Najdi forum

kako odgnati mačke?

Poznate kakšen star recept kako odgnati mačke z vrta ?Imam sicer ograjen atrij, pa me zelo jezijo ti mačkoni , ki mi hodijo kakat in brskat med gredice.

Tale forum pa res služi svojemu namenu, ni kaj.

ššššcccc

Na dolocen prostor jim nastavljaj kaj dobrega za am am in malo jih pocrkljaj.

Ika,
ce ne bo muckov, bojo pa pticki, vrabcki in podobne lacne pernate zivali. Potem se bos pa cudila, zakaj ti prodajajo tako slabo seme, ki nic ne kali.
Lep pozdrav
Alenka

Joj si tečna s temi mačkami, na vseh forumih težiš z isto temo.Upam, da te bodo mačke pokrampale, ko si tak sovražnik vsega živega. Najbrž si ena tistih, ki te moti, da jeseni listje odpade z dreves na tla…

Ika je vprašala in dobila nekaj nesramnih pripomb. Če nimate pametnih odgovorov
ji tudi take neumne ni treba pošiljat. Človek se pač zateče na vse forume in
poskusi dobiti pameten nasvet primeren zase. Nekateri se pač oglašate zato, da kaj rečete pa če se na stvari spoznate ali ne.

Ivy, tudi ti nisi ponudila odgovora. iki pa predlagam da naredi ograjo, neprodušno,
tudi “strop” in tako mucki ne bodo hodili tja.Imela bo svoj mir in se bo lahko ukvarjala še s čim drugim. Sicer pa star pregovor pravi, “Kdor ne mara živali, tudi ljudi nima rad”.

Nimam mačkov, ker nimam pogojev. Stanujem v bloku in se mi zdi nesramno do mačk, do psov ali do katerekoli živali, da bi jo utesnjevala na 60 kV m2.
Zato tudi nimam nasveta kako trop lačnih, ubogih mačkov “spoditi” z atrija oziroma
z vrta!! Ti povej kaj bi naredila! Če tudi nisi ujeta v blokarske kvadrate!
Nihče mi pa ne more prepovedati ljubezni do živali, čeprav nimam nobene!
Lahko je pisarit na net kar tjavendan – pomagaj, če te ljudje prosijo za nasvet,ne pa da se norca delate z ljudi in živali!!! Ali pa ste totalni mučitelji!

Ika, zadnji post je namenjen Marinki, ne tebi. Sorry!

Babe zoprne.

jaz pa žalujem za našo mačko, ki je bila v stanovanju skoraj 17 let. V dušo ji sicer nisem videla, ampak mislim, da je bila kar srečna, ker je le tako ostala živa. Našli smo jo še čisto majhno, hudo ranjeno in jo rešili. Ko si je opomogla, nam je takoj pokazala svoj mačji red. Kadar je bila lačna, je mijavkala pred hladilnikom, ko je hotela, da ji skrtačimo kožuh, je skočila na pralni stroj in zahtevala nego, do katere je bila po njenem upravičena. Ko je hotela spat, se je postavila predme in mijavkala, dokler ji nisem odprla vrat v sobo. Spala je seveda na postelji pri mojih nogah, ampak šele po obveznem crkljanju. Končno pa je znala šteti do tri. To smo ugotovili, ker ne živmo zdravo in zjutraj z možem pijeva kavo s smetano. Svoj obrok smetane je zahtevala tudi ona in. ko ja polizala prvi obrok, je zahtevala še drugega in tretjega. Po tretji porciji je izginila kot kafra in se spet prikazala, ko ji je ustrezalo. Pred kakšnim tednom pa je nehala jesti, postala je slabotna in v želji, da bi ji pomagala, sem jo nesla na kliniko za male živali, kjer so ji skušali pomagati, vendar se je stanje ša kar slabšalo in, ko je bila že tako slabotna, da je le ležala in ni mogla več niti do stranišča (bila je zelo ćista), smo po nasvetu veterinarja (želela bi, da bi se tako potrudili in bili tako prijazni tudi zdravniki za ljudi), pristali na evtanazijo. Ob slovesu sta bila solzna tudi mož in veterinarka. Zdaj še kar pričakujem, da se bo odkod prikazala, čeprav vem , da to ni mogoče.

Hvala Ivy za prijazne besede. Vsem ostalim pa… kaj naj rečem? Skrbite lepo za svoje muce, naj kakajo pri vas doma. Ne pa v peskovnik mojih treh otrok!

Malo sem se zamislila.Kako je že naslov tega foruma? ….” STAREJŠI SO MODREJŠI”.. ….. kajne?!Mhm .

peskovnik se da pokrit , če ne pa šššcccc

Glejte,
nekateri nimamo prav nič proti mačkam, ampak predstavljajte si situacijo, da ste mlada nosečnica, ki še ni okužena s toksoplazmo! Prav gotovo ne bi nobena neznane mačke blizu spustila (upam vsaj)! Druga varianta je, da ima človek kako drugo malo živalco, ki jo utegne muca ubiti. Zato brez hude krvi in predsodkovnih črno-belih delitev na ljubitelje in sovražnike mačk.
Pa lep pozdrav!

