Najdi forum

Star sem 23 let zdravim se pri psihiatru in jemljem asentra 100 mg .po naravi sem srečen in zadovoljen ter me veliko stvari veseli ko sem prebral članek sem se prestrašil da bom zbolel za bipolarno motnjo ker ker imm občasno obdobja anskioznosti takrat se zaprem vase in tuhtam ali sem depresiven vsako misel za nazaj analiziram ali sem biu skos v maniji domači ne opažajo nihanja razpoloženja razen to da v obdobju anskioznosti veliko tuhtam in se zaprem v sebe zaradi strahu in vsega ko se ti tesnobni občutki umirijo sem takoj spet zadovoljen in veseu v obdobju anskioznosti sem zaradi groznih občutkov zelo obupan me skrbi ali bo kdaj bolje bom sploh lahko tako živel…vsako misel analiziram ali sem dpresiven ali ne …ali so lahko takšna nihanja znak razvijajoče se bipolarne motnje . npr.ta teden mi je hudo vsako misel analiziram strah me je grabi me obup in žalost nato pa naslednji teden kot da bi se vse spremenilo in umirilo dobima nazaj voljo veselje in se počutim super kot prej hvala

Lepo pozdravljen,

se opravičujem za zapoznel odgovor.
Anksioznost ovira vaše vsakodnevno življenje, zato bi morali poiskati strokovno pomoč. Pomembno je, da poiščete vzrok/izvor za nastanek le te ter predelujete vaše vzorce, čustva…Ali ste zadovoljen? Kaj si v življenju želite? Ali temu sledite?
Pomembno je, da se soočite s strahom.

Vse dobro vam želim,

Barbara Sarić, psihoterapevtka
[email protected]

Najlepša hvala za odgovor ste me kar malo pomirila:)

zanima me še samo ali lahko spremlja tesnobo depresivno razpoloženje in kako se to loči od prave depresije?ker naj povem da občutkov krivde in manjvrednosti nimam samo takšni negativni občutki strahu panike skrbi in takrat se sploh ne morem razveseliti in se počutim izolirano-utesnjeno vsaka misel za prihodnost mi izzove strah in občutek da bom ustal ujet in bom okamenel od teh občutkov po tem pa ki traja nekje teden ali dva postanem zadovoljen dobim prijetne občutke imam spet lepe misli o prihodnosti spet dobim voljo nazaj vendar nekakšna prijetna vznemirjenost ustane kar me še bol skrbi kaj mi je ? hvala Drugače sm v živlenju zadovoljen in imam družino in prijatelje ,lahko rečem da mi nič ne manka…

Lepo pozdravljeni,

seveda je mogoče, da gre hkrati za depresijo, ali pa depresijo-manijo, bipolarno motnjo. Ne morem vam postavljati diagnoze po forumu. Bistvo je, da pričnete premagovati strahove s soočanjem in najdete fokus, usmerjen cilj. Vedeti morate kdo ste in kaj želite….

Hvala in vse dobro vam želim,

Barbara Sarić, psihoterapevtka
[email protected]

New Report

Close