ali je možnost, da greš še enkrat pisat maturo, da izboljšaš rezultat?
In še ali je pomembna starost? ( imam namreč 30 let)

Hvala

Lep pozrdav!

Pozdravljeni vsi!

kot diplomantka programa Fizioterapije v Ljubljani vas želim opozoriti, da je delo fizioterapevta zelo odgovorno, dostikrat so naše odločitve pomembne za celo življenje pacientov, zato vam polagam na srce, da tehtno premislite, če je to za vas. To je zahteven poklic, ki zahteva celega človeka, in tisti ki v tem vidijo le zaposlitev raje kar odmislite, ker ne boste dobri. naša povratna informacija so pacienti in njihovo stanje, česar ne smemo jemati z lahkoto. Laiki poklic pogosto vidijo kot enostavno delo; kao daš gor aparat, naštimaš pa konec. zakaj si neko terapijo in neke parametre v terapiji nastavil pa nobenega ne zanima. Za tem stoji veliko znanja, ki ga s samo prakso ne pridobimo zadostno, potrebno je veliiiko teorije, da razumeš kaj, kdaj, zakaj, kako in pri kom lahko neko terapijo izvajamo. da veš kako ukrepati, če gre kaj narobe…

Sicer je tudi študij sam težek, veliko jih ne naredi niti prvega letnika, tudi tistih ki so iz zdravstvenih smeri. če se za to odločite, vedite da je potrebna predanost in veliko časa za študiranje.

lp

Lep pozdrav!

Kot dijak 2. letnika Srednje zdravstvene šole bi rad več izvedel o študiju fizioterapije v Ljubljani. O tem študiju že sanjam od same osnovne šole, sedaj pa velikokrat slišim naslednje “ja moraš biti vse letnike odličen da te sploh sprejmejo,… omejitve so zelo velike nevem kako boš prišel tja….ipd” in sedaj me zanima dejansko stanje koliko je bilo omejitev lani če so bile in za koliko so bile prekoračene, Sicer pa sem v srednji šoli oz. jo zdelujem z prav dobrim uspehom in moja želja je nekoč postati dober, izučen fizioterapevt ampak kot sem že zgoraj napisal nevem ali res držijo trditve da se jih zelo veliko vpiše in jih zelo malo sprejmejo in me zanima stanje o tem.

Lp, ter hvala vnaprej za vsakeršen odgovor!

bi rada uvedla integriran petletni študij fizioterapije, zato bi bilo boljše plač, in boljši ugled.

Zdravo!
Jaz se isto zanimam za študij fizioterapije v LJ, me pa zdaj zanima, če je kakšna razlika med tem, da imaš končano splošno ali poklicno maturo. Ker sam hodim na gimnazijo, žal nisem odličen in vem, da so omejitve 90 točk+!! VEČ kot medicina. . Me zanima, če oni na šoli gledajo s kakšno maturo si se vpisal ali imaš poklicno ali splošno, ali jih zanimajo samo točke, nič pa ne pogledajo s kakšne šole prihajaš.. ?

Hvala za odgovore.

haj,
sem dijak 4.letnika gimnazije.Zaradi visokih omejitev na fizioterapiji v LJ, bi se rad vpisal na izredni študij v MS. Zanima pa me, ali je po končanem 1.letniku možen vpis v redni študij- 2. letnik v LJ? Kakšno mora biti povprečje?
hvala

haj,
sem dijak 4.letnika gimnazije.Zaradi visokih omejitev na fizioterapiji v LJ, bi se rad vpisal na izredni študij v MS. Zanima pa me, ali je po končanem 1.letniku možen vpis v redni študij- 2. letnik v LJ? Kakšno mora biti povprečje?
hvala

HELLO,
letos končujem gimnazijo. Vpisala bi se v LJ na fizioterapijo, vendar mi nekaj točk manjka. Če grem na izredni študij v MS, se po prvem letniku lahko vpišem na redni študij???…-je to sploh mogoče? kakšni so pogoji? Kaj pa z DIF-a, če končam, potem grem lahko v Lj na fizioterapijo?
TENX

Zdravo!

Končujem srednjo šolo kot gostinski tehnik in ta poklic me neveseli kaj dosti. Biti fizioterapevt ali maser me pa zelo veseli! Zanima me kaj moram narediti ko končam srednjo šolo? ali se lahko vpišem takoj za fizioterapevta ali je potrebno še kaj narditi?