Ika, poskusi s škropljenjem atrija z razredčenim kisom. Baje, da to mačkam smrdi. Ali pa s kakšnimi citrusi (samo to je dražje). Prodajajo sicer tudi razne spreje, ampak po mojih izkušnjah so dragi in večinoma neučinkoviti.
Ja, pa brez nestrpnosti, no. Sama imam po 7-ih letih spet mačko in ji prav tako zadrževanje na določenih površinah v stanovanju prepovedujem. Ne vem, zakaj se čudite, če nekoga motijo mački, ki sploh njegovi niso. Pa sem proti zastrupljanju, pobijanju ipd., vendar sem tudi absolutno za odgovornost lastnikov – naj poskrbijo, da njihove živali ne motijo ostalih! In Ika ni nikjer omenila, da jim hoče kaj hudega, a ne?
Seveda pa so problem mačke brez lastnikov – no, ampak tudi te so od nekje prišle, a ne? Samo to je že druga tema.
Ika, poskusi s kisom, mogoče bo pa pomagalo?

Lp, Yo

p.s. Ivy, ne boš verjela, jaz pa psa in mačko utesnjujem v stanovanju. Mogoče bi se držala tvojega nasveta in bi jih spustila ven. Samo kaj pa, če se potem sosedje ne bodo strinjali z njihovimi obiski atrijev, otroških igrišč…??? Sem mislila, da je bolje imeti žival pod kontrolo, pa vidim, da je za nekatere to mučenje…

Preveč sem se razjezila priznam.
Ampak res se mi smilijo živali v bloku. V našem, stanuje v pritličju samski moški,
v garsonjeri 25 m2, h kateri spada tudi balkon. Pred dvema letoma je kupil škotskega ovčarja! Pes je res prekrasen ampak usmiljenja vreden. Večinoma živi na balkonu, osamljen, ker lastnika skoraj nikoli čez dan ni doma, ker je samski in menda ima psa za baharijo nikakor pa ne iz ljubezni do njega. Ko človek pride mu da hrano in ga pusti da laja in laja in laja in mi trpimo s psom vred..Pa to ni res! Yo take ljudi bi bilo za linčat! Poznam žensko katera svoji muci ne pusti gibanja po stanovanju in jo tepe če jo najde v kakšnem drugem prostoru kot ji ga je namenila. Zato sem tako jezna, jezna, ker se mi živali smilijo do solz.
In če kaj rečeš si najgrši. Ja v Sloveniji je še pa še Milen Močilnik! LP

Ivy, tukaj pa se strinjam s teboj. Preveč je ljudi, ki si nabavijo živali, potem, po začetnem navdušenju pa so le-te prepuščene same sebi. Moji živijo v bloku, ampak zato, da jim je lepo, se trudim po najboljših močeh. Vstajam takrat, ko večina še spi – zato, da grem s psoma na dolg sprehod, da se poigram z njima in ju nahranim. Ne hodim npr. na žure, ker imam doma živali, za katere sem odgovorna. In verjamem, da mi to uspeva. Nikoli, res nikoli mi noben od sosedov ni rekel, da ga moji psi motijo. Res ne. Ko sem se preselila, sem sosedo prosila, naj mi pove, če bi bilo slučajno kaj narobe, medtem, ko sem v službi (tuljenje, lajanje ipd.). Skrbelo me je, da bi bili problemi zaradi spremembe okolja. Pa jih ni bilo in sosedje nimajo nobenih pripomb. Vedno pa pazim, da jih ne nadlegujem: psom ne dovolim lajanja v stanovanju (to se da naučiti), ne dovolim divjanja po hodniku, imam jih pod stalno kontrolo…
Kar se tiče mačke – ja, ima npr. prepoved hoje po štedilniku, ker je to tudi zanjo nevarno, meni pa tudi ni pogodu, da mi skače okoli loncev. Isto velja za mizo npr., pa še kaj bi se našlo.
Tudi meni se živali smilijo – mnoge. Predvsem zato, ker ljudje vidijo mladička in si ga zaželijo – ker je mehek, luštkan, oh in sploh. In pozabijo, da bo tak le nekaj mesecev… In ko odraste… saj sama veš.
Mogoče se zdi, da sem skrenila iz teme. Mislim, da ne. Mnoge od mačk, ki motijo tudi Iko npr. so verjetno nekoč imele lastnike. Bile so male mačice, ki so jih vsi imeli radi. Ko so odrasle, pa so postale odveč. In se namnožile… In krog je sklenjen.

Lp, Yo

Napisal: marjeta

Tudi meni so mucki zelo ljube živali. Vendar sedaj, ko ima soseda dve, sedaj že veliki mački, mi gresta pošteno na živce. Kar naprej se sprehajata po našem vrtu, plazata celo do okna, da ne govorim o vrtu, kjer je cel kup drekov, smradu,… To mi res ni všeč in zelo rada bi ju odgnala stran. Naj svoje potrebe opravljata doma in ne pri nas. Sploh veste, da mačji drek zelo smrdi in pravzaprav eni, ko ste tako pametni, zakaj bi konec koncev pri nas kakali tuji mački. Imam otroke in dosti mi je pospravljanja tujih drekov iz zemlje!

lp mm

New Report

Close