Najdi forum

kako odgnati mačke?

Draga gospa, vzemi motorko in jih začni žagat.

Ne morem reči,da mačk ne maram, nisem pa navdušena,da moj vrt uporabljajo za WC oz. “rahljajo” zemljo in odnašajo smeti. To so ponavadi potepuške mačke,ali pa od koga,ki ga ne briga dovolj,da bi skrbel zanje.
Nikakor se tem mačkam ne sme dajati hrane, sicer se bodo vračale. Odstranite vse mogoče “odpadke” .Če mi pridejo kljub temu ( pa pridejo še vedno včasih) na vrt, jih enostavno napodim. Kadar imam psa v varstvu, ni problem.:)

Mačke lahko preženete, če jih poškropite z vodo- preverjeno, pa najmanj boleče. In dragi ljubitelji mačk: tudi meni bi šlo na živce, če bi mi mačke srale po vrtu ali kje drugje.. Mi imamo mačka, ga hranimo na določenem mestu in glej ga “hudiča”: vedno, ko mu dam za jest, pride sosedov maček, našega prežene in mu hrano pač požre…Seveda se mi zdi škoda, da bi hranila še sosedovega mačka (verjamem, da ga doma hranijo), saj kupujem drago hrano za kastrirane mačke, kot drugo pa mi gre na živce, da našega preganja…No- to rešujemo tako, da ga poškropim, pa ga kak mesec ni…potem pa: očitno je naša hrana bolj dišeča 🙂

LP

PS: sem pa strogo proti temu, da bi mačke preganjali s tepenjem, metanjem kamnov ali kaj podobnega

Se strinjam, tudi jaz sem proti kakršnemukoli mučenju živali, obsojam pa neodgovorne lastnike. Sama imam doma kar 3 pse (miroljubne sorte), včasih smo imeli muce, eno celo nekaj let samo v hiši. Tako da ne more nihče reči, da ne maram živali.

Mi pa živce pijejo sosedovi mački na vikendu (btv. območje je kar gosto poseljeno z nekaj stalnimi prebivalci in občasnimi). Ta sosed živi poleg nas, vendar ima toliko mačk, da jih prešteti ne moreš. Vzrok je tudi v tem, da mačk noče kastrirati in se zato množijo vsepovpreko. Res jih nahrani zvečer, ko pride iz službe, vendar cel božji dan delajo škodo pri sosedih. Na moti me toliko njihovo poležavanje v senci mojih grmičkov ipd., moti pa me spraskana greda, kjer sem ravno posejala zelenjavo ali pa med rožami, ki so bile ravnokar oplete in okopane, ali pa njihov “kupček” nekje blizu vhodnih vrat (pred stavbo je pesek) in imaš srečo, če ga zgrešiš. Ne zgolj enkrat, so mi lulale in kakale med začimbnicami, paradižnikom, solato, korenčkom itd. Po praavici povedano, sploh nimam več apetita jesti to zelenjavo, okoli katere zaudarja po mačjem urinu ali pa poleg leži kupček mačjih iztrebkov. Me prav zanima, ali bi tisti, ki se iz tega norčujejo vseeno z užitkom jedli takšne pridelke?! Iskala sem proste urice, da sem urejala vrt, potem pa takole. Ker mačkam ne morem dopovedati”, da naj opravljajo potrebo doma, sem se za letos odločila, da sploh ne bom imela vrta, razen majhnega zaprtega rastlinjaka, v katerega ne morejo.

Prej sem rekla, da obsojam lastnike mačk. Vsak naj ima toliko in takšne živali, za katere bo primerno skrbel in z njimi ne posiljeval drugih, med katerimi so tudi ljudje, ki bi sicer radi imeli živali pa jih iz različnih razlogov ne morejo ali nočejo imeti. Mi bomo svoje ozemlje ogradili ravno zato, da naš pes ne bi delal škode pri sosedih. Mačka pa prepleza še takšno ograjo, če pa je mačk več, je pa to že invazija na tuje ozemlje. Tako da bi tudi jaz rada izvedela za kak konstruktiven nasvet, kaj storiti v takšnem primeru!