Lep pozdrav! Dražen

živijo

zasledila sem kar veliko povpraševanja in lahko malo pomagam, sem namreč 3.letnik fizioterapije po bolonjskem programu. Veliko vas sprašuje če je možen v MS prehod na redni program v ljubljano NI MOŽEN. Prav tako morate vedeti da z diplomo v ljubljani imaš večje možnosti za zaposlitev, ker je priznan program doma in v tujini. Programa pa se po mojih informacijah kar zelo razlikujeta.
Z DIFom se lahko vzporedno vpišeš na fizioterapijo, vpišejo te v 1 letnik in ti priznajo nekaj malega izpitov s tem da sta vsako leto prosti zgolj dve mesti za vzporedni študij.
moje priporočilo je da če se odločate za ta študij vsekakor izberite študij v ljubljani, ker kar se tiče MS je še veliko nejasnosti, ter škoda je investirati v študij 12000 za 3 leta potem pri zaposlitvi pa ne boste enakovredni diplomantom iz ljubljane.
Vedeti pa morate da vam bo študij vzel veliko časa, ni enostaven je zelo veliko obveznosti, že v prvem letniku se naredi selekcija, ob tem lahko še povem da študenti, ki pridejo na to šolo iz drugih srednjih šol kot zdravstvene in gimnazije, se morajo pripraviti še na več dela ker se osnove ne ponavljajo veliko. in morajo nadoknaditi neznanje.

upam da nisem koga preveč prestrašila, ker vse se da če se hoče!!
🙂

Zdravo
Jaz hodim na ESM, letos v drugi letnik, zato lahko odgovorim na nekaj vprašanj:
Na ESM smo študenti zadovoljni s študijem, še posebej ker je veliko takih, ki smo zaposleni. Predavanja potekajo v petek in soboto, z izjemo vaj, ki včasih padejo tudi čez teden (večinoma popoldne). V bolnicah pa se je potrebno prilagoditi urniku mentorjev.
Predavanja sicer niso obvezna, vendar se jih večina redno udeležuje.

Od kar obstaja ESM, žal država še ni naredila razisa za koncesijo in reden študij, vendar pa se v zadnjem času na ministrstvu obljublja podpiranje tistih študijev, kjer so poklici najbolj iskani, med te pa nedvomno spada poklic fizioterapevta.

Ko bo obstajal reden študij, bo vpisanih toliko študentov, da bo tudi na ESm potrebno velikooo točk, do takrat pa je število točk nižje (lani 45). Takrat se bo možno prepisat iz prvega izredno v drugi letnik redno, vendar mnogi žal ne bodo več dosegali števila točk.
Ker je poklic fizioterapevta izredno iskan ( po podatkih zavoda za zaposlovanje je bilo v letih 2010 in 2011 razpisanih kar 180 delovnih mest) je iskan tudi študij.
Zdaj pa se gremo učit, da bo kaj iz nas… 🙂

http://www.studij.si/dodiplomski-studij.html

Na tem linku se najdejo večinima vse informacije faxsov 😉 Meni je v veliko pomoč, saj lahko primerjam šole med seboj…

Lep pozdrav.
A je kakšna knjiga o fizioterapiji?

Hvala

Katera tema vas zanima?

Fizioterapija za športnike.

LP

Pozdravljeni!

Športna fizioterapija je podiplomski program – torej po končanem 3 letnem študiju fizioterapije, kjer se naučiš osnove. Športna fizioterapija zajema diagnostiko športnih poškodb in terapijo športnih poškodb. Ena zelo dobra knjiga o temu je: dr. James Cyriax, Text book of ortopeadic medicine. Druga odlična knjiga je od Rene de Bruijna, ki pa žal še ni v prodaji.

>Pozdravljeni!
Jaz bi dodala samo, da je zelo potrebno usmeriti oz. specializirati športnega fizioterapevta! Delam na primarnem nivoju in imamo vedno probleme pri obravnavi športnikov, saj rabijo takojšnjo obravnavo in želijo takoj nadaljevati s športom, čeprav vedno ni dobro. Upam, da bodo v prihodnosti lahko obravnavali usposobljeni specializirani fizioterapevti.

Lep pozdrav1

Srečka

Srečka Lotrič
ZD Škofja Loka

[email protected]

New Report

Close