Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže kako po operaciji gležnja

kako po operaciji gležnja

Spoštovani!

Decembra lansko leto sem imela operacijo gležnja po poškodbi. Sedaj hodim na fizioterapijo (10x).

Zanima me, če sem upravičena do zdraviliškega zdravljenja. Kirurg je napisal predlog, komisija pa je zdravljenje zavrnila. Kirurg pravi, da je to nenormalno. Kaj mislite vi?

Pozdravljeni,

žal ima komisija vse pristojnosti in se odloča na osnovi napisanih informacij na papirju…verjetno so pa tudi dodatne omejitve glede na trenutno situacijo okuženih s COVIDom v državi, saj so povsod v zdravstvu nenormalne situacije in pomanjkanje osebja.

Prijazen pozdrav

Barbara Purkart

Pozdravljeni!

 

12. 12. 2015 sem si zlomil gleženj – fibulo in strgal vezi na notranji strani desnega gležnja. Isti dan sem bil operiran in vstavljeni vijaki. Po skoraj sedmih letih se je na mestu zloma pojavila bolečina ob hoji oz. obremenitvi, oteklina  v predelu zloma in bolečina ob že najmanjšem dotiku. Pred približno mesecem dni pa je je začela boleti Ahilova tetiva na tej isti nogi. Vijakov še nimam ostranjenih, saj je kirurg takrat dejal, da to ni potrebno. Zanima me kaj je vzrok bolečini, oteklini? Hvala

Pozdravljeni,

žal vam takole na pamet, brez da vas vidim ne morem kaj veliko povedati…koliko ste stari? Vijake navadno pustijo noter, če ni problemov. Vijaki se zabrazgotinijo skupaj s kostjo. Ahilova tetiva boli takrat, ko je preobremenjena zaradi spremenjene biomehanike gležnja.

Lep pozdrav

Barbara Purkart mag.kineziol., spec.ortop.med.,dipl.fiziot.

New Report

Close