Ojla,

obstaja ena rastlina, ki mačkam zelo smrdi in ima ime v stilu: piss off. Povprašajte v vrtnarijah.

ika tudi sama sem se lansko leto ubadala s tem problemom. Meni so hodile v zeliščni vrtiček in okrasni vrt. Vse je bilo prekopano in pokakano. Prav smrdelo je. Potem sem po nasvetu ene gospe posula zemljo oz. okrasno lublje s poprom. To jih je za nekaj časa odgnalo, ampak ne za dolgo. Potem sem v Kalii kupila neke zelene ploščice in jih razobesila okoli zeliščnega kotička in posadila rože piss off oz. bejž stran po naše. To je malo pomagalo ampak nisem se jih rešila. Poizkusi kaj od zgoraj navedenega. Peskovnik sem pa ravno zaradi mačk kupila plastičen s pokrovom. Naredite pokrov, ker v pesek oz. mivko bodo šle zelo rade.

Zakaj ene komentirate, če s svojim odgovorom ne pomagate ampak samo žalite. Pa kaj res samo prežite in čakate na za vas neljuba vprašnja in potem napadate. Pa to se na vseh forumih dogaja in ne vem ali ste to eni in isti. Jaz ne ogovorim, če mi vprašnje ne leži niti si ne želim, da mi kdorkoli piše komentar z žaljivkami. Evo moje mnenje.

Aja, pa še to, sem ljubiteljica živali, doma imamo 7 mačk in kup drugih živali, samo kakanje po mojem vrtu me pa moti, pa naj bodo to kokoši, psi, mačke…

Kako odgnati mačko z vrta?
Priskrbite si lastno mačko! Le ta bo “zavzela svoj teritorij” in z vašega vrta pregnala vse vsiljivce. Naša hišna dama Smoki vse mačke prežene z vrta! Včasih se prav smejimo, kako “letijo” pred našo sivo gospodarico.

Razumem te. Če bi bilo samo pokrampano okoli, je pa verjetno še poscano in posarano. Ja baje he najbolje da nabaviš lastno mačko, vendar glej da potem tvoja mačka ne bo tavala po sosedovem vrtu. Mi imamo isti problem, pogal ni ne spray osganjalec, nič. Razmišljali smo o psu, pa se nismo odločili. Če veš čigava mačka dela nadure po tvoji gredici se poizkusi pomenit z lastnikom. Drugača pa jo spokaj v avto in odpelji daleč srtran. No evo pa se bodo spet ljubitelji mujcik spravili name. ČE IMAŠ ŽIVAL, POTEM SKRBI ZANJO.

Še dobro da se zavedaš, da si svinja!!!!!!!!!!!

Na pravkar posejane gredice položite veje (brez listov seveda), če se vam da, je pa najbolj zanesljivo 4 količki in mreža čez do tal, ščitijo tudi pred ptiči (te mreže se dobijo v vseh vrtnarskih centrih.

Lep pozdrav, dr. Romana Ružič

Spoštovana twist,

ker živim na podeželju se srečujem s podobnimi težavami. Moj dragi to rešuje, da jih kar naprej odganja od hiše in ne boste verjeli, samo da se pokaže na vratih mačke bežijo na vse strani. Se pa spomnim dogodka izpred let, ko sem voluharju nastavila vabe, jih porinila globoko v luknjo in itd… potem pa čez dobre pol ure opazila, da so sosedove mlade mucke to požrle. Verjemite mi, da mi ni bilo lahko pri srcu, a kaj sem morala, če doma niso dobile za jesti. jaz jih vedno opozarjam, da naj imajo toliko mačk, koliko so sposobni prehranjevati.

Še spomin na preganjanje v otroških letih. v škatlo od konzerve smo dali drobne kamenčke in škatlo navezali mački na rep. ker ji je skoz nekaj za ritjo ropotalo je mačka seveda bežala. mi smo se pa krohotali. No ja to so bile otroške igre.

otroške igre????
ne vem, koliko si stara, jst malo čez 40, pa nismo tega delali in nikoli nikoli to niso bile igre.
boš menda to tudi svojim otrokom povedala, prav?!

Ne vem zakaj ne vprašaš društvo za zaščito živali, če so to mogoče brezdomne mačke, ki tudi vsekakor imajo pravico do svojega kotička in tudi ti do svojega ljubega miru, a ker je atrij pač na zemlji, sodi vse zraven k tveganju do nezaželjenih gostov. Vsekakor pa imej pač pokrit peskovnik in to je to, to tudi sodi k naravi, da ljudje in živali sobivamo skupaj in kakšnen zgled je to za otroke, če mama preganja sosedove mačke …, raje jim ponudi dober zgled.

lp

Ti to imenuješ otroške igre? To so dejanja nevzgojene in krute mularije, vredna vse obsodbe. Si usmiljenja vredna oseba, če še zdaj, ko si stara baba, to imenuješ igra. FUJ!!!

Najbolje, da te mačke, ki ti serjejo po atriju nekako pobereš v košarice in jih odpelješ v najbližje zavetišče. Tudi meni gre to na živce. Če imaš žival skrbi zanjo. Lahko bi iz zavetišča vzela kakega prijaznega kužka, ki ti je ušeč in sem sigurna, da ti bo čuval atrij pred mačkami. Kužki ne serjejo po zemlji. Ampak imej kužka zelooooooooo zelooooooo rada, ker so najboljša bitjeca na svetu, ne imej ga samo za preganjanje mačk po atriju. Vendar pazi, da kuža ne bo na mrazu, betonu ali kratki ketni. Vse se da, če se le hoče.

Najbolj na organ mi gre to,ko vas večina reče ,če imaš žival skrbi zanjo.Ja se strinjam,samo dajte si dopovedat ,da maček ni enkao pes,ker kar boš psu rekel bo večinoma ubogal,maček pa nima tega hlapčevstva v sebi.

No, bom pa še jaz. Imamo hišo v naselju in soseda ima par (nekajkrat po par…) mačk. Ti mačkoni se zjutraj najejo doma potem pa pridejo na moj vrt in AAAAAAA. Da. Opravijo potrebo, zakopljejo (no, vsaj poskusijo zakopati in s tem uničijo vse kar je tam okoli …), se polulajo …. Pred leti je sin dobil mikrosporijo – s tem, da nikoli ni prijel mačke! Dermatologinja je rekla, da jo lahko dobiš z dotikom trave, kjer je mačka ležala …. Tisto leto ni mogel na morje, v šolo v naravi. Predstvaljajte si žalost!
Vem, da mačke niso krive, tudi lastniki jih ne morejo zadržati znotraj svojih mej, ampak VEM, da tudi moj sin ni kriv, pa je bil žrtev bolezni, ki mu je zagrenila eno poleteje.
Če bi vedela kako, bi tudi jaz te mačke odgnala – seveda na human način. Poskusila sem s spreji, zvokom (tudi mojim 🙂 ), pa ne gre.
Na vrtu rada delam, tudi pridelam nekaj, a kaj, ko že najmanj dve leti nismo ničesar od pridelanega mogli pojesti….
Če lahko pomagajte z nasveti.
In hvala v naprej.

No, bom pa še jaz. Imamo hišo v naselju in soseda ima par (nekajkrat po par…) mačk. Ti mačkoni se zjutraj najejo doma potem pa pridejo na moj vrt in AAAAAAA. Da. Opravijo potrebo, zakopljejo (no, vsaj poskusijo zakopati in s tem uničijo vse kar je tam okoli …), se polulajo …. Pred leti je sin dobil mikrosporijo – s tem, da nikoli ni prijel mačke! Dermatologinja je rekla, da jo lahko dobiš z dotikom trave, kjer je mačka ležala …. Tisto leto ni mogel na morje, v šolo v naravi. Predstvaljajte si žalost!
Vem, da mačke niso krive, tudi lastniki jih ne morejo zadržati znotraj svojih mej, ampak VEM, da tudi moj sin ni kriv, pa je bil žrtev bolezni, ki mu je zagrenila eno poleteje.
Če bi vedela kako, bi tudi jaz te mačke odgnala – seveda na human način. Poskusila sem s spreji, zvokom (tudi mojim 🙂 ), pa ne gre.
Na vrtu rada delam, tudi pridelam nekaj, a kaj, ko že najmanj dve leti nismo ničesar od pridelanega mogli pojesti….
Če lahko pomagajte z nasveti.
In hvala v naprej.

Mačke najrajši opravijo potrebo v rahli, sipki zemlji. Zato na gole gredice daš gole smrekove ali kakšne druge košate vejice, česar ne marajo.

Mačkam pa v enem skritem kotu naštimaš wc – v luknjo nasuješ mivko, kar imajo najrajši. Potem bodo hodile tja.

Pomaga tudi gosta ograja, da ne morejo skoznjo – je drago. Pomaga tudi da imaš doma velikega samca, mačka, ki iz svojega ozemlja preganja vse druge mačke.

Ljudje, ki imajo cel trop mačk, so taki kvaziljubitelji živali, samo futrajo jih. Morali pa bi jih tudi veterinarsko oskrbeti glede bolezni in prevsem sterilizirati – kastrirati, to pa je predrago.

ahh, mačke so pač ljubke in vsi ščitite, če bi se šlo za hijeno, bi bil že manjši problem jo razsekat. dvojna merila.

New Report

Close